Успішно!

BLOG на нічку: Жінки і куріння – мода чи перший крок до апокаліпсису?

Сьогодні у традиційному «BLOG на нічку» від «Таблоїда Волині»  – роздум від постійної дописувачки Анни Савчук про моду на куріння серед жінок.
 
Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку [email protected].

***
Коли курить чоловік, це видається абсолютно нормальним. Нікому і на думку не спаде  його за це засуджувати. Адже чоловіки менш емоційні, вони практично не можуть виразити свої почуття за допомогою скандалів, криків чи биття посуду. А зважаючи на те, що багато чоловіків працюють на важкій роботі, не вміють правильно розслаблятись та й взагалі життя у них складніше, ніж у дам, то курити їм можна.

А от чи можуть курити жінки? Чи модно це зараз? Тенденція останніх років така, що курять більше жінки, ніж чоловіки. При чому, більшість дам абсолютно порядні, виховані  і, інтелігентні, іноді аж манірні. Деякі з них люблять повчати інших, розповідати, як правильно виховувати дітей, жити, лікуватись і тому подібне. Інколи такі мадам на людях просто милі кішечки, невинні кульбабки. Проте варто їм лише лишитись на самоті або у власній компанії, вони смалять, наче паровози. Особисто знаю таких жінок і, зізнаюся, мене кожного разу нудить, коли відчуваю запах тютюну у суміші з парфумами, кавою, косметикою.

Біля офісів, кафе, інститутів часто збираються жінки і курять. Інколи це супроводжується кавою, інколи жвавим обговоренням. В моменти розслаблення, звісно, алкоголем. І, в принципі, нічого дивного в цьому немає. Ніхто на них не дивиться «косо», зауважень не робить – емансипація, сучасний світ… Але чи може дівчина, яка палить з років 13 привести у світ здорове потомство.? Практика показує, що може така жінка народити доволі міцну на вигляд дитину. Але чи дійсно ці діти здорові? Чи не є вони потенційно хворими, потенційно курцями, потенційно нещасними?

Як ви ставитеся до жінки, що курить? Особисто в мене, коли я бачу таку даму, відразу ж з’являється  негативне ставлення до неї. Для мене така пані розташовується на одному рівні з повією чи алкоголічкою…При цьому, я так думаю вже багато років.  Хоча й намагаюсь відкараскатись від цього стереотипу, адже куріння – не завжди ознака того, що дама погана. Навпаки, є маса приємних, милих жіночок з жовтими зубками і ніжним прокуреним голосочком.

Згідно із спостереженнями (суб’єктивними, звісно) у 50 % випадків дами, що курять – легковажні, люблять погуляти, мають по кілька дітей з різним по батькові, люблять випити або ведуть аморальний спосіб життя. Звісно, не треба говорити  про панянок,  які у вишуканому мундштуці тримають сигаретку чи жінок, які вряди-годи палять дорогі дамські цигарки. Я про тих, хто не соромлячись нічого смачно палять, попри заборону куріння у громадських місцях, запиваючи при цьому смачний дим якоюсь бурдою з вмістом алкоголю.

А найгірше, коли курить жінка-мама. Йде молода мати –  в одній руці цигарка, у іншій дитина. Або ще краще: попереду везе коляску, в зубах цигарка, біля вуха телефон: ідилія сучасного світу.

Звісно, що від того курить жінка чи ні вона не може вважатися порядною чи ні, доброю чи поганою та й особисте щастя від того не залежить. Але пані від якої за версту тхне цигарками – відразлива. І їй має бути соромно в першу чергу перед собою. Адже, як би модно і сучасно не виглядали цигарки у руках жінки, все ж ніжні дамські руки повинні дарувати аромат квітів, свіжих пиріжків, вишуканих парфумів, але аж ніяк не смердючого тютюну.