«Чому трагедія в Харкові стосується кожного», – волинський телеведучий

20 Жовтня 2017
Масштабна аварія у Харкові сколихнула усю країну. В середу, 18 жовтня, о дев`ятій годині вечора на одній з центральних вулиць Позашляховик Lexus RX 350, за кермом якого перебувала 20-річна Олена Зайцева, врізався у інше авто та протаранив натовп, внаслідок чого п`ятеро людей померли на місці, а ще шестеро потрапили до лікарні у дуже важкому стані.

Волинський телеведучий Богдан Коваль поділився блогом про те, чому ця аварія стосується не лише харків’ян. Подаємо допис в авторській редакції.

***
В моєму уявленні ще з дитинства дорога була дуже небезпечним місцем, як для ходіння, так і для проїзду на автомобілі, адже це пов'язано із високим ризиком для життя.

Та все ж у 2014 році, пройшовши курси в автошколі, отримав водійське посвідчення й виїхав на дорогу загального користування. В цей момент я справді прозрів від того, що твориться на наших дорогах. Увесь цей безлад останнім часом у мене асоціюється не інакше, як з Індією, де теж усі ходять, їздять, переводять корів, як їм заманеться.

У Харкові 18 жовтня сталося те, що відбувається й в інших наших містах щодня - смерті людей через дурість людей (тафтологія тут спеціально). Часто можна побачити, як вуличні собаки переходять дорогу по "зебрі", а людям таке правило не писане, та все ж перейду до всіх проблем виконання наших "правил" дорожнього руху.

1. Навчання дорожної культури
Звісно, починається все із того, що Україна дуже відстає в питанні культури дорожнього руху від Європи, адже у нас набагато менший відсоток людей, які взагалі мають автомобілі.

У школі, як я пам'ятаю, ще в молодших класах були спеціальні уроки, присвячені правилам для пішоходів: подивись ліворуч, потім праворуч і переходять, якщо немає машин. Та виїхавши (вийшовши) на дорогу, складається таке враження, що в школу ходили не всі. Починати такі навчання справді потрібно ще в школі, показуючи все на прикладах, бо в моїй взагалі вперше "зебру" перед входом намалювали тільки тоді, коли я вже з неї випускався.

Усі люди повинні розуміти, що їхня безпека залежить тільки від них самих, та якщо вони перебігають проспект Волі, де перехід на переході (тобто дуже близько один від одного), не в призначеному для цього місці, то нехтують своїм життям, долею водіїв, а часто ще й підставляють дітей, яких тягнуть між машинами за руку.

У Луцьку, як і у багатьох інших містах, вже встановили спеціальне освітлення, аби пішоходів було краще видно в темну пору, втім дехто думає, що його німб світить яскравіше, а ніж фари авто чи той ліхтар над "зеброю".


2. Єдиний спосіб отримання "прав"
На жаль, усі ми знаємо, що водійське посвідчення можна купити отримати за полегшеною схемою, яка за свідченнями очевидців виходить навіть дешевше в кілька разів, а ніж навчатися в автошколі (2К проти 5К станом на 2014 рік).

Навчання в школі водіїв має бути не відбуваловкою перед екзаменом, а єдиним можливим способом отримати посвідчення водія в Україні, навіть якщо з 10 спроби. Особисто я відвідав усі заняття, виїздив усі години водіння й легально отримав дозвіл на керування автомобілем, бо так має бути заради моєї й чужої безпеки.

3. Контроль за рухом
Ще на початку реформи Поліції в Україні обіцяли встановити автоматичні камери фіксації порушення правил дорожнього руху по всій країні, але досі цього немає, хоча насправді це найкращий спосіб без людського фактору видавати покарання за здійснені порушення. Цим користується увесь світ, а тому нам не потрібно вигадувати щось нове. Тільки так ми зможемо вберегти усіх від небезпечних "водіїв" мавп за кермом.

Самі штрафи повинні бути в кілька разів більші навіть за найменші порушення. У нас пішохід, який переходить дорогу в не призначеному для цього місці повинен заплатити штраф у розмірі 51 гривня (це, якщо ще його зловлять), що є насправді смішним покаранням в наш час. А поліція, як на мене, повинна робити часті рейди на вулицях для профілактики.

Щодо пияцтва за кермом. Це найбільша відповідальність кожного з нас, адже ми ні за яких умов не повинні бути за кермом, випивши алкоголь. А от сторонні люди, які помічають подібну ситуацію, повинні негайно телефонувати в поліцію (номер 102), адже це може врятувати комусь життя! Дзвінки в поліцію анонімні, якщо ви не захочете називатись. Те ж саме можна застосовувати й проти водіїв, які нахабно ганяють вулицями міста, я перевіряв. Але не зробивши цього, ви можете познайомити когось із смертю...

Звісно, за певну кількість порушень, водіїв потрібно позбавляти водійського посвідчення, яке вони б не могли повернути через суд, але це вже зовсім інша тема наших "реформ".

4. Трішки інфраструктури
Взагалі в ідеалі було б прекрасно, якби на усіх пішохідних переходах були металеві стовби для захисту пішоходів. Можливо, це когось зможе врятувати.

Однією із причин аварії в Харкові є величезна проблема налаштування наших світлофорів. Справа в тому, що на світлофорах немає певної паузи, під час якої кілька секунд усі сигнали світять червоним, що дозволяє усім доїхати, чи то дійти до іншого боку перехрестя.
Тобто виходить так, що два перпендикулярні потоки одночасно бачать жовте світло, на яке одні реагують так, що ще встигнуть проїхати до червоного сигналу, а інші в цей час вже починають рух, очікуючи зелене світло.

Сподіваюсь, в Україні люди на дорогах почнуть дбати про безпеку один одного, а подібних випадків буде все менше. А тим часом ви можете допомогти людям, які постраждали у цій ДТП за посиланням.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter