Лучанам розповіли, що чекає на людство через 5 років

28 Жовтня 2015
Усередині нас будуть комп’ютери. Ми зможемо заходити в інтернет, торкаючись стін. Нам не потрібно буде ходити до лікарів… Які ще зміни чекають на людство у найближчому майбутньому? Про це лучанам розповіли під час презентації книг про майбутнє.

У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки 28 жовтня львівське видавництво «Літопис» презентувало переклади українською мовою світових бестселерів: книг «Новий цифровий світ» від керівників компанії Google та «Фізика майбутнього» відомого вченого-футуролога.

Представник видавництва «Літопис» Михайло Комарницький акцентував увагу на тому, що зараз, впродовж одного покоління людство переходить від індустріальної ери до епохи нанотехнологій та штучного інтелекту. Просто на наших очах кардинально змінюється освіта, медицина та інші галузі життя. Щороку в геометричній прогресії збільшуються наші можливості для спілкування на відстані. А вже протягом 5 наступних років до мережі інтернет приєднаються 5 мільярдів нових користувачів.

Які ж зміни чекають нас у найближчому майбутньому? Ось основні тези авторів книг:

Ґаджети
До 2020 року комп’ютери будуть усюди: в підлозі, на стінах, всередині самих людей.
Ноутбук перетвориться на простий аркуш з органічних світло діодів, який можна буде згорнути та сховати в кишеню.
Телефони робитимуть з «розумного паперу».

Інтернет
Вже через 5 років інтернет стане доступним в будь-якій точці. Все навколо зможе під’єднати нас до всесвітньої мережі. Для цього достатньо буде просто доторкнутись до стіни, до вікна, до дверей тощо.

Автомобілі
Через 10 років більшість із нас їздитиме на електромобілях. Однієї зарядки вистачатиме на 1000 км, а сам процес триватиме не більше 8 хвилин.
Згодом авто їздитимуть взагалі без водіїв.
«Розумне місто» стане реальністю не лише у Лондоні та Нью-Йорку, а й в більшості країн Світу: технології будуть підказувати, куди спрямувати транспорт, щоб уникнути заторів, де є вільні місця для парковки тощо.

Дрони
До 2020 року 30% військових літаків стануть безпілотними. Окрім того, безпілотні літальні апарати масово застосовуватимуться для цивільних цілей.

Медицина
Нас очікує бурхливий розвиток робототехніки.
Вже зараз роботи роблять унікальні операції на судинах та нервових закінченнях. Точність скальпеля робота становить 0.1 міліметра. Протягом наступних років ці досягнення збільшуватимуться в геометричній прогресії.
Мобільні телефони матимуть додаток діагностики захворювань.
В кров запускатимуть наночастинки, які вбиватимуть ракові клітини зсередини.

3-D друк
В усіх галузях масово застосовуватиметься 3-D друк: для індивідуальних замовлень одягу та взуття, для створення штучних зорових нервів та внутрішніх органів тощо.
Вже зараз існують технології, які дозволяють «надрукувати» цілий будинок з меблями, сантехнікою та усіма зручностями. Вартість такого будинку становить менше 560 $ (лише 12 000 гривень за нинішнім курсом). А протягом наступних років його вартість тільки зменшуватиметься.

***


На завершення презентації пан Комарницький закликав усіх присутніх поглиблено вивчати англійську мову та посилено займатись самоосвітою, адже в епоху бурхливого розвитку сучасних технологій ті знання, які отримують студенти на першому-другому курсі, вже на третьому стають застарілими.

Довідково:
Голова ради директорів компанії «Google» Ерік Шмідт та керівник наукового центру «Google» Джаред Коен у своїй книзі «Новий цифровий світ» розповідають про те, як новітні технології змінять наше щоденне життя вже у найближчі декілька років.
Відомий фізик-теоретик, футуролог, ведучий телеканалу «Discovery» Мічіо Кайку у своїй книзі «Фізика майбутнього» викладає свої дослідження того, як квантова механіка, біогенетика та штучний інтелект кардинально змінили наш Світ в останні десятиліття, та які зміни нас очікують в наступному сторіччі. Його праця базується на опитуваннях понад 300 провідних науковців, серед яких чимало лауреатів нобелівської премії.

Текст: Володимир ГРИБ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter