Хвилинка слави: луцька художниця, яка створює приголомшливо реалістичні портрети

17 Серпня 2018

У нашому місті живуть і працюють чимало цікавих, по-своєму творчих людей, які ходять тими ж вулицями, купують ту ж їжу в супермаркеті, бачать такі ж світанки і заходи сонця. Втім, кожен із них – непрочитана книга зі своїм неповторним змістом, яка ховає чимало несподіваного.

Сьогодні «Таблоїд Волині» знайомить читачів з молодою художницею, лучанкою Наталією Стрижовець.

***

Якби треба було швидко розповісти про себе, що б виявилося найважливішим?

Я народилася у Луцьку в звичайній сім’ї, ніхто з моїх рідних не займався творчістю. Проте я скільки себе пам’ятаю завжди малювала: спочатку меблі вдома, в дворі крейдою усе розмальовувала, за що одного разу була покарана власником гаража, який я, як тоді мені здавалось, гарно «прикрасила».

Як творчість з’явилася у Вашому житті?

Недалеко від нашого дому знаходилась дитяча художня школа, от сестра, помітивши мій нахил до малювання, завела мене туди. Я вдало склала вступні іспити і стала ученицею. Навчаючись там я зрозуміла, що творчість, малювання – це те, що мені подобається понад усе. Пробуючи різні техніки я шукала те, що найбільше припаде мені до душі. Ще в ті роки в моїми фаворитами стали акварель, масло та олівець.







Де Ви навчалися і працювали?

Після школи я вступила до ВПУ Будівництва та архітектури №2 на спеціальність «Живопис», де теж отримала багато цінних знань, займалась керамікою, розписом стін, познайомилася з різними творчими людьми нашого міста. Уже в той час почала виконувати перші роботи на замовлення, спочатку звертались рідні та друзі, потім друзі друзів і так все розпочалось. Після закінчення училища вступила до ЛНТУ на кафедру «Будівництва та дизайну», пробувала себе в графіці, займалась розробкою персональних стилів, ілюструванням книжок. Після університету працювала за спеціальністю графічним дизайнером на одній з луцьких фірм, але зрозуміла, що малювати мені більше до душі. Саме тому перейшла на ТОВ РОСА ТРЕЙД на посаду художника. Робота була цікавою, але хотілося особистого розвитку в творчості. А зараз велика мрія здійснилася – я маю власну художню студію в Луцьку, де і створюю картини.

Які роботи у вас замовляють найбільше?

В основному на замовлення малюю портрети. Дуже часто люди хочуть зробити оригінальний подарунок своїм близьким або відтворити найкращі миті з життя, тому і обирають портрети. Для оздоблення інтер’єрів часто замовляють картини олією на полотні.





Чи бували якісь курйозні випадки у творчій роботі?

Так, звичайно були. У мене був постійний клієнт, який кожній новій дівчині замовляв портрет, навіть знижку мав уже на портрети в мене! Дуже часто клієнти хочуть, щоб художник намалював їх кращими, привабливішими, ніж вони є насправді. Іноді у замовників є незвичайні, навіть загадкові, побажання і бачення того, що має бути на картині.



Які кольори найулюбленіші?

Любов до кольору часто змінюється: то подобаються пастельні кольори, то насичені темні. Але впродовж багатьох років мій улюблений – темно-зелений. Дуже люблю ліс, природу… В цьому кольорі є глибина і те, що знаходить відклик в моїй душі.




В якій атмосфері пишете картини? Бували екстремальні ситуації створення робіт?

Кожного дня є речі, які надихають, ранкові та вечірні сонячні промені, що заповнюють кімнату, захід сонця, обличчя людей, а найбільше – їх щирі емоції та очі. Цього року їздила в Чехію, і настільки мене захопили тамтешні краєвиди, що я не могла втриматись від бажання малювати, але, на жаль, не взяла з собою матеріалів. Тоді випадково натрапила на одну галерею, де була виставка чеської художниці і вона якраз знаходилася там. Ми познайомилися, і я розпитала, де можна купити художні матеріали, вона знайшла в інтернеті адресу і пояснила мені, як туди дістатися. Купивши матеріали, я відразу пішла в парк малювати. Після цього без скетчбуку та фарб нікуди не їду!


Що точно знайдеться у сумочці художниці?

У моїй сумочці обов’язково завжди хоча б пара олівців, щоб робити замальовки, і вологі серветки, щоб відмиватися від фарб.



Щоб ви могли б порадити батькам, які виявили нахил до малювання у своїх дітей?

Перш за все бути чуйним та уважним до своїх дітей. Підтримувати, хвалити їхні роботи, ніколи не насміхатись, адже те, що для вас може здатись якоюсь мазнею, буває вираженням дитиною власного «я», її бачення навколишнього світу і самої себе. Вірте у своїх дітей, і вони зможуть реалізувати свої дитячі мрії, як це сталось в моєму житті!



***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений.

7
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter