Чемпіонат Європи з пауерліфтингу у Луцьку: як це було. ФОТОРЕПОРТАЖ

22 Травня 2017
Текст: Дмитро КУЗНЄЦОВ
Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ


Повна концентрація, світові рекорди та смачна луцька кухня – про що розповідали учасники уже четвертих континентальних змагань Всесвітнього альянсу пауерліфтингу, що відбулись у Луцьку.

Протягом чотирьох днів кращих та найсильніших у спорткомплексі «Арена Спорт» визначали серед трьох сотень спортсменів з 16 країн. Між собою змагалися як професіонали, так і спортсмени-аматори.

Як розповів президент і засновник Всесвітнього альянсу пауерліфтингу в Україні Вадим Коцага, Луцьк вкотре успішно впорався із проведенням такого заходу, і саме тому прийняв їх уже вчетверте.
Символічно, що відкриті континентальні змагання з пауерліфтингу відбувалися якраз у День Європи в Луцьку.

«Ну, ми цього якраз не знали, і дату під таку подію не підбивали», – посміхаючись, розповів Вадим Коцага та відзначив, що географія учасників змагань його організації постійно розширюється із року в рік.

Чи не найпопулярнішим протягом змагань був неодноразовий чемпіон світу та Європи з жиму лежачи Хованнес Язіч’ян – вірмен, що уже декілька років проживає та тренується у Польщі. Окрім свого виступу, після якого він вкотре став переможцем континентальних змагань у своїй ваговій категорії до 100 кг, він активно спілкувався з усіма колегами та фотографувався з охочими.

За словами привітного вірменського стронгмена, у Луцьку він вже бував. Хованнес Язіч’ян розповів, що знову насолодився красою міста і особливо – місцевою кухнею.

«Так, на обід ми їли ваш знаменитий борщ – і це було щось неймовірне», – згадав спортсмен.До слова, саме Хованнеса, як дуже досвідченого спортсмена, вдалося розпитати про особливі «ритуали» пауерліфтерів під час виконання вправ.

«Тут усе просто: треба відкинути від себе усе, крім себе та штанги, та повністю сконцентруватися на хорошому виступі», – розповів вірменський спортсмен.

Неабиякі аплодисменти трибун зірвав ліфтер із Мелітополя Роман Дзюба, який встановив світовий рекорд у становій тязі у віковій категорії 45-49 років, взявши вагу 325 кг. Як розповів сам спортсмен, це не його максимальний результат, а раніше він виступав на змаганнях іншої федерації пауерліфтингу.

«Хоча я і вперше у Луцьку, усе ж приїхав на день раніше і встиг помилуватися вашим прекрасним містом», -– розповів гість змагань, також відзначивши їх неабиякий рівень.
Одними із найчисленніших гостей луцького чемпіонату Європи були сусіди-білоруси. Один із них – Віталій Попов – також приїхав до нашого міста вперше і одразу відзначив перевагу міжнародних змагань. «Я сам переважно виступаю на першостях республіки, тому й вітчизняних колег-спортсменів знаю добре. А тут – багато нових суперників та нових знайомств», – розповів спортсмен. А перша поїздка у Луцьк для Віталія була більш ніж вдалою: він виграв змагання у своїй категорії з жиму лежачи у багатошаровому спорядженні. «Наступним кроком має стати результат у 300 кг у одношаровому спорядженні», – розповів спортсмен про амбіції.
А ще, як виявилося, пауерліфтинг – це не лише чоловічий спорт. Протягом чотирьох днів неабияку силу демонстрували й жінки. Трохи англійською, трохи українською вдалося поспілкуватися зі спортсменками з Польщі. Розповіли – займаються уже давно, а успіхам радіють не менше, аніж чоловіки. «Найбільш складно, коли з площі для розминок потрібно йти до штанги, адже сила тіла не позбавляє від хвилювання за результат. І отакий мандраж закінчується лише після вдалої спроби», – поділилася секретом польська спортсменка Йоланта Поповіч.

Жінки, до речі, як і усі інші учасники змагань, з якими були розмови, також були вельми задоволені українською кухнею, хоча точної відповіді, де ж усе-таки вона краща – у нас чи у Польщі – не дали.

[caption]
Польська строгвумен Йоланта Поповіч[/caption]

Як самі змагання, так і нагородження кожного дня відбувалися за своєрідної гармонії та дружньої атмосфери, адже усі учасники розуміли про важливість та, особливо, користь такий подій для пауерліфтингу.

«Ми не кажемо, що ми найкращі, але ми робимо свій внесок у розвиток цього виду спорту», – такі слова можна побачити на офіційному сайті Всесвітнього альянсу пауерліфтингу в Україні. А наступний такий внесок буде знову ж таки пов’язаний з Луцьком, адже саме у нашому місті 4 червня відбудеться Відкритий чемпіонат України із багатоповторного жиму.0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter