Чому відомі волиняни радять відвідати фестиваль анімації «Задзеркалля»

06 Вересня 2017
Зовсім скоро у Луцьку відбудеться вже другий фестиваль анімації «Задзеркалля».

Захід, створений лучанами з громадської організації «ІМАГО» для поціновувачів сучасної анімації, пройде 9 та 10 вересня.

Ми запитали відомих волинян, чому вони збираються відвідати фестиваль та чи варто владі підтримувати подібні заходи?

Олена Кузьмич, редактор ТСН.ua:

«На мою думку, на фестиваль анімації варто піти тому, що це - нестандартна атракція, не свято живота, а щось нове для обласного центру Волині. Місцеве самоврядування має підтримувати такі ідеї, щоб місто ставало цікавішим для туристів».



Марина Ткачова, співзасновниця InnerSpace, художниця, акторка:

«Варто відчути знову смак дитинства. Дізнатися, як мультфільми роблять, які нові техніки використовують, як стати мультиплікатором! Знати відповіді на ці питання необхідно! А якщо в тебе вже свої діти - так тим паче.

Спробувати побути мультиплікатором на майстер-класі - це ж мрія! У мене Льоня (аніматор Леонід Тивонюк, - ред..) асоціюється з Робін Гудом чомусь. Він, звичайно ж, нічого не забирає у багатих світу цього, але несе стільки Добра у Всесвіт! Нам потрібні такі люди і потрібні такі фести! Можливо, тому і потрібно прийти на фестиваль анімації - бо це фестиваль Добра або Добрий фестиваль!».



Валерій Пельц, голова ГО «Волфест»:

«Думаю такий фестиваль буде цікавим для дітей нашого міста, адже вони зможуть побачити внутрішню кухню створення мультфільмів, а це трошки поміняє їхнє відношення до них. Беріть свою малечу – і приходьте!».



Юрій Безпятко, депутат Луцької міської ради:

«Діткам потрібно допомогти розкривати свої таланти та здібності, і саме цей фестиваль зможе їм допомогти. Привчати поважати працю інших та їхню сміливість висловити свій погляд на речі або явища. Головне не боятись бути собою».



Андрій Тимчук, фронтмен групи Флайzzza:

«Гадаю, це одна з особливих подій і для нашого міста, і для України загалом. Як мінімум варто приходити і насолоджуватись, а ще ліпше підтримувати схожі заходи. Адже від цього багато чого залежатиме - і доля мультиплікації в нашій країні, і те, що дивитимуться наші діти в перспективі на екранах - чи лише російсько-американський продукт, чи свій український, з прив'язкою до нашої землі, мови, фішок і т.д. Мені здається, що це і чудова галузь та сфера для втілення своїх можливостей величезною кількістю творчих талановитих людей в Україні, які досі не мають особливих засад для цього.

Сам підтримую і вас запрошую».



Анна Данильчук, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки:

«Якщо відверто – іще ніколи не була на фестивалі анімації, але розумію, що там багато цікавої інформації для широкого кола людей, а не лише найменших. Адже створення мультика – це і мистецтво, і дозвілля.

Думаю, такі заходи пробуджують інтерес до раніше невідомих і подекуди несподіваних аспектів власного я; пошуків рішень, нових знань і вмінь – малювати, озвучувати, дизайнувати, вигадувати, жартувати чи розчулювати. Приємно, що Луцьк збере багатьох професіоналів анімаційної справи. Хто знає, може скоро на великих екранах побачимо замок Любрата чи ще якусь нашу цікавинку. А про підтримку – тут підкажуть самі відвідувачі, якщо їх буде чимало – треба продовжувати і усіляко допомагати».



Юлія Євпак, начальник відділу менеджменту та креативних індустрій Луцької міської ради:

«Кожен з нас в дитинстві, затамувавши подих, дивися на персонажів мультфільмів, що виробляють закордонні студії. Зараз вже не перший місяць соціальними мережами шериться фрагмент українського мультфільму «Мавка», який не може не зачарувати красою. Як створити героїв анімації, що це таке, як розвивається анімація в Україні та світі, як зробити мультик на піску – про це і набагато більше зможемо дізнатися 9 та 10 вересня на всеукраїнському фестивалі анімації «Задзеркалля». Фестиваль анімації в Луцьку відбуватиметься вже вдруге. Це непересічна подія для міста, яку не можна не відвідати. Буде цікаво як дорослим, так і діткам – приходьте!».



Наталія Максимчук, керівник аматорського театру «Вперше», режисер, драматург:

«Моя відповідь щодо підтримки обласною і міською радою таких заходів як «Заздзеркалля» – однозначно «Так. Потрібно»! Як і будь-які інші культурно-мистецькі заходи в області та місті.

Надзвичайно рідкісний і вимираючий жанр в Україні. Саме тому його потрібно відродити і підтримати. Якби в Україні існувала «Червона книга жанрів, що вимирають», то анімація б посіла б у ній почесне 1-ше місце, а це печально. До того ж, це в першу чергу улюблений дитячий жанр. Соромно має бути країні, в якій точиться війна, мати право на своє і бути собою, а користуватися лише позиченим, іноземним.

Наші діти дивляться мультики західного виробництва і далеко не найкращого гатунку і змісту, проте з прекрасною технічною анімацією. Україні потрібен свій анімацїйний продукт, з яким вона могла б представляти гідно себе на світових культурних (в тому числі анімаційних) ринках. Адже хороший, якісний продукт може популяризувати країну у світі.
«Задзеркалля» відвідати рекомендую, щоб в першу чергу підтримати його, вдихнути ще більше життя і стимулу його творцям до праці на цій кропіткій ниві; ознайомитись з процесом творення анімації і просто отримати насолоду від цієх культурної події, отримавши нові враження і відкриття. Анімація поверне здатність дивувати тим, хто гадає, що дивуватись йому вже нічим!».



Анна Тріль, модель, керівник модельної агенції «Grace Model House»:

«Думаю, що кожен з нас хоч колись хотів стати частиною мультфільму, героєм історії. «Задзеркалля» дасть можливість не лише стати героєм, а й бути творцем. Поринути у процес створення мультфільму мрія чи не кожного. «Задзеркалля» привідкриє цю таємницю…».



Олександр Плісецький, керівник соціального проекту «Краплина життя»:

«Задзеркалля», як на мене, – один із тих креативних та цікавих заходів у нашому місті, які додають родзинку до культурного та відпочинкового життя і безперечно заслуговують на увагу.

Кожен з нас має власні улюблені мультфільми, в різні періоди життя ми всі замислювались, як створюється це цікаве дійство на екрані телевізора. Є багато дорослих, які і в поважному віці полюбляють дивитись мультфільми. Дізнатись анімаційну «кухню» зсередини, думаю, буде цікаво і дорослим, і дітям. А круглий стіл «Вплив мультфільмів на психіку дітей», особисто для мене, має бути пізнавальним, зважаючи на те, що формат мультфільмів значно змінився порівняно з тим, що дивились, наприклад, 5-10 років тому.

Мені здається, що великий відсоток мультиплікаційних фільмів, які продукуються зараз, не є корисними дітям. Дуже цікаво буде почути думки експертів. Тому однозначно варто відвідувати цей фестиваль і, звісно, разом з дітками. Влада міста та області має всіляко сприяти та підтримувати подібні заходи.

Мене тішить, що останніми роками в нашому місті значно зросла кількість культурних та розважальних заходів, більшість з яких підтримані владою, як у фінансовому, так і в організаційному плані. Це важливо, адже Луцьк – місто з великим туристичним потенціалом і кожен фестиваль, захід, подія, яка проводиться в нашому місті, можуть стати візитною карткою міста.

Знакові події в місті, особливо креативні та незвичні – це додатковий потік туристів до Луцька, це можливість лучанам, волинянам якісно та цікаво провести час. Тому подібні заходи всіляко мають підтримуватись владою усіх рівнів».



Михайло Шелеп, експерт з децентралізації у Рівненському Центрі розвитку місцевого самоврядування:

«Моя старша донька Ганнуся любить малювати і фантазувати. Я їй колись розповів, як в блокноті робити «мультики», то вона сама таке зробила. А коли такі штуки будуть показувати фахівці, то я певен, що воно буде захоплююче. Їй це має сподобатися. Тому ми плануємо відвідати цей фестиваль. Приходьте й ви!».



Руслана Порицька, керівник та режисер театр-студії «Гармидер»:

«Сумніватися, чи потрібен нам фестиваль "Задзеркалля" – це те саме, що сумніватися, чи потрібні нам українські мультфільми. Це підтримка анімаційного руху в Україні. З дитиною можна провести час на фесті не лише весело, а й корисно. Зрештою, раптом дитина, наблизившись до процесу творення мультиків, зрозуміє, що це її захоплення на все життя!».



Захар Ткачук, голова ГО «Молодіжна платформа»:

«Для мене цей фестиваль багато означає. Він точно із ряду інноваційних речей у цьому місті, який буде візитною какткою культурного життя Луцька. Він означає, що у цьому місті люди не бояться виражати свої емоції, творити і бути справжніми. Ця річ має бути маяком для інших людей, хто не вміщуєтсья між своїм капелюхом і взуттям, що можна робити чудові, креативні речі, і для цього треба лише бажання».



Ольга Бузулук, речниця патрульної поліції міста Луцька:

«Чому варто піти на «Задзеркалля» 9-10 вересня 2017? Щоб познайомитись з режисером, який зняв «Микиту Кожум’яку». Щоб спробувати себе в «Школі авторської анімації». Щоб зазирнути «за дзеркало», тобто за екран, побачити процес створення анімації зсередини. Щоб ваші діти могли взяти участь у цікавих майстер-класах. Щоб побачитись з творцями славнозвісного «Капітошки»!


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter