До Луцька приїхала київська мандрівниця Мар’яна Миронюк. 16 січня вона розповіла про свою зимівлю в Індії та розвінчала міфи про цю країн. Про це пише «Громадське. Волинь».
Мар’яна Миронюк разом зі своїм хлопцем вирішили провести зиму з 2014 на 2015 роки в Індії. Оскільки візу їм відкрили лише на два місяці, то решту часу вони подорожували Шрі-Ланкою. Мандрівниця розповіла, що перед поїздкою вони не вакцинувалися, утім жодних хвороб не підчепили. Дівчина зізналася, що вони навіть пили воду з крану і власним досвідом довели, що це не смертельно.
Мар’яна Миронюк пригадувала особливості побуту індійців. Скажімо, далеко не всі тамтешні будинки мають вікна, а якщо й мають, то це швидше засіб вентиляції, ніж освітлення. Загалом же найбільш помітна риса жителів Індії – поділ на касти. Представники вищих каст заможніші, їх поважають. Якщо найвищі касти мешкають у багатих будинків, то представники найнижчих каст – безхатьки . «У них настільки повага до вищої касти, що нікому навіть не спаде на думку напасти на поліцейського чи заперечити йому», – зауважила дівчина.
В Індії поруч живуть представники багатьох релігій. Оскільки, зі слів мандрівниці, індійці – дуже миролюбні люди, то і буддисти, і християни, і мусульмани мирно співіснують на одній території цієї країни. Щоправда, традиційно представники тієї чи іншої віри мають своє заняття. Скажімо, власники кафе – зазвичай мусульмани.
«Є такий популярний дискурс в Україні, що Індія – це країна просвітлення, країна таких гуру, хто щось знає про життя. Але коли ти бачиш зворотну сторону того, щоб сидіти під пальмою і насолоджуватися життям, ти розумієш, що закінчується воно, власне, так. Все, що ми зараз маємо і той світ, в якому ми живемо, є таким завдяки тому, що наші батьки, предки не жили таким способом життя, щось робили, щось розвивали. І ми не застрягли в тому Середньовіччі. А тут приїжджаєш і бачиш реальне Середньовіччя», – розповіла Мар’яна Миронюк. На її думку, в Індії можна повернутися на кілька сот років назад і побачити на власні очі, як було колись.