Невідома правда про Лесю Українку: віденське пиво, любовні листи суперниці, шлюб попри волю батьків

02 Березня 2016
Її називали генієм, або «індиго». Вона могла б стати прекрасною піаністкою і композитором. Але чого хотіла сама Леся Українка? Та хто у найважчі моменти підставляв поетесі своє плече? До 145-річчя з дня народження Лесі Українки «Історична правда з Вахтангом Кіпіані» взялася з’ясовувати, чи правдиво геніальну волинянку називали сучасники «єдиним чоловіком на всю Україну».

«Ми боремося з образом «бідної Лесі». І в фінансовому плані, і в плані здоров’я – її часто вважають бідною Лесею, тобто об’єктом для співчуття. Як можна, говорячи про бідолаху, зрозуміти, що саме вона поміняла космос української літератури», – до розмови автори програми запросили кандидата філологічних наук Олександру Вісич.

В програмі запропонували глядачам «зазирнути» у дім Косачів і побачити, якою була Леся Українка вдома.

[caption]
Родина Косачів була досить заможною, мали кілька маєтків – в Колодяжному, Торчині, Зеленому Гаї на Полтавщині[/caption]

«Читаючи листи, мені запам’яталося про Лесин віденський період, про її перебування в одному з готелів, де вони з мамою замовляли апельсини і віденське пиво. Ці віденські сцени – дуже енергійні, вони не вписуються в кліше хворенької української дівчини в віночку», – розповіла Олександра Вісич.

[caption]
Олена Пчілка і Леся Українка були центром уваги віденського бомонду[/caption]

Леся Українка була надзвичайно перебірливою у спілкуванні. Переповідають історію, коли жінка розірвала стосунки із близьким другом, львівським художником Трушем через те, що він виставив на продаж її портрет.

[caption]
Леся Українки образилася на близького друга через виставлений на продаж портрет[/caption]

Хвора Леся без сумнівів відправилася доглядати Сергія Мержинського, у якого була закоханою. Останнім, у чому довелося допомогти коханому – написати лист до іншої жінки.

Цікавим фактом біографи Лесі називають і те, що вона повінчалася з Климентієм Квіткою, а на весілля не запросила навіть родину. Кажуть, теща Олена Пчілка була категорично проти цих стосунків і виявляла відверту неприязнь до майбутнього зятя.

[caption]
Леся Українка писала вірші Сергієві Мержинському ще до їхньої зустрічі, а от чоловікові Климентію Квітці присвятила лише один твір[/caption]

1

Читати ще

Коментарі

Філологиня

Це не правда про Лесю

розчарована

у цій "Історичній правді"

Таня

Думала, що "Історична правда"

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter