По ліки, меди, настоянки та косметику – у «Медову Хату»

11 Листопада 2015
Центр традиційної української культури «Медова хата», що у центрі міста – на вулиці Богдана Хмельницького, 1, працює у Луцьку вже четвертий рік. Це не просто магазин, де продають мед, а таки справжній культурний осередок, де у найдрібніших деталях розкажуть, як вживати та лікуватися продуктами бджільництва. А це не тільки мед.

[caption]
«Медова Хата» знаходиться у центрі міста, на вулиці Богдана Хмельницького, 1[/caption]

«Медова хата» відкрилася у Луцьку з ініціативи Братства бджолярів землі Волинської «Ройовий Стан». Нині тут господарюють родини пасічників Шотіків та Дмитруків. Окрім презентації та продажу продуктів бджільництва, тут ще й проводять пізнавальні лекції-екскурсії для дітей з усієї України. Школярам розповідають не тільки про виробництво меду, але й намагаються привити філософію бджільництва.

Читатати також: СЕКРЕТИ МЕДОВИХ ХАЗЯЇВ: РОДИНА ШОТІКІВ ІЗ ХОБІ ЗРОБИЛА УСПІШНИЙ БІЗНЕС

«Тут ми разом з дітками поринаємо у царство пасіки. Їм цікаво, діти з різних куточків країни слухають екскурсію із задоволенням. Часом буває, що діти приходять сюди занадто збуджені, не спокійні, не уважні, але коли вмикаємо записані звуки бджіл, запалюємо свічку з натурального воску, що вбирає негатив, створюється така атмосфера, що екскурсійні групи змінюються на очах», – розповідає господиня «Медової хати» Марія Шотік.
У лекції-екскурсії акцентують увагу на феноменальній злагодженості бджіл. Проводять паралелі: зазвичай, у класі, де 20-30 учнів, рідко коли є ідеальні стосунки, а от у вулику, де 60 тисяч бджіл панує строгий порядок. Дітям прививають працелюбність, розповідаючи, як з перших днів життя кожна бджілка починає активно працювати. Ще зовсім маленькими комашки по двоє, по троє беруться вичищати вулики, виносять смітинки, гнилі листочки. Марія Олександрівна розповідає, що подекуди діти дивуються таким фактам, як-от те, що у бджіл є п’ять очей.

[caption]
Господиня «Медової Хати» Марія Шотік[/caption]

Зазвичай екскурсії проводять по черзі пасічник Антон Шотік та голова Братства бджолярів Володимир Дмитрук. Для дорослих тут також є окрема програма: дегустація питних медів та різноманітних медових настоянок. А ще у «Медовій хаті» розкажуть, як правильно вибрати мед на ринку, як вдома перевірити, чи він якісний і натуральний.

«Зазвичай на ринку в першу чергу питають «По чому мед?». А це ж рівноцінно, якби у травниці питати «По чому у вас трава?». Різні ж трави мають різні властивості, так і мед. Намагаємося пояснити це», – розповідає пані Марія.

У Центрі традиційної української культури «Медова хата» представлений широкий асортимент препаратів на основі продуктів бджільництва. Це – мед, настоянки, лікувальні та косметичні препарати, свічки з натурального воску. Усе виключно ручної роботи й представлено в обмеженій кількості. Багато продукції виготовлено саме руками Марії Олександрівни. У Інституті бджільництва вона пройшла спеціальні курси апітерапії, де вивчають медичне використання бджолиних продуктів, зокрема: меду, перги, воску, прополісу, маточного молочка та бджолиної отрути.

[caption]
На вітрині представлений асортимент медів, ліків та косметики[/caption]
[caption]
Таку смакоту часто купують для діток[/caption]
[caption]
Екстракт личинок воскової молі – сильний імуномодулятор[/caption]
[caption]
Крем для кохання[/caption]
[caption]
Натуральний волинський мед [/caption]

У створені лікувальних препаратів Марії Олександрівні також допомагає дочка Ольга, яка закінчила Вінницький національний медичний університет. У цій справі важливо точно дотримуватись пропорцій. А створюючи косметичні препарати, пані Марія консультується з косметологами. До речі, кілька косметологічних та масажних кабінетів міста є постійними клієнтами продукції з «Медової хати».

Усі препарати виготовляють із сировини отриманої з пасіки у селі Радомишль, що за 17 кілометрів від Луцька. У осінньо-зимову пору у «Медовій хаті» особливо часто запитують препарати покращення імунітету та антизастудні засоби. Натуральні ліки на основі продуктів бджільництва користуються значною популярністю у лучан. Дехто ж просто забігає, аби проконсультуватися щодо правильного лікування народними засобами. У «Медовій хаті» не відмовляють ніколи.

[caption]
Такий набір питних медів стане чудовим подарунком[/caption]
[caption]
Свічки з натурального воску[/caption]
[caption]
Мудрі слова Кобзаря[/caption]
[caption]
У «Медовій Хаті» – великий вибір різних медових настоянок[/caption]
[caption]
Такі вулички прикрашають заклад[/caption]
[caption]
Є з чого вибрати[/caption]
[caption]
Продавець Надія залюбки консультує клієнтів й каже, що у «Медовій Хаті» працювати солодко[/caption]

Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ
0

Читати ще

Коментарі

майя

Уважаемые хозяева и

Оксана

Доброго ранку! де можна прочитати спосіб застосування кремів?

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter