Жінка-керівниця: голова наглядової ради «Володимир-Волинської птахофабрики» Аліна Сич

03 Квітня 2021

«Таблоїд Волині» продовжує розповідати про успішних жінок нашого краю в рамках рубрики «Жінка-керівниця».

Аліна Сич – голова наглядової ради груп компаній ПрАТ «Володимир-Волинська птахофабрика». По-справжньому пізнаваною ця компанія стала протягом останніх 8-ми років, коли її очолила героїня нашої рубрики. В цей час на підприємстві була сформована міцна корпоративна культура, стали новаторами в галузі вирощування курей-бройлерів, реалізувавши першими вирощування птиці без антибіотиків та стимуляторів росту.

Наша розмова сьогодні про те, наскільки складно жінці очолити одне з найбільших підприємств України на ринку курятини (до слова «Володимир-Волинська птахофабрика» на сьогодні 4 в Україні за об’ємами вирощування курей-бройлерів).

З власного досвіду скажіть, чи важко сучасній жінці крокувати до успіху в професійній сфері? Які найбільші труднощі виникають?

Сучасній жінці необхідно встигати все. Особисто моя життєва позиція, якщо я вибрала для себе самореалізацію в професійному плані, то це аж ніяк не звільняє мене від звичайних обов’язків, які виконує кожна жінка: турбот про сімейний затишок і комфорт. На роботі має бути все якісно виконано, а вдома завжди повинно бути прибрано, приготована смачна домашня їжа на столі і обов’язково приділяти час для сім’ї. Загалом, якщо ти успішна менеджерка, тоді з усім встигатимеш справитися.

Яка Ви керівниця: поблажлива чи сувора?

Моє особисте переконання, що будь-який керівник це, перш за все, лідер та наставник. Вважаю себе справедливою керівницею. Разом з тим, одне із моїх правил – якісний зворотній зв’язок і обов’язково правильно поставлені задачі.


Чи важко Вам звільняти працівників, до прикладу?

Знаєте, є така приказка: приймай на роботу повільно, звільняй – швидко. Мені завжди складно прощатися зі співробітниками, і, чесно кажучи, на такий крок йду коли немає інших варіантів і всі шанси виправитися співробітником були вичерпані.

Що знаходиться на вашому робочому столі? Панує творчий безлад чи все акуратно розкладене по місцях?

В сучасному світі всі інформація знаходиться в гаджетах, тому просто немає з чого створювати творчий безлад.

Ким хотіли стати в дитинстві?

В дитинстві мрія стати викладачем, але отримала юридичну вищу освіту. А ще завжди хотіла навчитися грати на фортепіано. На превеликий жаль, в моєму дитинстві фортепіано було за велику розкіш, яку моя сім’я не могла собі дозволити, і це так і залишилося не реалізованою мрією.

Хто Ви за освітою?

Спеціальність – Правознавство. Юрист.

Розкажіть про свою першу роботу? З чим вона була пов’язана, як довго пропрацювали?

Перша моя робота була кур’єром в районному суді. Саме ця посада мене навчила відповідальності.

Розкажіть на що витратили першу зарплату.

На свою першу зарплатню купила торт, щоб її відсвяткувати. Решту віддала батькам.

Як Ви досягнули тієї посади, яку нині займаєте?

На керівних посадах працюю з 25 років, і весь цей час напрацьовую знання, досвід, в тому числі й управлінський, постійно знаходжу час для саморозвитку. Щодо роботи, вона завжди сама знаходила мене. У своєму особистому кейсі досягнень маю ряд успішних команд, які я очолювала як топменеджерка, також є ряд успішних бізнес-проєктів, які широко відомі в Україні.

Що найбільш поважаєте у працівниках?

Найбільше ціную в людях чесність, порядність, відповідальність, готовність ділитися знаннями, ініціативність і постійне навчання та саморозвиток.

Що найбільше не можете терпіти в людях?

Нещирість, непорядність.

Приймаючи рішення, ви насамперед керуєтесь холодним розумом чи емоціями?

Під час прийняття важливих рішень керуюся перш за все аналітикою, трендами, які складаються навколо, експертною думкою спеціалістів команди. Саме тому кожне рішення виконує вся команда, всі повинні розуміти ціль, задачі і необхідні ресурси для її досягнення.

З чого розпочинається і як закінчується ваш робочий день?

Свій звичайний день розпочинаю з пробіжки. Вона дає мені сили і заряд енергії на весь день. Перше з чого розпочинається мій робочий день – це оперативна нарада з керівниками підрозділів, на якій ми проговорюємо чи все в нас йде за планом, чи не виникли часом складності, шукаємо шляхи їх вирішення.

Як правило, день завершується підбиванням підсумків: чи все заплановане встигла зробити та продумую наступний день.

Поділіться секретами гарного вигляду.

Дякую (посміхається, - ред). Секрет простий – здоровий спосіб життя, який включає в першу чергу правильне харчування та заняття спортом. Для мене це регулярні пробіжки. І дуже важливим є позитивний настрій.

Вам більш подобається активний відпочинок чи спокійні посиденьки вдома?

Беззаперечно – активний відпочинок. Це може бути як велопрогулянка, так і цікава подорож.

Любите подорожувати? Яка подорож найбільш запам’яталася?

Подорожувати я дуже люблю. Особливо, коли випадає можливість познайомитися з іншими культурами. Для мене особисто найбільше запам’яталися мандрівки до Китаю та Сполучених Штатів Америки.

Ви їздите за кермом. Пригадуєте перший свій заїзд? Не боялися? І чи зараз упевнено почуваєте себе в ролі водія?

За кермом з 20 років. Добре пам’ятаю свою першу самостійну поїздку по місту без інструктора. Тоді для того, щоб здійснити маневр розвороту, довелося просити допомоги у перехожих. В тій ситуації вважаю, що найбільш цінним стало те, що знайшла вихід із ситуації і вирішила її. Зараз впевнений водій та вважаю, що за кермом, так само як і в роботі, потрібно не сумніватися у своїх можливостях і бути уважною.

Сильній жінці потрібен сильний чоловік. Який мужчина має бути поруч Вас?

Саме таким є і мій коханий чоловік. Ми обоє цілеспрямовані і сильні особистості, водночас ми чудово знаходимо ту «золоту середину», обом було максимально комфортно.

Якби випала нагода змінити якісь моменти у житті, що б Ви переробили?

Я не хотіла б нічого змінювати. Що хотіла собі побажати? Напевно, бути більш впевненою у власних силах.

Чи любите Ви ризикувати?

Іноді доводиться, однак намагаюся якомога рідше стикатися з такими викликами.

Якби Вам довелось повністю змінити сферу діяльності й обрати будь-яку іншу професію, ким би стали?

Про таке ніколи не задумувалася, бо дуже люблю свою роботу та справу якою займаюся.

Що Ви можете порадити жінкам, які прагнуть добитися успіху?

Головне – чітко уявляти, що ви хочете отримати від життя. Правильно сформована ціль – це вже половина для її досягнення. Важливо вірити у свої сили, не боятися складнощів, викликів і тоді точно все вдасться.


4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter