Працівники луцької піцерії кидають курити за гроші

28 Листопада 2016
Текст: Наталка ПОЛІЩУК

Кинути курити – справа непроста. Куріння в’їдається не тільки в організм, але й в психологію курця. Точніше, якщо говорити як людина, що дуже добре знайома з цією згубною звичкою, проблема – лише у голові.

Курці вигадують собі безліч причин, чому їм потрібно палити.

Найпопулярніший міф – цигарка розслабляє та заспокоює нерви. Насправді про те, що нікотин заспокоює нерви, і мови не може бути, але знервована людина дійсно спроможна викурити велику кількість цигарок, навіть не помічаючи цього. Вже коли стрес пройде, починається задишка, дере горло і навіть нудить. Такий побічний ефект міфічного заспокійливого.

Хоча іноді курити дійсно приємно, і сам процес розслабляє. Цього не зрозуміє людина, яка ніколи не пробувала палити, і добре, не варто починати. Курити добре за філіжанкою кави на балконі. Під час приємної розмови. Найбільше цей процес «по кайфу» – це коли ти довгий час не палиш, але рубіж під гаслом «я кинув(ла) курити» ще не перейшов.



Дуже часто куріння – це лінь. Це причина, яка, для прикладу, на роботі дає тобі щогодини можливість 5 хвилин «посачкувати», сходивши в курилку.

«Іду на перекур» для курців – це дійсно аргумент, чому ти відриваєшся від роботи. Звичайно, «просачкувати» можна просто так, але ти ж не скажеш сам собі: «сходжу подивлюся у вікно», бо це якось дивно звучатиме, а от «сходжу покурю» - це чомусь звучить логічніше, аніж попередній варіант. Хоча насправді логіки тут нуль. Що дивно, навіть для керівництва варіант, що ти в ці 5 хвилин куриш, а не працюєш, хоча зараз і не обід, видається нормальним.

Взагалі кинути курити повинно бути легко, адже це не наркотик, від якого починається ломка, і не ліки, до яких організм звикає. Підозрюю, що зав’язати з палінням досить просто, але люди це такі створіння, які люблять підігрувати своїм маленьким слабкостям.

Цікавий спосіб кинути курити придумали у луцькій піцерії. Один мій знайомий, який працює піцейолом, розповів, що всім працівникам, які не курять, в день доплачують по 20 гривень. В голові ж зразу промайнули цифри. Якщо ти на цьому підприємстві завдяки такій умові кинув курити, то ти в місяць економиш 600 гривень вже на тому, що не купуєш цигарок (пачка цигарок в середньому 20 гривень)+ додаємо по 20 гривень за кожен робочий день і якщо це помножити на рік, сума дуже пристойна.

Варіант отримувати гроші на роботі за те, що не куриш, для мене незнайомий, але доволі привабливий. Вирішила дізнатися, як він подіяв. Умови такі – ти не куриш і отримуєш 20 гривень за день. Якщо застукали, що ти покурив і не признався,ти не отримуєш винагороди в загальному за місяць, не залежно від того курив чи ні. Як на мене, тут є невеличка несправедливість, ті люди які в принципі «некурящі» теж отримують гроші і їм не треба для цього нічого робити на відміну від курців, які змушені привчати себе до думки не палити.

Результат такий: майже всі зі зміни, на яку я прийшла, не курять. Принаймні, так говорять. Єдиний курець - це бармен, хлопець на голові з ірокезом. Адміністратор уточнив, юнак не курив і взявся за погану звичку, коли придумали платне «непаління».

Кажу, що в бармена Павла цікава зачіска. Керівник мені пояснює, що хлопця спочатку просили постригтися класично, але він відстояв своє право на оригінальність.

– Почати курити, коли всі кидають, – це теж такий бунт? – питаю.

– Ні, мені просто більше подобається курити, аніж ця доплата, - каже Павло.

Офіціантка Світлана теж не палить.

– Я не курю зараз і до того не курила, ця доплата для мене просто приємний бонус, - розповідає співрозмовниця



Офіціантака Діана палила, але зараз позбулася цієї звички.

– Курити – це дуже шкідливо, - каже дівчина.



Мій інформатор Роман не палить, бо кинув. Каже гроші тут ні при чому, мовляв, від сигарет відмовився добровільно.

– Я ще перед тим кинув, за тиждень до того, а вже потім почали доплачувати гроші. Мене тягнуло спочатку, а зараз вже ні.



Хлопець Микола, який робить суші, курив у школі, зараз не курить.



Цікаво те, що опитані працівники кажуть, кинули курити не через гроші, а завдяки силі волі. Хоча доплата за день без нікотину усіх тішить.
Дуже заманливо отримувати гроші за відмову від поганої звички. Нагадує батьківський шантаж у молодших класах: «Будеш добре вчитися – куплю шоколадку». І шоколадку хочеться і вчитися добре не завше виходить.

Але те, що в теперішніх реаліях відмовитися від цигарок – це велика економія – факт. Плюс – збережеш здоров’я і завжди матимеш на шоколадку для шантажу.



***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter