Успішно!

біхелсі

ТОП-10 місць для луцьких дітлахів на канікулах

Зимові канікули – справжнє свято та чудовий подарунок для школярів.

Під час новорічних та різдвяних свят хочеться відволіктись від домашнього завдання, розважитись та насолодитись зимою, пише Район.Луцьк.

У ці дні панує особлива атмосфера, усе місто світиться вогнями, близькі зустрічаються за святковим столом, а дітвора радіє снігу та подарункам. Аби луцькі діти не просиділи усі канікули вдома, Район.Луцьк пропонує підбірку чудових місць, які можна відвідати у вільний від навчання час.

1. ТЕАТРАЛЬНИЙ МАЙДАН

Адреса: Театральний майдан

Театральний майдан — центральний і головний майдан Луцька, місце розташоване на перетині семи вулиць. Тут відбуваються головні громадські, розважальні, культурні події.

У зимовий період тут вбирають новорічну ялинку та прикрашають площу цікавими святковими локаціями. Це перетворює майдан на чудова місцина для радісних фотографій та веселого проведення часу.

[img data=def]04_01_2018_79115173/1.jpg[/img]

2. ЗАМОК ЛЮБАРТА

Адреса: Кафедральна, 1а

Історія Замку налічує близько шестиста років, за цей час він став головною візитівкою Луцька. Його відвідують як туристи, так і жителі міста.

Замок має три високі прямокутні вежі: В'їзну, Стирову та Владичу. Відвідувачі можуть оглянути експозиції єдиного в Україні музею дзвонів, а також книги та художнього музею.

Замовивши екскурсію, можна піднятись на найвищу вежу Замку (27 метрів), або ж оглянути фундаменти давньої церкви Іоанна Богослова – православної святині Лучеська, розташованої на замковому подвір'ї.

Луцький замок посів перше місце у категорії «замки» Всеукраїнського конкурсу «Сім чудес України: замки, палаци, фортеці».

[img data=def]04_01_2018_79115173/2.jpg[/img]

3. СТРІЧКОВИЙ ЛАБІРИНТ

Адреса: Карбишева, 1, «Адреналін Сіті»

Такого стрічкового лабіринту, як у Луцьку – немає ніде в Україні. Між входом і виходом – 100 кілометрів кольорових стрічок, заплутаних ходів та яскравих вражень.

У приміщенні немає ніяких звичних для лабіринтів орієнтирів: кімнат і закутків, які допомагають вибратися з простору. Стіни, підлога і стеля червоного кольору – перехід між ними непомітний для ока. Заплутані ходи з яскравих стрічок створюють ефект нескінченності і невагомості.

[img data=def]04_01_2018_79115173/3.jpg[/img]

4. ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ

Адреса: Лесі Українки, 24

Луцька галерея мистецтв знайомить лучан та гостей міста із творчими доробками художників Волині, їх біографією та особистістю.

У галереї часто відбуваються персональні та групові виставки. Тож, зали галереї – чудова можливість для юних художників, щоб презентувати свої твори, власний мистецький стиль та отримати фідбек від глядача.

Тим, хто полюбляє блукати серед картин, радимо відвідати це місце.

[img data=def]04_01_2018_79115173/4.jpg[/img]

5. МУЗЕЙ ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

Адреса: Карбишева, 1, «Адреналін Сіті»

Музей технічного прогресу – єдиний в Україні. У ньому можна побачити понад 1000 експонатів: від найпростіших пристосувань і до сьогодення.

Щороку в світі з’являються нові винаходи, відбувається швидкий перехід до нанотехнологій. Завдання музею – зберегти раритетні експонати для майбутніх поколінь, що характеризують цілі епохи науково-технічного прогресу.

У музеї значну увагу акцентували на періоді інтенсивного розвитку радіотехніки, фото та відеоприладдя, комунікаційних систем, годинників тощо. Загалом, уся експозиція музею розділена на декілька модулів, де представлені реальні експонати технічного прогресу.

[img data=def]04_01_2018_79115173/5.jpg[/img]

6. БУДИНОК МИКОЛИ ГОЛОВАНЯ

Адреса: Лютеранська, 9

Будинок Миколи Голованя у Луцьку – це не лише житловий будинок, а й справжній витвір мистецтва. Архітектурну пам’ятку автор створив власними руками. Незвичайні скульптури прикрашають стіни, подвір’я та, навіть, дах. Всього їх більше п’ятисот.

Сама споруда нагадує середньовічний замок з рисами готики й бароко, часто її ще називають «будинок з химерами».

Він розташований на території державного заповідника «Старий Луцьк» на березі річки Стир.

Крім того, споруда входить до семи волинських див, про неї та її автора Миколу Голованя знята 18-хвилинна документальна стрічка. Коли, як не на канікулах можна відвідати цю цікаву місцину, насолодитись та надихнутись оригінальним мистецтвом.

[img data=def]04_01_2018_79115173/6.jpg[/img]

7. ЛЬОДОВИЙ МАЙДАНЧИК «СНІГОВА КОРОЛЕВА»

Адреса: Чорновола, 3

Яка ж зима без катання чи то на санках, чи то на катку. У вільний від навчання час пропонуємо дітворі Луцька сходити на каток та весело провести час. Якщо ковзанами добре не володієте, можна замовити послугу інструктора. У будь-якому випадку позитивні емоції – забезпечені. Також на катку проводять тренування з хокею.

[img data=def]04_01_2018_79115173/7.jpg[/img]

8. ЗООПАРК

Адреса: Глушець, 7

Луцький зоопарк займає площу 4,2 гектара, а мешкає у ньому понад 300 тварин 68 видів.

Серед найцікавіших, екзотичних представників фауни — леви, тигри, ведмеді, три благородні олені, антилопа, лами, дикобраз, єнотовидні собаки, фазани, павичі, чорні лебеді та інші цікаві трарини.

У зоопарку часто проводять конкурси та різні забавлянки для дітвори, присутні фотозони.

[img data=def]04_01_2018_79115173/8.jpg[/img]

9. ВОЛИНСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕАТР ЛЯЛЬОК

Адреса: Кривий Вал, 18

Театр ляльок – місце з особливою атмосферою та настроєм. Тут завжди є дітвора та сміх.

Присутній цікавий репертуар не лише для малечі, а й середнього покоління та старшого. Тут можна відпочити та насолодитись переглядом вистав, поринути у дитинство.

[img data=def]04_01_2018_79115173/9.jpg[/img]

10. АПТЕКА-МУЗЕЙ

Адреса: Драгоманова, 11

Аптека-музей – одноповерховий будинок з двоповерховими підвалами та циліндричними склепіннями. Поруч з аптекою розташовані інші старі кам’яниці площі Ринок. Експозиція музею включає аптечний посуд 15-17 століття, старовинні рецепти та документи. Також є «Посібник для підготовки аптекарів» 1875 року, «Травник лікарських рослин» 1883 року, «Фармакопея польський» 1938 року, старі підручники з фармацевтичної хімії, технології виробництва ліків.

У кабінеті виставлено старий аптечний інвентар: машинка для виготовлення супозиторіїв і закривання флаконів, мірні циліндри і ваги, різний посуд, ступки для виготовлення мазей і порошків і т.п., стара друкарська машинка, телефон тощо. В аптеці зберігається гербарій лікарських рослин з 1942 року.

[img data=def]04_01_2018_79115173/10.jpg[/img]

Марія Вавринюк