Луцьких батьків вчили розпізнавати дитячі таланти

11 Квітня 2017
Текст: Ольга МАГАС

Як виявити та розвинути здібності та задатки дитини розповідали у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва під час спеціального тренінгу для батьків. Відома психолог Світлана Гришичкіна, яка має величезний досвід роботи з дітьми різного віку, розповідала луцьким мамам і татам про те, наскільки важливо знайти правильні захоплення та правильно реалізувати вміння й навички діток.

Для спілкування з лучанами Світлана уже вкотре приїхала зі Львова. Це не перша зустріч, організована адміністрацією бібліотеки, і на кожен новий тренінг приходить все більше батьків, адже проблеми, які піднімає психолог, є актуальними для кожної сім’ї. Приємно, що все частіше такі зустрічі відвідують не лише мами, а й тати, які не хочуть бути осторонь і цікавляться розвитком та поведінкою своїх малюків.Розпочався тренінг зі знайомства, яке проходило у своєрідній ігровій формі. Присутні представлялися та розповідали, чим захоплювалися у дитинстві й наскільки їхні інтереси втілилися у дорослому житті. Уся зустріч проходила в позитивному настрої й нагадувала швидше дружню бесіду, аніж навчання. Світлана Гришичкіна розповідала чимало веселих історій з власного досвіду та з практики колег, переконувала, що, практично, усі діти мають свою «родзинку», яку потрібно віднайти. І не завжди гарні оцінки у школі є єдиним показником здібностей чи таланту дитини.

Психолог розповідає, що приблизно 10-15% дітей є нездібними до навчання. Причини цього можуть бути різні: погана пам’ять, темперамент, туге мислення. Але на таких дітках в жодному випадку не можна «ставити хрест»:

«У практиці моєї колеги був випадок, коли їй випало попрацювати з одним хлопчиком. Він не мав друзів, сидів завжди на останній парті, а оцінки ледь сягали середнього рівня. Зате учень грав на трубі. Пройшло багато років, і зараз він – відомий трубач, їздить по всьому світу з концертами. Важливо, не нав’язувати дитині ті чи інші речі, а зуміти розкрити в ній справжній талант чи здібності», – переконує пані Світлана.А ще психолог зауважує, що багато залежить від першого педагога дитини. Саме на початку навчання, у першому класі закладається база для всього: бажання вчитися, вміння опановувати інформацію, навиків спілкування з іншими.

Здібності дитини можна розпізнати уже з чотирьох років. Для цього пані Світлана рекомендує віддавати малюків у різні гуртки, які вподобають ваші дітки. Варто з цим експериментувати, щоб малюки пробували себе у різних сферах. До слова, психолог стверджує, що музичні задатки малят формуються ще в утробі матері. Тож майбутні матусі можуть вмикати гарну інструментальну музику та насолоджуватися нею разом із своїм синочком чи донечкою, які вже вовтузяться у маминому животику.

«Не варто чекати від дитини того, чого вона не хоче», – каже Світлана Гришичкіна. Тому не потрібно нав’язувати малюкам те, чого в першу чергу хочеться батькам. Якщо малюк мріє бути танцюристом чи кухарем, а ви впевнені в тому, що їй вкрай необхідні шахи, то варто переосмислити своє ставлення і зробити вибір на користь інтересів дитини.
Для того, аби визначити, до чого схильне ваше чадо, психолог рекомендує систему «10С»:

1. Спостерігайте за своїм малюком.

2. Слухайте його, прислухайтесь та чуйте його бажання.

3. Селекція. Давайте дитині зробити власний вибір.

4. Співпрацюйте з малюком, підтримуйте його дитячі захоплення.

5. Стереотипи – геть! Не нав’язуйте дитині думку, що карате – лише для хлопчиків, а танці – тільки для дівчаток.

6. Самостійність. Дайте малюку можливість приймати власні рішення та робити самостійні кроки.

7. Стримування. Не обмежуйте дітей у їх бажаннях та мріях.

8. Схвалення. Похваліть дитину за її старання, навіть якщо вони здаються вам неважливими.

9. Спілкування. Максимально забезпечте дитині спілкування з різними людьми з різних сфер діяльності.

10. Систематичність.

Під час зустрічі Світлана Гришичкіна також розповіла, ким, згідно спостережень психологів та дослідників, бачать себе у майбутньому сучасні діти. Серед популярних професій школярі, до прикладу, найчастіше обирають співаків, музикантів, працівників шоу-бізнесу та модних дизайнерів чи моделей.Як розповіла директорка Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова, подібні тренінги проводитимуться у закладі й надалі.

«Суспільство зараз досить неоднозначне. Колись усі ігнорували психологів, не дуже звертаючи увагу на їх поради. Сьогодні ж мамам і татам треба думати про те, як правильно спілкуватись з дітьми. Сім’я – це основа всього, тож такі зустрічі спрямовані на те, аби зміцнювати її, робити стосунки міцнішими та довірливішими», – каже Алла Сизонтівна.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter