Спеціально до «Бандерштату-2017» зведуть міст через Стир

25 Квітня 2017
Цьогорічний «Бандерштат» переїде у нове місце, де одночасно звучатимуть три потужні сцени.

Про поєднання традицій та креативних новинок «Бандерштату-2017» організатори розповіли на прес-конференції, що відбулася у вівторок, 25 квітня, у Палаці культури міста Луцька.Виконавчий директор Марина Хромих пригадала веселу історію, яка поширила чутки, нібито фестиваль переїздить до іншого міста.

«Минулого року після прес-конференції фестивалю у Рівному одна із журналісток переплутала слова, зазначивши, що «Бандерштат» востаннє пройде в цьому місті, замість того, щоб написати «в цьому місці». Це породило хвилю чуток, що не закінчується й досі. Справді, були думки перенести дійство в Київ, але їх одразу ж відкинули, адже нам важливо, щоб фестиваль залишався на Волині», - зазначила Марина.

Територію для цьогорічного фестивалю обирали довго і прискіпливо, зупинившись на локації, що знаходиться фактично через річку від попереднього місця проведення.Поки організатори не готові окреслити чіткі межі нової території, але вже зазначають, що особливою новинкою стане міст через річку фактично від Центрального парку і до цьогорічної фестивальної локації. Найближчим часом, також, будуть розроблені шляхи комфортного об’їзду для маршрутних таксі.

Арт-директор фестивалю Сергій Мартинюк наголосив, що цього року «Бандерштат» збільшиться не лише територіально, а й в плані музичної частини.

«Вперше повноцінно і однаково потужно діятимуть три великі сцени. Ми вирішили змістити акцент з головної, звернувши увагу на Urban-stage і тиху сцену. Щоправда, слухачам доведеться постійно обирати, кого йти слухати. Також, ми більше не налаштовані робити нічних сцен, бо це важко для артистів, холодно, і час від часу з'являються нарікання лучан га гучний звук вночі».Окрім виконавців, що вже встигли стати своїми на «Бандерштаті», цього року на фестиваль вперше приїдуть такі відомі гурти як «Бумбокс», «Крихітка», «Воплі Відоплясова» та інші.

На важкій сцені гратимуть іноземні гості із Швеції, Австрії та Італії. Плануються локації з електронною музикою та реп-виконавцями, а ще відбудеться конкурсний відбір для гуртів-початківців.

Також, традиційно працюватиме гутіркова та літературна сцени, кінотеатр просто неба, фестиваль вуличної їжі Bander Food Fest та Дитяче містечко.Народний депутат і голова комітету фестивалю Ігор Гузь наголосив на патріотичному спрямуванні фестивалю.

«Навіть, якщо фестиваль не безпосередньо у місті, все одно він залишається луцьким. Ми фактично просто розширюємо територію, адже чекаємо цього року близько 10 тисяч відвідувачів. Нічого насправді не зміниться, ви просто зайдете в парк, перейдете мостом через Стир, і то навіть буде перша така безкоштовна фестивальна атракція».

Гутіркова сцена стане дискусійним майданчиком,адже на розмову планують запросити як провладних політиків, так і опозиціонерів. Ключовим чинником обговорення Ігор Гузь називає питання про майбутнє країни, відповісти на яке зможуть учасники гутірок.«Ми ведемо переговори із Михайлом Саакашвілі, Андрієм Садовим, Юлією Тимошенко, Андрієм Білецьким. Попри очікувану критику, все ж плануємо запросили Ігоря Палицю, щоб він розказав своє бачення майбутнього Волині. Тобто хочемо цього року почути топ-політиків, які зможуть відповідати на наші питання», - розповів Ігор Гузь.

Фестиваль залишиться безалкогольним, за чим ретельно стежитиме не лише охорона, а й волонтери. Також, цього року підсилять безпеку гостей «Бандерштату».

«Обираючи цю територію, ми розуміли, що матимемо близькість до річки, і повинні нести за це особливу відповідальність. Це буде не лише карета «Швидкої допомоги» на території, залучимо й медиків-волонтерів та приватні медичні структури з Польщі, яка має значно більший досвід у проведенні фестивалів», - повідомила Марина Хромих.

Територію фестивалю відгородять спеціальною сіткою, що кріпитиметься до бетонних основ. Це має убезпечити учасників від загроз річки та попередити прохід на «Бандерштат» особливо винахідливих гостей без квитків.***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter