У Луцьку виступив найшвидший піаніст світу. ФОТО

11 Грудня 2018

У Луцьку виступив найшвидший піаніст світу Любомир Мельник.

Концерт відбувся 12 грудня в Палаці культури у рамках світового туру до 70-річчя композитора.

Мельник відомий «безперервною музикою» – фортепіанною технікою, що базується на швидких нотах й дуже складних нотних послідовностях. Він здатний виконувати 19,5 нот в секунду кожною рукою,чим він користується аж ніяк не для демонстрації техніки.

Концерт розпочався зі вступного слова композитора:

«Може, є зараз присутні, хто вже чув мою музику, але ви мусите розуміти, що ці твори, кожен раз, як я їх граю, є нові й інакші, їх можна пізнати по-новому. Там є речі, що змінились. Найперш – то є можливість чути звук піано, бо моя музика є збудована не тільки як мелодія. Не тільки, як скажемо, нормальна музика. Там теж є другий елемент, друга річ, що дуже важлива – і це є звук».


«Ілларіон» – друга композиція, яку виконував Мельник. До неї автор зауважив, що Ілларіон – це прекрасна країна, для кожного по-своєму особлива. Третій твір мав назву «Butterfly», якого автор «трохи змінював», за його словами.

До цієї композиції автор також додав, що вона має гратися двома піаністами, і зауважує, що його проблема в тому, що немає другого піаніста, адже Любомир виступає завжди сам.

Ніхто і досі у цілому світі не може повторити техніку виконання його творів.

«Може, я зле сказав, але це сказано не для того, щоб хвалити мене як піаніста. Для мене грати – це те саме, що дихати. То є чудо – ця музика. Музика – єдине, що є в світі легке. Ця музика пливе сама, від себе. Моя справжня музика. Моя душа, моя правда», – зазначив автор.

Четверта та завершальна композиція, яку виконав піаніст, найдовша та нова і ще не завершена, як він зауважив. Любомир почав грати її вісім місяців тому. «Кінець світу» – цей твір, за словами композитора, має таку назву тому, що навколо багато глобальних проблем і ми можемо не помічати цього, але світ гине.

«То є пісня від самого світу, що співає для вас і для мене», - сказав автор.

Саме у виконанні «Кінця світу» музикант найяскравіше продемонстрував свою техніку та віртуозність.
***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

1

Читати ще

Коментарі

Паша

Це шарлатан за роялем, який вивчив два арпеджіо (для двох рук) і один натиск педалі (на весь твір) і 108 повторів комбінації 6 звуків, яку він називає мелодією.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter