ГІД: 5 наймиліших назв вулиць Луцька

17 Квітня 2015
Гортаючи сторінки книги знаного волинського краєзнавця Вальдемара Пясецького «Вулиці і майдани Луцька», можна багато дізнатися про історію місць, повз які і по яких ми щодня проходимо.

Виявляється, у Луцьку є чимало вуличок із дуже милими назвами. Приємно знати, що у нас є вулиця Тиха, Поштова, Літня, Овочева, Кленова, Польова і Коротка. «Таблоїд Волині» пропонує підбірку п’яти наймиліших назв вуличок в Луцьку.

ВУЛИЦЯ ПРИВІТНА

Ця вулиця затаїлася у нетрях Дубнівської. Виникла у 70-ті, коли території відвели під приватний сектор. Назву «Привітна» отримала 1972-го.


ВУЛИЦЯ СОНЯЧНА

«Сусідка» Привітної і Калинової. Так само простягається уздовж залізниці.


ВУЛИЦЯ РАНКОВА

Промислова вулиця на «краю» Луцька – саме тут розташований Гнідавський цукровий завод. Вулиця виникла у 50-ті. Щоправда, тоді її назвали Заводська. Сучасна назва – із 1972-го року.


ВУЛИЦЯ КВІТКОВА

Давня вуличка від Львівського тракту. Вела до квіткових оранжерей. До міста увійшла у 20-х роках. Саме тоді інтенсивно забудовувалися околиці вздовж дороги на Львів. Зараз Квіткова веде до оглядового майданчика з гарним виглядом на Старе місто.


ВУЛИЦЯ СВІТЛА

Вуличка затаїлася в центрі – у районі вулиць Шопена та Коперника. «Живе» по сусідству із Сапалаївкою. Перша гілка вулиці виникла на початку ХХ століття. Тоді вона називалася Вузька Ясна. Сучасну назву одержала у 1920-му році. Упродовж століття її ще перейменовували – вона називалася і Тверда, Юних ленінців. Світлою вона знову називається з часів незалежності України.


Автор: Анастасія ПЕРЕДРІЙ
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter