Успішно!

біхелсі

КСВ форум у Луцьку: як це було

Актуальність та особливості корпоративної соціальної відповідальності бізнесу обговорювали учасники форуму «West CSR Forum-2017», що відбувся в луцькому «Адреналін Сіті» 3 лютого.

Під час зустрічі, організатором якої стала інвестиційна компанія «VolWest Group» спільно з Бізнес Академією Практичного Менеджменту РМBА, своїми знаннями і досвідом з присутніми ділилися представники українських та міжнародних компаній. Зокрема, інвестиційної групи «Volwest Group», торговельної мережі «SPAR», «1+1 Медіа», компаній «Syngenta», «АСТАРТА», «Jurimex», «Ернст енд Янг» , мережі заправок «ОККО», «Нової пошти», тощо. Про це йдеться на сайті volwestgroup.com.

«Корпоративна соціальна відповідальність стає одним з ключових факторів успіху компанії», – зазначив доктор економічних наук, голова Ради директорів «Volwest Group» Віктор Корсак. На його думку, низинним щаблем розвитку системи КСВ має стати соціальна відповідальність держави, яка б задовольняла потреби бізнесу. Також важливими умовами розвитку КСВ він називає оптимізацію податкового законодавства, подолання корупції та попередження рейдерства, які сьогодні заважають нормальному розвитку бізнесу в Україні.



Наступний спікер, керівник Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна, порівняла соціальну відповідальність та благодійність. «Благодійність – це нормально, але КСВ – значно ширше», – заявила вона.

Практично 90% підприємств перестають давати гроші на благодійність в кризові часи. Якщо ж в компанії прописані програми, то вони в такому випадку скорочуються, але все ж зберігаються.

Марина Саприкіна навела приклад, коли КСВ та благодійність можуть працювати спільно. Компанія IKEA, зокрема, створила в Норвегії інсталяцію приміщення площею 25 метрів квадратних, яке відтворює умови проживання в Сирії. 40 тисяч людей щодня відвідували цю інсталяцію і таким чином вдалося зібрати 22 мільйони євро на підтримку жителів цієї країни.

Менеджер з міжнародного розвитку торгівельної мережі «SPAR» Марчін Плошай розповів про історію розвитку та успіху корпорації «SPAR», яка є однією з найбільших світових продуктових мереж. Вона представлена в 42 країнах і 4 континентах, має більш ніж 12 тисяч магазинів.

Президент Форуму відповідального бізнесу Польщі Мірелла Панік за допомогою Skype-зв’язку озвучила деякі механізми КСВ, а також зауважила, що багато менеджерів сьогодні бачать соціальну відповідальність як стратегічний напрямок.

Цікавою доповіддю про розвиток КСВ в Іспанії зі слухачами поділився директор міжнародних питань організації «Foretica» Томас Серкович. За його словами, програми КСВ в Іспанії мають величезну підтримку від Уряду, створені державні, регіональні і навіть місцеві програми, а також спеціальні організації, що займаються питаннями корпоративної соціальної відповідальності.

Томас Серкович також наголосив, що основні напрямки іспанської економіки спрямовані на розвиток КСВ, серед яких екотуризм, вирощування органічних продуктів, вітрова і сонячна енергетика. Таким чином, економіка держави підштовхує компанії до розвитку КСВ.
Томас Серкович розповів, що найбільшим «головним болем» для потужних корпорацій світу є екологічно-соціальні аспекти: вони турбуються про воду, кліматичні зміни, нерівність.

Він навів результати щорічного опитування, що проводиться серед 1000 працівників компанії. Результати показують, що «хороша компанія» у розумінні працівників та, яка турбується про своїх співробітників, про довкілля, і набагато менш важливим є рівень заробітної плати. Отож, КСВ – це не те, на що ви витрачаєте свої гроші, КСВ – це те, як ви «робите» свої гроші.

Марина Гриценко, керівник групи з корпоративної соціальної відповідальності «1+1 Медіа» розповіла про підтримку своїх працівників у кризові часи, проекти для допомоги українському населенню.

Представниця «1+1 Медіа» згадала проект «Ті, що вражають». Під час нього, відомі українці відвідували українські міста, в яких зустрічалися з молоддю. Вони розповідали про свої перші кроки до успіху. Більше того, студенти мали можливість особисто поспілкуватися з ними.

Керівниця департаменту з КСВ української агрокомпанії «АСТАРТА», яка працює у 8 областях країни, Світлана Мозгова поділилася досвідом співпраці з регіонами та розповіла про корпоративну соціальну відповідальність в селах.

З її слів, компанія співпрацює із майже з 250 сільськими радами. «АСТАРТА» обрала для себе ключові напрямки допомоги: медицина, освіта, охорона довкілля, розбудова села й інфраструктури. Аграрна компанія, зокрема, фінансує ремонт сільських шкіл, медичних закладів тощо. Проте найбільша цінність компанії, переконує пані Світлана, – люди.

«Заберіть від мене станки, залиште людей – я відроджу свій завод. Заберіть від мене людей – я нічого не зможу зробити», – цитує вона засновника автомобільної компанії Ford Генрі Форда.

Про КСВ як конкурентну перевагу для розвитку бізнесу розповіла керівник КСВ проектів інвестиційної групи «VolWest Group» Вікторія Матвіюк. За її словами, компанія зосередилась на економічних, екологічних та соціальних проектах КСВ, серед яких розвиток підприємництва, покращення інфраструктури, підвищення зайнятості населення, впровадження маловідходних та ресурсозберігаючих технологій, формуванні «екологічної» свідомості працівників та споживачів.

Також вона детальніше розповіла про один із успішних КСВ-проектів мережі «Наш Край» під назвою «Живи відповідально!», основним завданням якого є спонукати людей до раціонального ставлення до ресурсів, сортувати сміття та слідкувати за власним здоров’ям та харчуванням. За 9 місяців реалізації проекту в 11 магазинах мережі було встановлено інформаційні куточки здоров’я, де облаштовані скриньки для збору відпрацьованих батарейок та пластикових корків, встановлені тонометри, а у торгових закладах оптимізоване використання паперу та встановлені сміттєві баки для роздільного сортування сміття.

Учасники форуму упродовж дня дізналися про корпоративну соціальну відповідальність у багатьох аспектах: чи є корисною така практика для підприємств, як налагодити співпрацю між бізнесом, державою та громадськістю тощо.

Загалом під час КСВ-форуму, своїм практичним досвідом поділилися 16 спікерів. Після основної частини заходу відбулась панельна дискусія, де доповідачі і учасники форуму визначили, що корпоративна соціальна відповідальність – важливий напрям, значно ширший від благодійності, який дозволяє компаніям успішно розвиватися в сучасному бізнес-середовищі.

Додати новий коментар