Від барбершопу – до головного вокального шоу країни: лучанин розповів, як підкорив Надю Дорофеєву. ФОТО.

11 Березня 2021

Текст: Оксана ФЕДОРУК

Фото: з особистого архіву Романа Вознюка

Лучанин Роман Вознюк пройшов відбір на популярне вокальне шоу «Голос країни». Під час «сліпих прослуховувань» його голос зачарував співачку Надію Дорофеєєву, яка на останніх секундах виступу все-таки натиснула на червону кнопку і стала його тренеркою. Інші судді також оцінили тембр голосу хлопця. “Ти такий тембровий, такий цілісний, я в шоці, таких небагато”, - не скупилися на компліменти Тіна Кароль.

Найцікавіше, що Роман, якому нещодавно виповнилося 27 років, ніколи не займався вокалом професійно. Зараз він працює у луцькому барбершопі, раніше - звичайним продавцем у супермаркеті. Але навіть там любив щось наспівувати, за що іноді отримував “на горіхи”.

Коли почалася його любов до музики і як вона привела його на найпопулярніше вокальне шоу країни, Роман Вознюк розповів “Таблоїду Волині”.

Роман, коли ти почав співати? Звідки в тебе любов до музики?

– Співав ще у школі, але це було не дуже серйозно.

У мене з рідних ніхто не співає, але вдома була гітара і я пробував на ній грати. Тоді нічого не виходило, тому думав, що у мене руки ростуть не з того місця. А виявилося, що вона була просто зламана)))

Після школи вступив у Комерційний коледж на товарознавця-комерсанта. Як бачиш, про якусь творчість я зовсім не думав. Але захотів все ж таки навчитися грати на гітарі. Мій однокласник мені її подарував, я купив струни.

Вчився самостійно, шукав відео на YouTube, годинам сидів, розбирався. Довго не виходило грати і співати одночасно. Дуже важко було. Зараз, коли дивлюся ті свої найперші записи, то навіть смішно. Але з часом почало виходити. Тепер розумію, що будь-який музичний інструмент, яким ти володієш, допомагає чути, слухати і краще видавати звук. Ти глибше розумієш тональність, ноти.

Потім я навчив грати на гітарі свого друга, з яким почали грати і співати разом. Могли сісти просто біля школи чи в парку.

Зараз ти працюєш у барбершопі. Як туди потрапив?

– Десь років п’ять я працював у “Сільпо” - спочатку продавцем, кортадором (людина, яка нарізає сиров’ялене м’ясо, - ред.), потім - завідувачем відділу.

Якось на роботі я випадково познайомився з одним чоловіком. Він шукав певне акційне пиво, я йому приніс зі складу, і він мене запам’ятав. Потім він замовив у нас хамон, який я нарізав на відкритті його барбершопу. Так, це був власник барбершопу, в якому я зараз працюю. Він запропонував мені освоїти нову професію - барбера. І ось я вже понад рік ним працюю.

Мені подобається, це більш творча робота. Я ніби скульптор - щось завжди придумую нове. А ще ми повісили в барбершопі гітару, я міг собі грати у вільний час.

Ну і там вирішив трохи поміняти імідж - відростив бороду)))

Як же в тебе з’явилася ідея піти на “Голос країни”?

– Я співаю скрізь - можу йти просто по вулиці і співати, люди оглядаються, а мені все рівно, я отримую від цього задоволення. Міг на роботі в “Сільпо”, зі мною навіть керуюча через це сварилася.

І мені багато хто говорив, чому не беру участі в “Х-факторі” чи “Україна має талант”. Але я ставився до таких шоу скептично, думав, що проста людина туди не зможе потрапити. Хоча зараз знаю, що це не так.

У той час я почав зустрічатися з дівчиною і вона мене все ж переконала подати заявку на “Голос країни”. Я записав три пісні і надіслав відео. Через місяць мене запросили на відбір.

Це дорого вартує, коли біля тебе є людина, яка в тебе вірить і підтримує. Аня розуміє мене і розуміє, чого я прагну. І це насправді безцінно.

Тобто до цього ти ніколи не займався музикою професійно?

– Ні, я навіть ніколи не брав уроків вокалу. Протягом майже 10 років я сам вчився, працював над своїм голосом і над собою.

Минулого року трохи спробував себе як третій вокаліст у гурті “ФлайzZzа”. Потім Тіма запросив мене виступити в “Кораблику”, я співав кавери під гітару. У той вечір я зрозумів, що дійсно хочу бути на сцені, що це моє.


Надя Дорофеєва обернулася до тебе буквально на останніх секундах. Ти хотів, щоб саме вона натиснула кнопку?

– Перед виходом на сцену, звичайно, я хвилювався. Найбільше хвилювання було якраз за лаштунками, коли очікував своєї черги. Це дуже крутий тест на стресостійкість.

А вже на сцені було легше. Десь в глибині душі у мене було відчуття, що я маю бути там.

Я старався не думати, чи хтось з суддів обернеться до мене, хотів просто виступити, для мене це вже неймовірна перемога. Але так, дійсно, я хотів у команду Наді. І коли на останніх секундах вона натиснула кнопку - мене просто зсередини розірвало, відчуття не передати словами.

Також я бачив, що мій виступ сподобався і Монатику, і Тіні Кароль.

Як ти взагалі сприймаєш участь у шоу? Що це для тебе означає?

– На зйомках я познайомився з багатьма учасниками, серед них дуже багато дійсно талановитих людей, які, я впевнений, стануть зірками. Дивлячись на них, мені теж хочеться розвиватися. Я навіть зробив собі вдома невелику студію і планую щось записувати своє.

Як би це банально не звучало, але для мене перемога - це справді не головне. Я розумію, що можна виграти, але це нічого тобі не дасть. А можеш просто взяти участь, але отримати колосальний досвід і використати його на максимум. Як зробив той же Монатик.

Для мене взяти участь, стояти на сцені - це вже перемога. Над собою, над своїми страхами і сумнівами. Я зробив крок вперед. І це лише маленький пазлик. І зараз бачу, як все складається докупи, ніби так мало бути. Одне притягнуло інше.

Як ти гадаєш, що тобі допомогло у цьому?

– Зараз мені багато людей пишуть повідомлення, запитують, яку пісню краще вибрати для відбору, як готуватися до виступу. Я не скажу, що у мене вже такий досвід, щоб роздавати поради, але головне, на мою думку, - це щирість.

Ти маєш дійсно цим жити і горіти. І робити хоча б маленькі кроки у цьому напрямку. Тоді воно тебе обов’язково кудись приведе.







***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter