Успішно!

Кулуари радіо, телебачення та облради – четвертий день у Школі практичної журналістики

Літня школа практичної журналістики не збавляє темпу і продовжує активно інформувати юних медійників про усі тонкощі омріяного фаху. Цікаві лектори, нові знання, розширення світоглядних рамок та цілком практичні поради – все це неабияк надихає та спонукає учасників до глибоких роздумів.
«Таблоїд Волині» продовжує публікувати емоційні (і разом з тим – серйозні) відгуки молодих майстрів пера.

[img data=def]29_07_2016_368286756/raadio_uchasnyky.jpg[/img]

Тетяна Бокотюк
Із самого ранку своєю енергійністю задала темпу на весь день Влада Жорняк. Редакторка інтернет-видання «Волинський інформаційний портал» розповіла про структуру, особливості роботи міської ради та як там не заблукати. А саме: що варто знати журналісту-новачку, який вперше з’явився на порозі цієї структури з величезними очима, а також, як розібратися у документах, де їх шукати та насамкінець провела невеличкий екскурс по сайту.  Влада знає, як поводитися з владою – гарний вислів і напрочуд цікаво звучить, чи не правда?
Що ж, із сесіями, комісіями у міській раді розібралися. Далі нас цікавили кулуари обласної ради. А саме те, що ж там відбувається, - це і було об’єктом лекції від Оксани Лукашук – керівниці прес-служби облради. Почули, окрім співпраці ЗМІ із структурою, ще й помилки журналістів у роботі та питання, пов’язані з розподілом коштів. Одразу видно, що людина професійно розбирається не лише у мистецтві гострого пера.

[img data=def]29_07_2016_368286756/lukashuk.jpg[/img]

А далі тендітна, елегантна і, на мою думку, найінформативніша лекторка Світлана Головачук – начальниця інформаційного відділу ОДА продовжила і розширила попередню тему. Поговорили про комунікації влади і ЗМІ. Зокрема вона чітко розмежувала обов’язки журналістів та прес-служб. Найактуальніше – про те, як і коли брати коментарі, про їх правильну ціль, етичні норми. Також пояснила, чому інколи стається так, що посадовці не можуть дати коментаря. Окрім цього дізналися про акредитацію, її відсутність і наявність (що така дає журналісту). Зробила акценти на основних помилках у роботі, зокрема як брати інтерв’ю так, щоб вже не примітивно «питання-відповідь», а співрозмовник почав сам питати у журналіста, тобто як «влитися».

[img data=def]29_07_2016_368286756/golovachuk.jpg[/img]

Посиділи послухали – треба ж розтрястися трохи. А що може бути цікавішим журналістові-початківцю, ніж екскурсія на радіо і телебачення. Впевнена, що майже кожен уявляв себе у «тєлєку» чи ведучим-радійником. Але як це все відбувається? Який шлях долає все те, що бачимо і чуємо на ТВ та радіо?
Телебачення. Ми були у всіх робочих кабінетах від режисерської кабіни до директора. Все прекрасно, на телебаченні сподобалося, сфоткалися, де хотіли, хоча знову те вічне «але» - фінансування. Бідненько трохи, як для телебачення (та й працівники казали, що зарплати не надто щедрі). Нічого більше не казатиму, просто прикро за самі умови.

[img data=def]29_07_2016_368286756/radio.jpg[/img]

Радіо. «Робота для тих, хто це любить», - так казав Сергій Ткачук, дуже харизматичний ведучий назвав головну рису радійників – інтелект, бо ефір не терпить тупості чи невігластва. Зацікавив та поділився своїми враженнями від цієї роботи. Висновок один – він не просто любить, він – фанат своєї справи (чого вартує лише вміння відтворювати різні голоси). Паралельно  побачили студію, де стіни у постерах з автографами відомих людей. Помітила закономірність, що на радіо люблять повністю чимось обклеювати стіни.  А потім музей, де зберігається цікавий раритет – патефони, камери, штативи, плівки і т.д.  Словом, враження дуже і дуже хороші.

[img data=def]29_07_2016_368286756/radioo.jpg[/img]

Розтряслися і потрібно знову засидітися. Антон Бугайчук поділився своїм досвідом «на пальцях», без пафосу та офіціозу про політичну журналістику, зокрема як писати аналітику та  як добути потрібну для цього інформацію. Найепічніша фраза розмови: «Політики діляться на тих, хто має гроші і тих, хто просить гроші».
Висновок. Не хотіла на початку писати, але знову таки якийсь бінарно-опозиційний день : влада і ЗМІ – кухня ТВ і радіо. Це «плюс», бо різноманітно. Впевнена, день №5 точно не розчарує!

[img data=def]29_07_2016_368286756/bugaychuk.jpg[/img]
 
Ярослав Янковський
«Місцева політика. Розібратися та зрозуміти»
В житті кожного журналіста настає момент, коли потрібно написати цікавий матеріал про результат засідання виконкому, сесії міської чи облради. Непідготованому іти на таке завдання – дуже небезпечно, адже існує великий ризик не впоратися із незрозумілою для новачка темою. Лектори, які були присутні 28 липня, доклали всіх зусиль, щоб хоч трохи ввести нас в курс місцевих політичних тонкощів.
Якщо Ви думаєте, що державний апарат складний та бюрократичний, то анітрохи не помиляєтеся. Ієрархія документів та посад,  рішення, їх різні форми, де вони носять рекомендаційний характер, а де обов'язковий… Заплутано, чи не так?
   Про особливість роботи міськради розповіла нам Влада Жорняк – редактор інтернет-видання «Волинський інформаційний портал». Про функціонування цієї структури спікер розповідала, орієнтуючись на свій досвід роботи в цій сфері. Існує 8 комісій, кожна з яких має свою спеціалізацію, 20 комітетів, які вирішують важливі для міста питання. Попри всі суспільні стереотипи, депутати міської та обласної рад займаються своєю роботою безоплатно, тобто лише на громадських засадах.

[img data=def]29_07_2016_368286756/zhornyak.jpg[/img]

    Спікери з ОДА та обласної ради поділилися зі слухачами досвідом своєї роботи. Діяльність Світлани Головачук та Оксани Лукашук відповідно пов'язана з прес-центрами цих державних апаратів. Праця клопітка та складна, адже жодну деталь не можна випустити з поля зору. Імідж начальства та своєї установи створює саме прес-служба.
    Колеги-лектори радили початківцям уважно шукати інформацію на офіційних сайтах державних структур. Її там багато, вона корисна, але в ній потрібно вміти розібратися.
«Вперше на сесії будь-якої ради нічого не зрозуміло, але згодом все стає на свої місця». – оптимістично дала надію Влада Жорняк.
   
Анастасія Качина
Минув четвертий день Третьої Літньої школи практичної журналістики.
Чесно кажучи, з кожним днем все більше розумію,що хочу стати справжньою «акулою пера». Кожен лектор додає в моє уявлення про журналістику щось нове. Стало зрозуміло, що працювати в медіа не так вже й просто. Читаючи новину в ЗМІ важко уявити скільки зусиль доклав журналіст для того, щоб читач отримав інформацію в такому вигляді,в якому вона є.
Із сьогоднішньої програми найбільше запам’яталась лекція Світлани Головачук, яка розповіла наскільки важливо журналісту бути обізнаним у різних сферах. Начальник відділу інформаційної політики наголосила на тому, що першим етапом співпраці з владою є завойовування  довіри органів влади, щоб інформація обов’язковим чином потрапляла саме  до вас.
Подарунком для мене стала екскурсія на Волинське ТВ. На порозі, на перший погляд, старої  будівлі нас радо зустріли й познайомили практично з кожним працівником телебачення. Нам показали студію,в якій проводиться зйомка. Одним оком пощастило побачити запис ефіру, який вже сьогодні о 16:30 траслюватиметься каналом. Мабуть,кожен хотів би покрасуватись на екрані телевізора?
 Прикро, що всередині приміщення трішки моторошно, студія лише одна,тому  декорації потрібно постійно виносити й заносити. Та працівники телебачення мають нотку оптимізму, й надіються,що згодом Волинське ТВ перейде на новий рівень, що не може не тішити.
Редакторка інтернет-видання «Волинський інформаційний портал» працює з першого курсу. Мабуть, після цих слів практично кожен учасник школи задумався. Влада Жорняк розповіла про те, як не заблукати в міській раді, як із сухого матеріалу зробити «родзинку», як не помилитися у посаді й імені того, чи іншого депутата.

[img data=def]29_07_2016_368286756/13873199_152898008470420_5331642105777216602_n.jpg[/img]

Приємно, що жоден лектор не розказує набридлу нам теорію, якою викладачі годують нас в університетах, а діляться власним досвідом, своїми помилками, різними казусами… Це неабияк цікаво, і, думаю, обов’язково знадобиться нам у майбутньому.
Словом, четвертий день школи залишив у мене лише позитивні емоції і безліч вражень. Чекаю завтрашнього дня, нових знайомств і лекцію Наталки Пахайчук «Як стати дятлом клавіатури».

Куцай Юлія
Четвертий день в Літній школі журналістиці виявився дуже насиченим та інформативним.
Від лекцій Оксани Лукашук і Влади Жорняк ми змогли відчути усі тонкощі роботи ЗМІ з депутатами та дізнатися як бути не ошуканим популізмом та відповідями не по темі власного «запитання».
Екскурсія на Волинське телебачення стала можливістю відчути живу роботу рідного волинського каналу та дізнатися секрети роботи ведучого, та режисера.
Переконана, що учням школи було корисно поповнити свій мозок тим, як вести ділову журналістику та не опинятися в ситуації недостатньої обізнаності про ту чи іншу справу. Особисто мені дуже подобається навчатися від професіоналів своєї справи.

[img data=def]29_07_2016_368286756/uchasnyky_radio.jpg[/img]
 [img data=def]29_07_2016_368286756/13813661_152898478470373_4945114995150268725_n.jpg[/img]