Лучани вшанували пам’ять жертв голодомору

28 Листопада 2015
З нагоди трагічних подій, що у 1921-1923 та 1932-1933 роках забрали мільйони українців, у Луцьку відбулась траурна хода. Священнослужителі, правоохоронці, міська влада, діти, студенти та пенсіонери пройшли від Театрального майдану до Замкової площі, де у спільній молитві згадали жертв більшовицького режиму.

Митрополит Луцький та Волинський Михаїл зауважив, що у трагедії не варто звинувачувати тільки тогочасну владу, бо вона лише створила умови. А виконували їх дуже часто самі українці. Тому, перш за все, варто подивитися на свої вчинки, на те, боремося ми зі злом чи мовчимо, коли бачимо несправедливість.

Тож тим, хто пережив голодомор митрополит побажав довгих років життя, а тим, хто не бачив жахів голодного існування, порадив зробити правильні висновки.

Міський голова Микола Романюк також зазначив, що у цей день українці в усьому світі згадують заморених голодом співвітчизників.

«Тоталітарний режим, щоб упокорити наш народ та не допустити визвольної боротьби за незалежність України, прирік на голодну смерть мільйони наших побратимів. Архівні документи за свідченням українських та зарубіжних вчених, а також спогади очевидців стали підставою для визнання голодомору геноцидом українського народу шістнадцятьма державами світу. Цей злочин назавжди змінив хід історії українського народу, він став одним з найважчих випробувань, що випали на нашу долю», – зауважив міський голова.

Жертв геноциду українського народу присутні вшанували хвилиною мовчання, а також долучилися до загальнонаціональної акції «Запали свічку».

[caption]
З нагоди трагічних подій у Луцьку відбулась траурна хода[/caption]
[caption]
До ходи приєдналося чимало чиновників. Серед перших на Театральний майдан прийшов голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик[/caption]
[caption]
Луцький міський голова Микола Романюк[/caption]
[caption]
Новообраний секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко[/caption]
[caption]
Головний козак Волині Віктор Федосюк[/caption]
[caption]
Екс-мер Луцька Богдан Шиба[/caption]
[caption]
Заступниця Луцького міського голови Лариса Соколовська[/caption]
[caption]
Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлєв[/caption]
[caption]
До ходи приєдналися священики УПЦ КП. Митрополит Михаїл вітається із першим заступником голови Волинської обласної ради Олександром Пирожиком[/caption]
[caption]
Скорботна хода рушила від Театрального до Замкового майдану[/caption]
[caption]
На Замковому майдані - пам'ятник жЖертвам московсько-кадебістських катів[/caption]
[caption]
Лучани виклали хрест із запалених лампадок[/caption]
[caption]
"16 держав визнали голодомор - геноцидом українського народу", - Микола Романюк[/caption]


0

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter