Депутатів Волиньради звинуватили у тиску на журналістів

16 Лютого 2016
Журналісти інтернет-видання «БУГ» звинуватили двох депутатів Волинської обласної ради у спробі відвертого тиску. Мовляв, обранці від Володимира-Волинського Костянтин Зінкевич та Олексій Панасюк вдавалися до неприхованих погроз журналістам видання. Обранці своєю чергою запевняють: контакти з репортерами цього видання обмежували відмовою спілкуватися через некоректно поставлені запитання.

В офіційній заяві, яку «БУГ» оприлюднив у вівторок 16 лютого, журналісти описали свої претензії та попросили керівництво «Самопомочі», представниками якої є депутати, вплинути на однопартійців. «Редакція «БУГу» вимагає у депутатів Волинської обласної ради Зінкевича і Панасюка припинити свої необдумані дії та попросити вибачення у колективу», – йдеться у заяві.

[caption]
Депутат Волинської обласної ради Костянтин Зінкевич[/caption]

[caption]
Депутат Волинської обласної ради Олексій Панасюк[/caption]

Описали у документі й прецеденти, які викликали обурення журналістів. Зокрема, за словами представників видання, 14 лютого під час благодійної ярмарки кореспондент «БУГу» Наталія Тарковська мала неприємну розмову з Костянтином Зінкевичем, в якій депутат побажав їй змінити роботу. Після того у Фейсбуці журналіст отримала повідомлення з погрозами від невідомого користувача. У тексті були образи і «останні попередження».

Як стверджують представники видання, подібних випадків було декілька. Зокрема, під час місцевих виборів у жовтні минулого року Костянтин Зінкевич в грубій формі звернувся до журналіста Дарії Поддубецької, стверджував, що вона не журналіст і ніколи ним не стане, якщо працюватиме у виданні «БУГ». Медійники запевняють, що журналіст намагалася «нормально поспілкуватися», проте чоловік був категоричним: спершу нехай звільниться із «БУГу», а тоді – розмова.

Костянтин Зінкевич погодився пояснити «Таблоїду Волині» свою «нелюбов» до інтернет-ресурсу «БУГ».

«Оте видання із трьох букв з'явилося у Володимирі під час виборів у Верховну Раду. І з перших днів почало працювати досить своєрідно. У стрічці звичайних новин роблять вкид відвертої брехні про мене, волонтерів, близьких мені людей. Чисто по Гебельсу. Ще й «Самопомочі» тоді не було. Потім наступні вибори до місцевих рад. Потік брехні і перекручених фактів про мене та нашу команду став щільнішим і наглішим», – зазначив Костянтин Зінкевич.

[caption]
Як показує пошук на сайті "БУГ", Костянтин Зінкевич - частий герой рубрики "Чутки над БУГом"[/caption]

«Час від часу люди, які там працюють і які називають себе журналістами, почали писати мені у приват і задавати мені питання, які по формі звучать так: «Вчора під мостом знайшли застреленого чоловіка. Скажіть, будь ласка, з револьвера якого калібру Ви його вбили?» Це не журналістика. Це тривіальна «жовта» преса, схожа на помийну яму», – пояснив причину свого несприйняття журналістів «БУГу» депутат.

«Я постійно спілкуюся з десятками журналістів, уявляю, яким моральним нормам повинна відповідати людина-журналіст. Ніколи не відмовляю у коментарях. Але люди із цього ресурсу – це точно не журналісти. Вони просто «на завданні», яке виконують згідно своїх внутрішніх переконань. Я вже не кажу про той безграмотний стилістичний та граматичний виклад без підписів. Вчителі української мови можуть учням на їхньому зразку помилки показувати. Але це вже не моя справа», – каже Костянтин Зінкевич.

Даний ресурс Костянтин Зінкевич пов’язує із нардепом Ігорем Гузем, якому «щоб за нього проголосували, потрібно творити добрі діла або паплюжити конкурентів». Політик запевняє, що щиро бажає працівникам «БУГу» «якщо вони хочуть стати журналістами, перейти на іншу, таки журналістську роботу».

Костянтин Зінкевич запевнив: і в публічному, і в приватному житті, а тим більше у спілкуванні з журналістами добре думає над сказаним і може підписатися під кожним словом.

«Навіть ще коли я не був публічною людиною, я писав у ФБ те, що можу повторити публічно. Зараз тим більше думаю, що кажу. Але коли це стосується якогось г... , то я і не намагаюсь бути толерантним.

Щодо Олексія Панасюка можу сказати, що він завжди говорить правду, навіть тоді, коли можна було б і стриматися. Але за себе, думаю, він сам відповість.

Я не проти по кожному слову обговорювати якусь проблему. Але, на жаль, у Володимирі нема такого медійного майданчика», – прокоментував ситуацію Костянтин Зінкевич.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter