Успішно!

біхелсі

BLOG: «Дівчина у потягу»: книга VS фільм

Текст: Софія ГУДИЧ

Книга «Дівчина у потягу» Поли Гоукінз потрапила на тисячі полиць тільки в Україні, а екранізація цього бестселеру зібрала повні зали кінотеатрів. Фільм ще можна побачити на великих екранах. Отож, порівнюємо, що більш варте уваги. Двобій слова з кадром розпочато.

Життєва історія головної героїні сповнена трагізму та позбавлена сенсу. Саме його пошук штовхає Рейчел на необдумані вчинки і змушує вигадувати історії. Таку історію вона й вигадала для чоловіка та жінки, яких щодня бачила з вікна потягу. Ця вулиця не була байдужою їй, бо Рейчел колись сама жила неподалік з коханим чоловіком. Ця пара здавалася їй неймовірно красивою, вона вірила в їхнє кохання. Одного дня жінка з тераси зникла, напередодні головна героїня бачила її там з іншим і це її неймовірно розізлило. Коли про зникнення жінки, яку звали Меган, написали у всіх ЗМІ, Рейчел вирішила допомагати розслідуванню і з’явилася біля дому жінки, а ще біля будинку її колишнього чоловіка з його новою дружиною Анною, а це було небезпечним для самої Рейчел. Книга стає переплетенням  історій трьох жінок і написана, як розповіді та роздуми від них самих.

[img data=def]20_10_2016_64491659/3wy1d5jakva.jpg[/img]

У фільмі актори абсолютно відповідають описам та характерам, мають відповідний стиль та манеру.

Проте, багатьох деталей екранізації бракує, хоч загальна картина передана. Ви не побачите детектива, якого Рейчел не боялася і не почуєте навіть роздумів героїні про одяг біля колій, який вона часто бачила, не побачите всіх деталей її життя в квартирі та не дізнаєтесь про її роботу. На противагу цьому ж чудова зйомка. Пора року та кадри на вулиці особливо цікаві, деякі ракурси не залишать байдужим ані професійного оператора, ані звичайного глядача.

[img data=def]20_10_2016_64491659/drtzjxwoxh0.jpg[/img]

Кульмінаційні моменти та особливо напружені сцени теж викликали мурашки на шкірі. Глядач, мабуть, ще й досі добре подумає перед тим, як зайти до тунелю.

Розправа над справжнім винуватцем вбивства також змушує затамувати подих. Фільм не має нічого спільного з жахом, як і книга, але погризти нігті та втиснутися в стілець все ж змушує.

Отож, фільм систематизує уявлення про історію, написану в книзі, проте без книги він не відтворить її для Вас ідеально.

[img data=def]20_10_2016_64491659/s6eiqm7qds8.jpg[/img]

Читати та дивитися – ідеальний варіант, адже навіть знаючи сюжет історії, глядач насолоджується добре підібраними картинами та кадрами.
 
Встигайте на екранізацію книги «Дівчина у потягу», яка на екранах з 8 жовтня. А потім купуйте квиток на найближчий потяг, а головне – вдивляйтеся у вікна. Ви можете знати все про тих, хто нічого не знає про Вас, як писала Пола Гоукінз, як думала Рейчел Уотсон.

У соцмережі Instagram світлини з книгою «Дівчина у потягу» теж збирають чимало лайків, а на сам твір відгуки винятково позитивні. А ти вже сфотографував книгу, яка у всіх на вустах?

[img data=def]20_10_2016_64491659/3grbwfelw_u.jpg[/img]
[img data=def]20_10_2016_64491659/glvjems3ufk.jpg[/img]