Із кожним роком заглиблюється суперечка щодо такого простого ще десять років тому питання: а чи святкувати 8 березня?
Думки жінок розділяються – одні не бачать у традиції вшановувати жінку на початку весни нічого історичного і підступного, інші ж навпаки – називають безліч фактів з минулого, що перетворюють свято весни і краси на щось цілком протилежне…
«Таблоїд Волині» зібрав думки з приводу чергового «ту бі ор нот ту бі».
Майя Москвич, член «Національного Альянсу», доброволець[img data=def]08_03_2016_1896930261/moskvych.jpg[/img]
Чому я не святкую 8 березня – роз’яснюю.
1. Це комуняцьке свято. Нічого христиняського, Клара Цеткін, проститутки. Любителям аргументу, що це ж міжнародний день, варто знати, що совєти хотіли поширити комунізм на всю планету і 8 березня було одним із об'єднуючих елементів всесвітнього комуністичного руху. Крім того, є багато різних міжнародних днів. Наприклад, 3 березня був Всесвітній день дикої природи. Чого не святкували, а?
2. Це свято із категорії #руськиймір. Триєдіная русь, пострадянський простір: 23 февряля, 8 березня, 9 мая. Якщо ми вже воюємо з Росією, то пора кидати шкідливу звичку святкувати дні, нав’язані нам окупантом. 23-є і 9-те ніби трошки побороли, на черзі має стояти 8-ме.
3. Це свято для України є абсолютно штучним і не відображає істинного ставлення до жіноцтва в державі. Українка – красива, ніжна, сильна, мати, берегиня, а не трудящийся бабо-мужик, який в цей день має право пити горілку на рівні з мужиками по цеху. Навіть в Конституції написано, що в Україні оберігається материнство. Наш день – День матері!
«Молчи, женщина – твой день 8 марта…» - це про рускіх женщін, це не про нас, українок, ми – інші. Давайте не будемо соромитись про це говорити!
Відповідно, не вітайте мене з цим радянським святом! І якщо в попередні роки я толерантно ставилась до тих, хто вітав мене в цей день з весною, то цього року кажу: весна вже давно розпочалась, хто не встиг привітати – той запізнився!
Анна Левчук, проректор Сідноєвропейського університету ім. Лесі Українки[img data=def]08_03_2016_1896930261/levchuk.jpg[/img]
Якби був день афро-американця, то ми ж не святкували б його, кажучи – «Сьогодні твій день, от тобі квіти, чорненький»? А говорили б про довгий шлях до свободи, поваги і рівних прав. Так само і з жінками.
…Отак пишеш щось проти радянізованого 8-березня, а всі питають – квіти не любиш? подарунки не треба? компліменти жінкам не робити? сніданком кохану не пригощати?
Все таке робити треба, тільки не на честь 8 березня, наче то день домашнього улюбленця. Не обмежуйте ніжності одним днем, ні 8-березня, ні 14-жовтня.
Богдана Стельмах, координаторка «Волинського прес-клубу»[img data=def]08_03_2016_1896930261/stelmah.jpg[/img]
Давайте повернемо дню 8 Березня його справжнє значення! Цей день – не няшні привітання від чоловіків з побажаннями бути красивими і надихати їх на звершення, не дарування квітів і миття посуду. Цей день – це боротьба жінок за те, щоб бути повноправними представницями суспільства.
Тетяна Карпів, громадська активістка[img data=def]08_03_2016_1896930261/karpiv.jpg[/img]
Я святкую 8 березня – Міжнародний день прав жінок і миру. Пам’ятаймо, що такі звичні для нас право голосу, заробітної платні, можливість подорожувати без «свити», бути самодостатньою, обирати професію та, зрештою, навіть любов – у нас з’явилися завдяки жінкам та чоловікам, котрі боролися за краще майбутнє для своїх дочок! Повернімо справжній зміст цьому святу!
Юлія Вусенко, секретар Луцької міської ради
Багато чула про 8-ме, тому пропоную розвіяти міфи!
[img data=def]08_03_2016_1896930261/5.jpg[/img]
Олена Кузьмич, журналістка[img data=def]08_03_2016_1896930261/kuzmych.jpg[/img]
Нині в Україні розгорнулась неабияка дискусія: святкувати чи не святкувати 8 Березня. І якщо 23 лютого уже випало із українського календаря, то за день жіноцтва ще ведуться запеклі баталії.
Але давайте спробуємо зазирнути у глибину віків і подивитися на свято жінок, весни і краси не з точки зору боротьби жінок за свої права чи із погляду пролетарського минулого, а з точки зору древніх святкувань.
Вважаю, що святкувати свято весни, жінок і краси варто на весняне рівнодення, коли древні народи вшановували жіночих богинь, закінчення періоду зими і темряви.
Ольга Гембік, журналістка[img data=def]08_03_2016_1896930261/gembik.jpg[/img]
Не святкую цей день, але квіти приймаю – учора, сьогодні, і щодня, як дарують. Якщо так склалося, що сьогодні букетів найбільше – я не проти.
Атмосфера, що навколо, творить свято. Коли воїни з АТО записують такі щирі відеоролики, вітає Грузинський легіон, то звісно, я «теж у грі».
А історія, передумови – то зайве. Треба дати святові другий шанс, бо чоловіки з року в рік не припиняють вітати. То нехай буде!
Хоча на тему 8 березня жарти люблю. Таке собі романтичне свято з підтекстом…
Торік була іншої думки, навіть просила у Facebook не вітати. Але не вийшло. Тому – дякувати й посміхатися!
Тетяна Романова, психолог
Так, я жінка. Я маю первинні і вторинні статеві ознаки жінки. З першими я народилася, другі з'явилися пізніше. Вони в мене є і нікуди не діваються цілий рік. Але саме сьогодні чомусь здається, що мені заглядають в… туди, куди я не кожному лікарю довірю заглянути.
... Це моя особиста думка і особисте ставлення. Воно ніяк не заперечує наявності інших думок. Воно має право бути.
Наталка Пахайчук, редактор газети «Сім’я і дім»[img data=def]08_03_2016_1896930261/pahaychuk.jpg[/img]
У нашій сім'ї було три празники, які не те що святкувати було не прийнято, а вважалося за святе робити найчорнішу роботу. То – Новий рік, 9 травня і 8 березня.
Мені то було завжди сумно з такого, часом навіть образливо. Ну як так? В школі – концерти, по телевізору – концерти, а моїм дідам-бабам, тільки заїкнись попробуй, то скураєш кулькою по спині!
Згодом прийшло розуміння, що в родині репресованого (мій прадід відбув 10 років сталінських таборів) таке несвяткування червоних днів, нав’язаних комуністами, було своєрідною формою спротиву.
Так що березульку я вже не святкую добровільно, щоправда, не воюю ні з ким, хто вітає і дарує подарунки. Навіщо людей ставити у незручне становище? Як не як, а усім нам зі садка і школи вкладають в голови 8 березня, а торгівля це радо культивує. Сьогодні я щиро рада не так святу, як просто вихідному.
А от верески кларофобів і розофілів відверто дратують. Якщо не святкуєш, то значить ігноруєш. А це така своєрідна форма святкування.
Тетяна Грішина, журнілістка[img data=def]08_03_2016_1896930261/grishyna.jpg[/img]
Скільки енергії витрачається на суперечки щодо восьмого дня у березні. Це можна поле перекопати, десятку пробігти, книжку прочитати за ці калорії! Не таке страшне те 8 березня, як 3,4,5,6,7, коли Facebook кишить постами-перепостами про якихось повій, феміністок, клар… Чи то в мене така стрічка...
Потім воно настане і всі все забувають. До якогось Гелоуіна, де схожу схему провернуть. А ті мужчини заплутані: одну привітаєш – образиться, іншу не привітаєш – образиться. А насправді важливо що? Що наступає новий день і за нього треба бути вдячним. Весни!
* * *
Чоловікам, направду, від руху «ми – проти 8 березня» жити легше не стало. Раніше що? – купив тюльпанів, цукерок, шосьтамше, вимив посуд, зварив вранці кави – і всі щасливі. А тепер треба добряче подумати: а не з тих, бува, твоя обраниця, що за привітання із 8 березня може і в вухо вліпити?..
«Таблоїду Волині», основна кадрова частина якого – що там таїти? – жінки, імпонує позиція такого кавалера, як Ігор Алексєєв.
Ігор Алексєєв, громадський активіст[img data=def]08_03_2016_1896930261/aleksyeyev.jpg[/img]
Народ, я справді не до кінця розумію навіщо до*буватись до того хто, де, коли, як й навіщо організував 8 березня?!
Да, Клара й Роза замутили двіж, да – мотивація так собі, да – штучно-совецке свято! І шо...?
Свято обісрали, запарафінили, а натомість толком ніхто й нічого не запропонував...Так за хмари можна загнати 90% святкових дат в календарі, за тими чи іншими ознаками...
Ну погодьтесь, незалежно від того, хто й як придумав 8 березня, воно врешті стало ДОБРОЮ ТРАДИЦІЄЮ, саме – доброю, світлою, ніжною й романтичною датою! Днем, коли чоловіки щиро вітають своїх мам, дружин, дочок, внучок, подруг й т.д. Ми маємо дуже гарні наслідки й хіба так принципово, хто й як був причиною цього свята?
Особисто я буду вітати усіх ЖІНОК з тим, що вони є! Прекрасних, ніжних й часом нестерпних.
ВІТАВ! ВІТАЮ! Й БУДУ ВІТАТИ ЗАВЖДИ!
Усіх жінок України Вітаю з тим, що Бог створив вас Жінкою! Ви – мудрі, сильні й яскраві, ви – найкращі Жінки на планеті!
Любіть й бережіть себе, як ми любимо й оберігаємо вас!
Схожі публікації
Сьогодні у традиційній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» читайте нелегкі роздуми про проблеми та життя сучасної жінки.
27 Листопада 2023
В пологовому будинку Ковельського МТМО народилися двоє малюків
26 Жовтня 2022
Селянки на фото з прикрасами: майже в кожної – сережки, а у двох на грудях – коралі.
11 Серпня 2022