Луцький театр показав ліричну драму «9 НОЧЕЙ». ФОТО

17 Травня 2021

Фото: Роман ДОМБРОВСЬКИЙ

З нагоди Дня Європи у незалежному театрі «Гармидер» відбулися два прем'єрні покази вистави «9 НОЧЕЙ» за п'єсою сучасного європейського автора Матея Вишнека – румунського письменника, поета і драматурга, який живе у Франції. Критики вважають його найвизначнішим драматургом після Ежена Іонеску; він автор двадцяти п'єс, поставлених у понад 30 країнах світу.


Лірична драма «9 НОЧЕЙ» створена за п’єсою «Пригода ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, котрий мав подружку у Франкфурті» у перекладі Неди Нежданої.

У рамках цієї прем'єри відбулася також творча зустріч із перекладачкою Недою Нежданою, яка завітала на покази із Києва, а також презентація видань та інтернет-проєктів новітньої української драми у бібліотеці «ДІМ». Неда Неждана — драматург, поет, культуролог, перекладач, кандидат філологічних наук, автор понад 30 п’єс та сценаріїв, які мають понад 100 постановок у театрі, кіно, радіо і на телебаченні. Керівник відділу драматургічних проєктів Центру Курбаса. Голова українського комітету мережі «Євродрама» в Парижі.

Це уже друга прем’єра луцького незалежного театру у просторі «Гармидер ангар-stage» за цю весну — 10 і 11 квітня театр показав прем’єру кітчу на 12 сцен «ТАКА ЖИЗНЬ» за п’єсою Олени Шевченко «Зіскочити з петель (або Штриперда)».


Режисерка Руслана Порицька про виставу «9 НОЧЕЙ»: «Незнайомі чоловік і жінка прокидаються в одному ліжку!” — це міг би бути початок тривіального сюжету... Але ж ні! Це фантастична історія! Разом із головним героєм, глядачам доводиться розгадувати таємницю цієї жінки. А ще — насолоджуватися тим, як красиво ВІН і ВОНА проводять свої 9 ночей, навчаючись розуміти одне одного без слів, аби стати “двома голосами у леті».

Галина Гарбарук, одна із тих кому вдалося потрапити на прем’єрний показ: «Так приємно було спостерігати у цій ліричній драмі “9 НОЧЕЙ” за двома людьми, які поділились із глядачами еволюцією своєї близькості та на наших очах у ній розчинилися!.. Це було розташоване не просто ліжко на сцені, це було розлите інтимне море досвіду та почуттів людей, які зуміли знайти сміливість засіяти насіння Любові, проростити її та пізнати її плід. Вкотре дякую театру «Гармидер», режисерці Руслана Порицька та акторам за те, що поділились із глядачами інтимними глибинами людських відносин на високому достойному театральному рівні!»


Найближчий показ вистав в театрі відбудеться у понеділок 24 травня. Це буде мультимедійна вистава-перформанс «КОСТРУБІЗМИ. КУМАНОВСЬКИЙ», яка увійшла у лонг-лист із 30 прем'єр українських театрів 2020-го року фестивалю-премії «ГРА» Національної спілки театральних діячів України і в 5-ку номінації «За найкращу пошуково-експериментальну виставу».

Команда вистави «9 НОЧЕЙ»:


Режисерка: Руслана Порицька

Актори: Ніна Ігнатова, Сергій Панас

Sound designer: Діма Новосад

Звукозапис: Mann Production

Відеозйомка та монтаж: Олексій Стаднюк

Мультимедійна декорація та світло: Павло Порицький2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter