Успішно!

біхелсі

ВАРЕНИКОГОРОСКОП. Яким буде рік – скажуть… вареники

Різдвяні свята – це неабияке випробування для організму. А ще це надзвичайно весело і цікаво. Наприклад, Старий Новий рік – гарний привід зібратися великою компанією, наліпити вареників із… жолудями і копійками та дізнатися, що на вас чекає у прийдешньому році. Більше про те, як треба зустріти зимові свята, щоб привабити удачу на весь наступний рік, читайте у свіжому номері «Сімейного порадника». Тут бага-а-ато цікавого!
 
Як Новий рік не буває без «Олів’є» та мандаринів, так Старий Новий рік – без вареників. По-перше, це ситна і смачна страва, яка припаде до смаку будь-якому гостю. По-друге, вареників можна наліпити різноманітних форм і з величезною кількістю начинок. Рецепти десяти екзотичних начинок для вареників знайдете у січневому номері «Сімейного порадника». А ще довідаєтеся, що покласти у вареник, щоб передбачити, яким буде наступний рік. І не забудьте: замість вареників можна наліпити равіолі, тортеліні, хінкалі, манти, ханум, вушка і вонтони. Як їх приготувати, читайте також у журналі.

[img data=def]10_01_2017_1517843160/st_01.jpg[/img]
 
До речі, на Старий Новий рік на столі обов’язково мають бути страви зі свинини, адже Василь, який у християнстві став святим, був покровителем свиней. Крім того, ці тварини вважаються символом родючості і достатку. Наші предки були впевнені, що свиня, яка риє завжди вперед, приносить у дім багатство і щастя. Тому за народним звичаєм на Новий рік готують страви зі свинини, свинячі нутрощі (символ доброго врожаю), з ніжок варять холодець (щоб ноги не боліли). А от їсти птицю, рибу або зайця на Новий рік вважається поганою прикметою, бо щастя «полетить» або «попливе» з дому. У «Сімейному пораднику» знайдете перевірені рецепти печеної свинини для м’ясної нарізки. М-м-м, язика можна проковтнути!
 
Чудова ідея – зробити до свята пряничний будиночок. На вигляд це витвір мистецтва, а насправді – ласощі. Прикрашати святковий стіл пряничними будиночками – одна з традицій Європи. Започаткували її німці. А особливої популярності пряничні будиночки набули після того, як 1812 року була опублікована казка братів Грімм «Гензель і Гретель», в якій описується їстівний будинок чаклунки, дах якого зроблений з імбирних пряників. Рецепт пряничного тіста, айсингу для прикрашання, карамелі для скріплення деталей, а також медового тіста для фігурок знайдете у січневому «Сімейному пораднику».

[img data=def]10_01_2017_1517843160/st_02.jpg[/img]
 
Після свят у холодильнику зазвичай залишається усього потрошку: ковбаски, м’яска, сирку, оливок. Не пропадати ж добру! З усіх цих обрізків можна приготувати смачнючі страви. Буде чим і домашніх нагодувати, і гостей нежданих пригостити. Де шукати хороші рецепти? Звісно, у «Сімейному пораднику»!
 
«Сімейний порадник» бажає вам веселих і смачних зимових свят!