Успішно!

біхелсі

Що робити, щоб не завагітніти: поради від луцького медичного центру

Текст: Ольга МАГАС

Тема контрацепції хвилювала людей ще зі стародавніх часів. І якщо колишні методи були вкрай дивними та ризикованими, то нинішні препарати та засоби є цілком зручними і, що головне, безпечними.

Про те, як отримувати задоволення від стосунків і при цьому не мати несподіваних наслідків Таблоїд Волині розпитав у лікаря акушера-гінеколога першої категорії МЦ «Оксфорд Медікал Волинь» Оксани Яремчук.

Найпоширенішим засобом контрацепції є так званий перерваний акт. Відповідальність лежить насамперед на чоловікові. Однак не варто забувати, що в момент найвищої насолоди чоловік не завжди може проконтролювати свої дії. Тому жінка сама повинна думати про наслідки і обрати правильний метод, аби потім не нарікати на «Як ти міг!», «Ми ж домовлялись!», «Я ж тебе просила»…

Традиційними методами контрацепції є так звані бар’єрні способи – презервативи, діафрагма, ковпачок. Їх дія полягає в блокуванні проникнення сперми у статеві шляхи. Відповідно, яйцеклітина не запліднюється, вагітності немає. Бар’єрні засоби роблять статевий акт безпечним на 70-95%. Крім того вони ще й оберігають партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом. Однак презервативи можуть викликати алергічну реакцію, тому використовувати їх потрібно обережно.

[img data=def]18_07_2016_1395382414/1449750476_01-health.jpg[/img]


Багато пар обирають негормональні протизаплідні свічки, які відносяться до місцевих хімічних засобів контрацепції. Їх ефективність складає від 73 % до 95 %. Свічки використовуються безпосередньо перед статевим актом і є досить зручними у використанні. Але протягом певного часу до і після сексуального контакту жінці не можна приймати ванну чи душ із милом, оскільки засоби гігієни деактивують дію препарату.

Останнім часом світ переходить на гормональну контрацепцію. Всупереч поширеним міфам про те, що цей вид захисту може мати негативний вплив на здоров’я жінки, нинішні препарати покращені, оновлені та мають ще й лікувальний ефект.

«Гормони у ХХІ столітті – це не ті гормони, що були кілька десятиліть тому. Раніше препарати містили величезну дозу гормонів і застосовувалися часто з лікувальною метою. В нинішній час вони містять мікродози та імітують природній цикл. Відповідно у жінки немає дискомфортних відчуттів.

Зараз також з’явилися нові схеми з використання гормонів. Раніше жінка повинна була три місяці пити препарат, а потім три місяці робити перерву. Зараз їх можна використовувати роками, не роблячи перерв. Це дуже зручно, адже якщо у нареченої вінчання або ж жінка хоче поїхати на відпочинок – вона просто п’є препарат і місячного циклу немає.  

У нас гормональні препарати обираються з огляду на конституційний тип жінки. Пишніші жінки, до прикладу, приймають «Ярину», «Жанін», худенькі – «Логест», у кого є надмірне оволосіння – «Белару», «Діану 35». Тобто кожен препарат призначається  залежно від переважання гормонів самої пацієнтки.

[img data=def]18_07_2016_1395382414/kontracepcija-posle-rodov.jpg[/img]

Важливо пам’ятати, що протягом першого місяця прийому препарату все ж таки не рекомендується відкрито жити статевим життям. Адже організм лише перелаштовується, звикає до нового стану. Коли вже випили одну упаковку, тоді можна спокійно жити статевим життям без остраху.

Дуже популярними зараз є міні пілі. Звичайні контрацептиви мають естрогенний компонент і прогестероновий. Мініпілі не мають естрогенного. А зазвичай усі проблеми такі як кровотечі, порушення циклу викликає саме естроген. Прогестерон має меншу побічну дію. Ці препарати можна використовувати, якщо у жінки є цукровий діабет, захворювання серця, в анамнезі були тромбофлебіти, і навіть годуючим мамам після 6 тижнів»,- розповідає Оксана Юріївна.

Важливою умовою прийому гормональних засобів є те, що пити їх потрібно приблизно в один і той же час, тобто щодня в певній годині. І, звісно, будь який препарат має дію і протидію. Прорахувати, як організм поведе себе при використанні того чи іншого засобу не можна. Тому для початку необхідно пройти якісне обстеження, щоб кваліфікований спеціаліст обрав та приписав ті пігулки чи таблетки, які підходять саме вашому організму.

Часто жінки використовують екстрену контрацепцію – препарати, які потрібно пити в перші дві-три доби після незахищеного статевого акту («Постинор»). Зловживати такими засобами не можна, адже вони містять шалену дозу гормонів. І якими будуть наслідки такої контрацепції не може передбачити ніхто.

[img data=def]18_07_2016_1395382414/pills-1354782_960_720.jpg[/img]

Ще одним методом контрацепції є внутрішньоматкові засоби – спіралі:

«Раніше була одна спіраль чотирьох розмірів. І стояла вона по 15-20 років. Зараз практично всі спіралі виготовлені з пластику і мають мідний, срібний або  золотий джгутик. Ще є гормональні спіралі, які ставляться не лише з метою захисту від вагітності,а й для лікування.

Спіраль – це інородне тіло. А, як відомо, кожен організм хоче жити автономно. Тому перші три місяці після встановлення засобу жінка може відчувати дискомфорт. Якщо мова йде про спіралі з мідними джгутиками, то небезпекою може стати те, що організм не сприйматиме метал. Наприклад, багато хто не може переносити біжутерії. Таку ж реакцію може викликати і спіраль.  Тому можуть бути больові відчуття, крововиділення.

Краще обирати срібну чи золоту спіраль. Вони дорожчі, проте ризик несприйняття організмом значно менший.

Найкориснішим є засіб з лікувальним ефектом – «Мірена» або «Джайдес». Це т-подібна спіраль, що містить такий собі міні контейнер з гормонами, з якого щодня виділяється певна доза гормонів. Вона ставиться на п’ять років. Першочергово вона використовується з лікувальною метою і ставиться жінкам, в кого є пухлини матки, постійні кровотечі, ендометріози. Лікувальна спіральна зручна тим, що не потрібно щодня пити гормони. З нашим ритмом життя можна забути вчасно випити пігулку. Ну й, відповідно, це ще й контрацепція, - консультує Оксана Яремчук.

[img data=def]18_07_2016_1395382414/vnutrimatochnaya-spiral-za-i-protiv.jpg[/img]

Хоча внутрішньо маткові засоби є зручними та безпечними, вони не кожному підходять і не всім можна їх поставити. Однією з умов правильного встановлення спіралей є те, що шийка матки має бути ідеально чистою. Також у жінки не повинно бути непереносимості препаратів та металів.

Для тих, хто остаточно вирішив ніколи більше не мати дітей, ідеально підійде хірургічна контрацепція – вазектомія або стерилізація. У більшості випадків ці способи мають незворотній характер. Як розповіла Оксана Юріївна, раніше жінкам просто перев’язували труби, проте вони могли розправитися і жінка вагітніла. Зараз існують новіші методики, при яких завагітніти практично нереально. За допомогою лапороскопа жінці роблять три невеличких дірочки, через які накладають спеціальні клеми. Триває процедура не дуже довго і вже за кілька годин жінка може йти додому.  Цей метод не змінює жодних відчуттів при сексуальному контакті. Навіть навпаки – жінка почуває себе вільно, без остраху може отримувати задоволення.

Для тих, хто не хоче пити пігулки чи ставити спіраль є пластирі. Їх потрібно наліплювати на тіло і щотижня змінювати. Через шкіру пластир виділяє гормони, які перешкоджають вагітності. Однак незручності при використанні цього методу теж є – пластирі можуть викликати дерматит. Та й доглядати за ними потрібно, щоб не було надмірного потовиділення і наліпка не пошкодилася.

Багато новоспечених матусь для запобігання вагітності використовують лактаційну аменорею. Однак, як жартує Оксана Юріївна, завдяки лактаційній аменореї населення України і збільшується. Щоб не завагітніти в перші місяці після народження дитини,  потрібно дотримуватися кількох умов: обов’язково має бути відсутність місячного циклу, наявність нічних годувань малюка, дитині не можна давати нічого, окрім грудного молока. Цей метод може мати дію лише протягом шести місяців від часу пологів.   

Дехто вираховує «небезпечні» дні, тобто період овуляції. Для цього жінці необхідно протягом трьох місяців вимірювати базальну температуру. Зазвичай, якщо цикл триває 28 днів, до найбезпечнішим є період по 10-15 день з часу початку місячних.

Останнім часом з’явилося чимало засобів контрацепції для чоловіків. Це і пігулки, ін’єкції, гормональні препарати.

«У багатьох країнах поширена чоловіча стерилізація. Але для цього необхідно враховувати ще й ментальність народу. Запропонуй у нас чоловікові перев’язати сім’яні канатики, то буде сварка. Як же він не буде плодовитим до 90-та років. Є гормональні препарати, але чоловіки теж не дуже хочуть їх пити, - коментує Оксана Юріївна.

При виборі контрацепції завжди потрібно враховувати думку спеціалістів. Часто жінки чинять за принципом «подруга порадила» або ж «по телевізору рекламували», а потім нарікають на наслідки. Перш ніж обрати той чи інший метод, необхідно знати, в якому стані твій організм і що підійде йому якнайкраще. У МЦ «Оксфорд Медікал Волинь» можна пройти повне обстеження і разом із професіоналами вищої категорії обрати той вид контрацепції, який не лише зробить ваше сексуальне життя безпечним та спокійним, а й позбавить багатьох незручностей та небажаних наслідків.    

[img data=def]18_07_2016_1471366508/oxford-logo.jpg[/img]

Коментарі

Фанат:

А методи, щоб швидше

18 Липня 2016, 16:31

Кароліна К.:

В нас контрацепція треба

18 Липня 2016, 17:23

Анонім:

Одна не буде, дев,ять буде...

19 Липня 2016, 00:50

Real cc:

Фемен детектед

19 Липня 2016, 03:21

Фанат:

популяризуйте що вживати і не

19 Липня 2016, 15:50

Фанат:

популяризуйте що вживати і не

19 Липня 2016, 15:50

Кароліна :

правильно!!!!!

19 Липня 2016, 20:26

До редакції:

Прошу тепер і публікацію на

20 Липня 2016, 11:31

Катя:

А якщо статевий акт пройшов

11 Липня 2017, 21:38

Додати новий коментар