Успішно!

біхелсі

Савченко, квіти і грамоти: у Луцьку відзначили День театру. ФОТОРЕПОРТАЖ

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театру, це і свято мільйонів небайдужих глядачів.

Текст і фото: Юлія ГАВРИЛЮК

Міжнародний день театру – це не просто професійне свято майстрів сцени і всіх працівників театру, це і свято мільйонів небайдужих глядачів.

З нагоди цього чудового дня проводяться театральні фестивалі, святкові постановки і покази кращих вистав. Чиновники ж і представники влади не скупляться в цей день на привітання і компліменти, адресовані працівникам театрів. І у нашому Волинському академічно-драматичному театрі ім. Тараса Шевченка відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня театру.

Концерт розпочався хореографічним номером, після якого на сцену вийшли актори драмтеатру Ігор Натанчук і В’ячеслав Погудін в ролі ведучих. 

До вітального слова запросили голову Волинської обласної державної адміністрації Олександра Савченка. Він поділився, що любить ходити в театр, хоч і не вдається робити це часто через брак часу, також голова ОДА подякував акторам за їхню неоціненну працю.

«Ну для чого нам 3D-фільми, якщо у нас є 3D-вистави, в яких є емоції, в яких є життя, в яких є світло, що відразу потрапляє у наші душі. У 3D-фільмах є лише супермени без почуттів, які швидко рухаються і не більше. Я не отримав жодного разу задоволення від перегляду будь-якого фільму, розуміючи, що це екран. Інша справа – театр. В театрі зовсім по-іншому все сприймаєш, відчуваєш і переживаєш. Коли ти заходиш до театру, то розумієш, що ти заходиш до храму. Бо все тут – Боже».

За плідну творчу працю і високу професійну майстерність та з нагоди Міжнародного дня театру почесними грамотами та подяками обласної державної адміністрації нагородили: Зінчука Ігоря, Романюка Анатолія, Якимчука Олександра, Пиварчук Ларису, Погудіна В’ячеслава, Якимчук Олену, Шульгу Ольгу.

Працівників театру продовжив вітати вокальний ансамбль «Ластівки» музичної школи №1. Пізніше до вітального слова долучився заступник голови обласної ради  Роман Карпюк:

«Театр – казка. І ви всі цю казку творите. Перший раз я побував в театрі, коли мій батько їхав сюди на виставу, мені було чотири роки. Я так плакав, щоби мене взяли із собою, і я цього домігся. Відтоді пройшло більше п’ятдесяти років. Що можу сказати, ви робите велику справу. Той, хто побував в театрі – змінює свою думку щодо багатьох речей. Жодна людина, відвідавши ваші вистави, не залишається байдужою. Адже ви вкладаєте в це душу. Дякую вам за науку».

За багаторічну працю в театрі й особистий внесок у його розвиток грамотами обласної ради нагородили: Органісту Світлану, Юзефовича Мирослава.

1

Із піснею «Зозуля» до вітань долучився народний артист України й друг театру Василь Чепелюк, який сказав, що актори – найщасливіші люди. Вони ж бо проживають не лише своє життя, а й життя багатьох своїх персонажів.  Він подякував акторам і побажав, аби зозуля накувала їм багато щасливих літ. Публіка провела його оплесками. 

До вітального слова запросили і начальника департаменту Луцької міської ради Тетяну Гнатів, яка вручила подяки Воронюку Юрію, Пікулі Юлії, Органісті Світлані. Також відзнаки департаменту Луцької міської ради вручили Сієнко Наталії, Дзірбі Михайлу, Якимчуку Олександру

Вітати усіх причетних із Міжнародним днем театру продовжила Тереза Верзун-Ролінгер – учениця музичної школи №1 із композицією «Вальс (до діез мінор)» Фредерика Шопена. 

До вітань долучився друг і шанувальник театру – голова обкому профспілки працівників культури Ярослав Корнелюк, який щойно повернувся із президії центрального комітету профспілки працівників культури України, де міністр культури нашої держави проінформував, що за 2017 рік в Україні закрили понад 1500 закладів культури. На щастя, Волинь це оминуло. За його словами, на Волині усі забезпечені роботою і вчасною заробітною платнею, а це є не в кожній області. 

«За останні роки значно зріс рівень нашого драматичного театру, зокрема, оркестру. За останніх півтора роки ми піднялися на ще більш професійний рівень проведення святкових концертів. За що вам усім і дякую», – зазначив Ярослав Корнелюк. 

Голова обкому вручив подяки Власюку Ігорю та Присяжній Ганні. Він побажав нових творчих успіхів й перемог на всеукраїнських і міжнародних конкурсах. 

Ведучі надали вітальне слово голові профспілки театру ім. Тараса Шевченка Василю Бочкарю, який запросив на сцену Лобарчук Валентину, Шевчук Євгенію, Вітковську Марію, Подоляка Олександра, Гузенкову Ганну, Линник Галину та інших. 

«Ці люди – коліщатка нашого колективу. Я хотів би, аби цей механізм працював як швейцарський годинник, даруючи насолоду глядачам і нам самим від своєї ж професії», – зізнався Василь Бочкар.

Вітальне слово продовжила голова первинної організації національної спілки театральних діячів України, народна артистка України Людмила Приходько. Артистка зробила подарунки колегам, які вже на пенсії, а пізніше привітала усіх присутніх своїми віршами. 

До вітань долучилися  учасники громадської організації «Повір у себе», а саме – матусі особливих дітей, які побажали акторам театру здоров’я, визнання, творчих злетів. Особливу подяку висловили Гливі Анатолію та Світлані Органісті за те, що підтримали їх проект «Та, що створила диво», де батьки будуть головними героями вистави. 

Вокальним номером усіх присутніх привітала Асоціація сценічних мистецтв «Spivanochka show», керівницею якого є Тетяна Ярошик:

«Я бажаю нам усім, щоби фраза «наше життя – театр», була  реальністю. Нехай ми в своєму житті граємо лише головну, неповторну, а головне – найщасливішу роль».

На завершення до вітального слова долучилася і театр-студія «Коло Лесі»:

«Шановні актори, ваш життєвий шлях є прикладом справжньої відданості мистецтву. Завдяки таланту і майстерності ви створили і створюєте на сцені театру палітру неповторних образів. Ви надзвичайно багато сил віддаєте своїм глядачам, аби виховати в них людей. І вам це, однозначно, вдається. Дякуємо за усе, що робите!». 

Святкове дійство продовжили вже самі актори театру. Було показано декілька нових й динамічних номерів. Актори співали пісні, танцювали, читали вірші. На сцені виступав навіть внук Михайла Ілляшенка, головного режисера театру.















1


























***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

Додати новий коментар