«Я не вірю, що в робочих колективах взагалі існує дружба», – Оксана Коротка

15 Квітня 2021

Фото: Ірина КАБАНОВА

Локація: UNO (вулиця Словацького, 9)

«Місто її історій» – унікальний проєкт про жіночу дружбу, цінності та підтримку, створений у колаборації «Таблоїда Волині» з українською спільнотою жінок в бізнесі, розвитку та підтримці Pro Women UA. Кожного тижня на нашому сайті та на сторінці спільноти ми публікуватимемо цікаві історії дружби відомих волинянок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МІСТО ЇЇ ІСТОРІЙ: ДРУЖБА ВІДОМОЇ ЛУЦЬКОЇ ЙОГИНІ ТА ФОТОГРАФКИ

Героїнею цього випуску є Оксана Коротка, власниця «Центру естетичної медицини». З нею ми поговорили про дружбу у жіночому колективі, про те, як жінки мають підтримувати одна одну та як вона проводить час з друзями після народження дитини.

Але про це – читайте в публікації.


Pro Women UA: Що таке дружба? Кого ви можете назвати другом?

Оксана: Я думаю, що кожна людина по-своєму трактує поняття «дружба». Я можу назвати другом ту людину, з якому комфортно, якій довіряєш. Це та людина, до якої ти можеш звернутися у будь-який час з проханням, порадою та отримаєш хороший фідбек. Ця людина є ресурсною.

Pro Women UA: З ким ви більше дружите: з чоловіками чи жінками?

Оксана: Рівнозначно. Я товаришую і з чоловіками, і з жінками. У мене немає такого, щоб з кимось дружити більше, а з кимось – менше.


Pro Women UA: Як часто ви зустрічаєтеся з подругами?

Оксана: Не так часто, як би цього хотілося. Через свою та їх зайнятість.

Ми зустрічаємося в затишних кафе, ресторанах. Буває, що бачимося вдома. Коли у мене з'явилася дитина, то всі наші зустрічі переросли в сімейні застілля (гигочемо, – авт). Всі хочуть побачитися з дитиною, ще й надворі прохолодно. Вже збираємося частіше виходити в парк на прогулянку.

Нам не обов'язково сидіти в закладах: ми можемо поїхати просто на прогулянку.


Pro Women UA: Чи існує дружба між схожими бізнесами?

Оксана: Я думаю, що існує, але це не зовсім дружба. Це більше про товариські стосунки. Дружба для мене – дуже тонке поняття. Я не можу назвати друзями все своє оточення. У мене є хороші знайомі, просто знайомі, товариші, друзі. Це ж трохи інше поняття. У мене – не так багато друзів. Хоча є класні люди, з якими я класно проводжу час, з якими комфортно.

Щодо дружби між бізнесами, то у мене є багато товаришок з інших міст, з якими ми зідзвонюємося. Коли я знаходжуся в їх містах, то ми бачимося. Це відносини більше комерційного плану. Ми обмінюємося порадами, говоримо про, наприклад, апарати чи процедури.


Pro Women UA: Дружба в жіночому колективі: правда чи міф?

Оксана: Я не вірю, що в робочих колективах взагалі існує дружба. Через те, що люди проводять великий проміжок часу на роботі, то є щось духовне та матеріальне, що їх пов'язує. Але не знаю, чи це можна назвати дружбою. Я це поняття розумію по-іншому: я не можу називати дружбою роботу чи робочі процеси.

Ми у будь-якому випадку допомагаємо одне одному, вислуховуємо. Ми можемо навіть поплакатися, порадіти про досягнення одна одної – це про нас. Я думаю, що дружба в жіночому колективі така сама, як і дружба в чоловічому. Це не залежить від того, чим ти займаєшся, а залежить від людей, які тебе оточують.


Pro Women UA: У вашій команді переважна більшість – дівчата. Чи підтримуєте ви одна одну?

Оксана: Звичайно, що ми підтримуємо. Це займає вагому нішу в моєму бізнесі, оскільки вони мають бачити в мені не тільки сурову керівницю, а й подругу. Я ж розумію, що все, що відбувається у них всередині, відображається на роботі.

Ми з ними спілкуємося. Навіть поза роботою можемо десь зустрітися, поїхати в подорож разом. У нас дуже класні стосунки. Я вважаю, що у клієнтоорієнтованому бізнесі так і повинно бути. Я не маю вимагати, щоб вони працювали з ранку до ночі. Людині має бути комфортно в колективі, а це залежить від відношення керівництва і екологічної атмосфери, як я це називаю., всередині команди. У нас немає конкуренції, бо ми – в одній лодці: або ми пливемо разом, або кожен у свою сторону.


Pro Women UA: Доповніть: Дівчина у 21 століття сповідує такі цінності...

Оксана: Я не ділю всіх на дівчат та хлопців. Напевно через те, що я ніколи не відчувала тиску у свою сторону від чоловіків, то мені важко відповісти на те, якою має бути жінка у 21 столітті.

Людина у 21 столітті має залишатися людиною.


Pro Women UA: Доповніть: Жінки мають підтримувати одна одну, бо...

Оксана: Жінки мають підтримувати одна одну, бо жінка по своїй природі є більш емоційною. Багато невдач і помилок можуть спричинити поганий настрій. Добре, звичайно, коли є поруч чоловік, який може підтримати, але класно, коли є і подруги, які у хвилини, коли ти не в ресурсі, можуть сказати: «Заспокойся, у тебе все вийде».

Оскільки ми приймаємо рішення емоціями, ми більше витрачаємо на це ресурсу, то і компенсовувати це може жінка. Чоловік не зможе до кінця зрозуміти жіночу суть і те, чого п'ять хвилин тому ти сміялася, а зараз плачеш. У нас таке буває. Ми – різні, але доповнюємо одне одного. А подруга може зрозуміти твої переживання.

Взагалі всі мають підтримувати одне одного.


4
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter