Килими, жінки та вірш Лесі Українки: про що розповів «Бумбокс» у Луцьку

29 Лютого 2020

Луцьк став шостим містом у другій частині туру популярного українського гурту «Бумбокс» на підтримку нового альбому «Таємний Код: Рубікон». Перед концертом у п’ятницю, 28 лютого, лідер гурту Андрій Хливнюк поспілкувався із луцькими журналістами у ресторані «Fat cat».

Доки чекали Андрія, на запитання відповіла пресагентка гурту Ольга Черткова. Зокрема, вона розповіла про килими, які часто з’являються у кліпах та виступах «Бумбоксу»:

«Ми возимо свої килими! Тому в нас такий великий автобус (сміється). По-перше, заради безпеки, оскільки на сцені багато проводів. А по-друге, це естетично нам подобається. Наші менеджери постійно шукають красиві нові, бережуть і чистять старі. У нас з гуртом була новорічна вечірка, де все було в килимах!».

Також Ольга зазначила, що «Бумбокс» не вимагає неабиякого побутового райдера, з особливого – лише пляшка напою «Єгермайстер» для всієї команди.

Фронтмен гурту з’явився у доброму гуморі, дозволив ставити навіть гострі питання та поділився радістю, що уже 15 років «Бумбокс» збирає повні зали. Символічним у Луцьку було розпочати обговорення із пісні «Плющ», написаної на слова відомої волинянки Лесі Українки.

«Читаючи цього вірша, я почув мелодію в голові, тому вирішив покласти його на музику. Записуючи її, я планував дует – акустична гітара і вокал, але знайшлися цікаві люди, які записали і скрипки, і все інше. Потім вже пісня планувалася як титрова для фільму грузинської режисерки «Леся», якому попередня влада виділила кошти, але з приходом нової влади ці кошти «завернули». Наскільки я знаю, все чи то через те, що режисерка не закінчила Карпенка-Карого університет, чи то, що вона не українка… Якось так».

Музикант зазначив, що для нього важливий образ класиків української літератури не як дідуганів і бронзових бюстів, а як сучасних людей.

Назву альбому обрали дуже концептуальною, адже останнім часом було чимало «рубіконів», які долав гурт. Це і зміни в основному складі учасників, студії запису та навіть в особистих життях музикантів. Андрій Хливнюк розповів, що гурт – живий організм, який хворіє і помирає, як людина, від чого кожного дня постає питання, чи будуть вони існувати далі серед кризи жанрів і кризи в країні.

Нещодавно ЗМІ облетіла новина про розлучення вокаліста «Бумбокс». На запитання про взаємодію творчого та особистого він відповів так:

«Особисте життя дуже впливає на творчість. Це є джерело для сублімації, джерело натхнення. Творчість на особисте життя теж впливає, особливо, коли ви маєте якість результати творчості, вас довго немає вдома, то швидше за все ваше особисте рано чи пізно зміниться (сміється)».

Також музикант поділився тим, звідки беруться у нього сумні пісні про кохання, втрати, зради та страждання:

«Для того, щоб писати пісні, не треба бути безпосередньо зараз у тих емоційних станах, які переживає ліричний герой. У моєму випадку творча історія – це завжди якась жінка або навіть кілька жінок. І я не маю на увазі стосунки, а лише звернення до умовної жінки через себе. От, наприклад, у пісні «Плющ» це звернення Лесі Українки до свого коханого, просто трохи змінене мною, бо я подумав, чому б їй не стати зверненням чоловіка до жінки також, вірш не має статі насправді, коли це вірш такого рівня».

У «Бумбоксі» не існує ніяких стандартів, музиканти грають те, що сьогодні на репетиції цікаво їм, міксують і перебирають акорди, шукаючи щось своє. Кажуть, головне не боятися експериментів, адже програвач-бумбокс здатен грати абсолютну різну музику.

На завершення Андрій поділився думкою, що за успіхом не варто забувати про те, для чого все це, про любов до справи, яку б він все одно робив, навіть якби не став відомим артистом.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter