Що подарувати на Новий рік: колекційні монети

14 Грудня 2015
Кажуть, що найкращий подарунок – це гроші. З цією тезою сперечатися важко, однак значно покращити подарунок можна, додавши до нього трошки креативу. Справді пам’ятним та гарним презентом до новорічно-різдвяних свят стануть колекційні монети Національного банку України.

Оскільки ринок дорогоцінних металів не може бути стійким, ціни на монети із золота та срібла постійно коливаються. Представлені й екземпляри з недорогих сплавів, як наприклад нейзильбер – сплав міді, нікелю та цинку. Національний банк пропонує також до кожної монети спеціальний футляр. А монети з серії «Зодіак» є у двох варіантах – зі срібла та з золота. Придбати такий подарунок можна у регіональних відділеннях Національного банку. «Таблоїд Волині» вибрав кілька варіантів серед досить широкого асортименту, та остаточне рішення – за вами:

Що: Срібна монета «Рік Мавпи» номіналом у 5 гривень, випущена тиражем 20 000.
Кому: Чудово підійде для коханих, народжених у рік Мавпи, друзів та рідних.
Ціна: 384 гривні

Монета присвячена року Мавпи, одній із тварин східного календаря, який засновано на дванадцятирічному циклі Юпітера – найбільшої планети Сонячної системи.



На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України з написом Національний банк України, в оточенні стилізованого рослинного орнаменту – номінал «5 гривень» та рік випуску – 2016. Також є позначення металу та його проби – «Ag 925», маси – 15,55 г та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети в оточенні стилізованого рослинного орнаменту зображено в лубочному стилі мавпу, очі якої оздоблено кубічними оксидами цирконію жовтого кольору. Над цією композицією і під нею розміщено абрисні фігурки всіх 12 символів східного календаря. Елемент оздоблення – кубічний оксид цирконію діаметром 1,25 мм.

Художники монети – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Скульптори – Святослав Іваненко та Анатолій Дем’яненко.

Що: Нейзильберова монета «Революція гідності» номіналом у 5 гривень, випущена тиражем 100 000
Кому: Стане пам’ятним і символічним подарунком учасникам Революції гідності та патріотам.
Ціна: 29 гривень

Монета присвячена громадянській мужності і патріотизму, які виявили громадяни України всіх національностей, прагнучи розвивати та зміцнювати демократичну державу, конституційні засади демократії, права і свободи людини.



На аверсі монети на дзеркальному тлі дзвона розміщено напис «Україна», під яким зображено учасника подій. На рельєфному тлі монети у вигляді полум’я розміщено малий Державний Герб України та номінал «5 гривень», рік карбування монети – 2015, логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено композицію у формі хреста: один із фрагментів подій – силове протистояння, угорі – стилізований напис «Революція гідності».

Художники монети – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, скульптор – Святослав Іваненко.

Що: Нейзильберова монета «Галшка Гулевичівна» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 30 000
Кому: Стане гарним подарунком діячам освіти та культури
Ціна: 22 гривні

Монета присвячена відомій постаті культурно-національного відродження України кінця XVI – початку XVII століття – Єлизаветі Василівні Гулевичівні, яка походила з волинської шляхетської родини і була однією із засновниць Київського братства, Богоявленського монастиря і при ньому школи для дітей, відписавши для цих цілей у 1615 році свою садибу із землею в Києві на Подолі. Цим було покладено початок Київській братській школі, згодом – Києво-Могилянській академії.



На аверсі монети розміщено напис «Національний банк України», малий Державний Герб України, стилізовану композицію, що символізує передавання землі, на тлі сторінки з автографом Галшки Гулевичівни зображено перо та печатку, номінал «2 гривні», під яким рік карбування монети – 2015 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено стилізовану композицію: фасад будинку, з якого починалася історія Київської братської школи, під яким напис «Галшка Гулевичівна» та роки її життя – 1575-1642, ліворуч зображено Галшку Гулевичівну з дітьми.

Художник та скульптор – Святослав Іваненко.

Що: Біметалева монета з недорогоцінних металів «75 років Волинській області» номіналом у 5 гривень, випущена тиражем 20 000
Кому: Підійде для колег по роботі та людям, що асоціюють з себе з Волинню.
Ціна: 26 гривень

Монета присвячена краю віковічних лісів, сотень небесно-чистих рік і озер, до яких належить найглибше озеро України – Світязь. Також Волинь багата на різноманітні мінерально-сировинні ресурси.



На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, написи «Національний банк України» та «П’ять гривень», логотип Монетного двору Національного банку України, стилізовану композицію: зображення башти Луцького замку, Успенського собору в Володимирі-Волинському, острова на озері Світязь, рік карбування монети – 2014, а також – лебедя, колосся та квіти льону.

На реверсі монети зображено герб області, по колу розміщено напис «Волинська область … заснована у 1939 році».

Художник та скульптор – Святослав Іваненко.

Що: Золота монета «Мальва» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 8 000
Кому: Таким подарунком можна потішити рідних людей, коханих та близьких друзів
Ціна: 1708 гривень

Монета присвячена одному з символів України – мальві – квітці, що уособлює любов до рідної землі, до свого народу і є однією з найулюбленіших в українців.



На аверсі монети в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2012, між намистовим колом і кантом монети – кругові написи «Національний банк України» та «2 гривні». Також є позначення металу та його проба – Au 999,9, маса – 1,24 г та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено мальву та розміщено написи «Мальва» та «Malva».

Художник та скульптор – Володимир Дем’яненко.

Що: Срібна монета «За твором Лесі Українки «Лісова пісня» номіналом у 20 гривень, випущена тиражем 4 000
Кому: Стане гарним подарунком для діячів та поціновувачів літератури, працівників закладів, що носять ім’я письменниці
Ціна: 1136 гривень

Монета присвячена 140-річчю від дня народження української поетеси, драматурга, громадської діячки Лесі Українки та 100-річчю написання драми «Лісова пісня».



На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України та напис півколом «Національний банк України», роки життя і портрет Лесі Українки, позолочене перо, над яким напис «Леся Українка», калинову гілку, під якою рік карбування монети – 2011, також номінал – «Двадцять гривень». Елемент оздоблення – локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,000287 г.

На реверсі монети на передньому плані зображено ліричний образ Мавки з гілкою верби в руках, яка є частиною «старезного, густого, предковічного» лісу, на другому плані на дзеркальному тлі зображено Лукаша, який, притулившись до берези, грає на сопілці, під звуки якої прокидається Мавка. Унизу праворуч розміщено напис «Лісова пісня».

Художники аверсу – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, реверсу – Анатолій Дем`яненко. Скульптори – Володимир Дем’яненко та Анатолій Дем’яненко.

Що: Нейзильберова монета «925 років Луцьку» номіналом у 5 гривень, випущена тиражем 45 000
Кому: Підійде у якості подарунка лучанам та міським управлінцям
Ціна: 29 гривень

Монета присвячена одному з найдавніших міст України, згадку про яке знаходимо під 1085 роком в Іпатіївському літописі. Луцьк був столицею удільного князівства, що входило до складу Волинської, а згодом Галицько-Волинської землі. Місто прикрашає визначна архітектурна пам’ятка Волині – мурований Верхній замок, закладений останнім галицько-волинським князем Любартом у XIV ст.



На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис півколом «Національний банк України», В’їзну вежу замку, номінал «5 гривень», рік карбування монети – 2010 та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено панораму міста з висоти В’їзної вежі замку, над якою – герб міста, унизу на дзеркальному тлі напис «925 … років … Луцьк»

Художник аверсу – Володимир Атаманчук, реверсу – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук. Скульптор – Володимир Атаманчук.

Що: Золота монета «Черепаха» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 10 000
Кому: Такий подарунок можна презентувати найріднішим людям та близьким друзям
Ціна: 1708 гривень

Монета присвячена черепасі – символу довголіття та мудрості.



На аверсі монети в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2009, між намистовим колом і кантом монети – кругові написи «Україна» та «2 гривні», а також позначення металу та його проби – Au 999,9, маса – 1,24 г та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено черепаху та розміщено півколом написи «Черепаха» та «Testudines».

Художник та скульптор – Володимир Дем’яненко.

Що: Золота монета «Терези» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 10 000
Кому: Стане гарним подарунком представникам сузір’я Терези, найріднішим людям та близьким друзям
Ціна: 1708 гривень

Монета присвячена сузір’ю Терезів.



На аверсі розміщено коло, діагонально поділене на сектори, які символізують чотири стихії: землю, повітря, воду, вогонь. У центрі кола – стилізоване зображення сонця. Ліворуч від кола – малий Державний Герб України, праворуч – рік карбування монети – 2008, позначення металу та його проби – Au 999,9, а також маси – 1,24 г, по колу монети – написи «Національний банк України» та «2 гривні», а також логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети розміщено стилізоване зображення терезів в оточенні зірок, під яким – символ знака зодіаку.

Художники – Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук, скульптор – Володимир Дем’яненко.

Що: Золота монета «Їжак» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 10 000
Кому: Стане гарним подарунком для похресників
Ціна: 1708 гривень

Монета присвячена невеличкому звірку, який мешкає в лісах, парках і садах.



На аверсі в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2006, між намистовим колом і кантом монети – написи «Національний банк України» та «2 гривні», а також позначення металу та його проби – Au 999,9, маси – 1,24 г та логотипу Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено їжака та розміщено написи «Їжак» та «Erinaceus».

Художник та скульптор – Володимир Дем’яненко

Що: Золота монета «Лелека» номіналом у 2 гривні, випущена тиражем 10 000
Кому: Стане ідеальним подарунком для молодого подружжя чи молодих батьків
Ціна: 1708 гривень

Монета присвячена представникові ряду лелекоподібних, одному з двох видів цього роду фауни України – лелеці білій, що в українців є символом сімейного затишку та добробуту.



На аверсі в намистовому колі розміщено малий Державний Герб України, над яким – рік карбування монети – 2004, між намистовим колом і кантом монети – кругові написи «Україна» та «2 гривні», а також позначення металу та його проби – Au 999,9, маса – 1,24 г та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети у намистовому колі зображено лелеку, що злітає, між зовнішнім кантом монети і намистовим колом – кругові написи «Лелека» та «Ciconia Ciconia».

Художник та скульптор – Володимир Дем’яненко

Що: Срібна монета «Свято Різдва Христового в Україні» номіналом у 10 гривень, випущена тиражем 3 000
Кому: Стане хорошим подарунком для рідних, друзів чи похресників
Ціна: 608 гривень

Монета присвячена одній з головних подій в історії християнства, у святкуванні якої до нашого часу збереглося багато давніх народних звичаїв, традицій, обрядів.



На аверсі монети зображено різдвяну зірку – традиційний атрибут, пов`язаний з євангельською легендою про Христа, у центрі якої розміщено малий Державний Герб України, а над ним рік карбування монети – 2002, в оточенні стилізованого барокового орнаменту розміщено напис «Україна … 10 … гривень», а також позначення металу та його проби – Ag 925, вага в чистоті – 31,1 г та логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети зображено традиційну святкову сцену – різдвяний колядницький гурт, у центрі якого ватага з різдвяною зіркою, а по колу розміщено напис «Свто Різдва … Христового».

Художник – Микола Кочубей, скульптор – Святослав Іваненко.

Що: Золота монета «Різдво Христовe» номіналом у 50 гривень, випущена тиражем 3 000
Кому: Ідеально підійде у якості подарунка для коханих, батьків чи дітей
Ціна: 17 620 гривень

Монету випущено до 2000 року народження Ісуса Христа, засновника християнського віровчення.



На аверсі монети між двома постатями ангелів розміщено зображення малого Державного герба України і написи «Україна … 50 … гривень … 1999», позначення металу – Au, його проба – 900, вага у чистоті – 15,55 г.

На реверсі монети в обрамленні символічних геометричних фігур відтворено біблійну легенду про народження Ісуса Христа – у сяйві віфлеємської зірки зображено Богоматір із немовлям в оточенні свійських тварин і волхвів з дарами.

Художник та скульптор – Роман Чайковський.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter