На Волині поліцейські офіцери отримали службові автомобілі. ФОТО
12 поліцейських офіцерів громад отримали службові автомобілі.
12 Квітня 2024
Успішно!
Тарасу 31. Він захоплюється риболовлею і спортом. Любить плавати.
Текст і фото: Міла РОСПОПА
Командир роти патрульної поліції Тарас Шендюх на вигляд трохи більш суворий, ніж його колеги-поліцейські. Говорить він також стримано і зосереджено. Мало про особисте. Більше – про роботу і кар’єру. У лавах патрульних його називають «старожилом», адже він з числа тих найперших, хто прийшов служити. І від того ще більш цінна його беззаперечна віра в свою роботу, у поліцію та у зміни, які обов’язково прийдуть.
Тарасу 31. Він захоплюється риболовлею і спортом. Любить плавати. Взимку, коли є вільний час, ходить в спортзал або плаває, щоб підтримати форму. Каже, що в здоровому тілі здоровий дух. І всім, а особливо поліцейським, потрібно бути сильними і загартованими.
Тарасе, коли ви прийшли в патрульну поліцію?
З початку створення, коли найперший відбір був. Спочатку працював у міській раді. Був інспектором по розміщенню засобів зовнішньої реклами. Зараз це КП «Луцькреклама». Потім оголосили набір. Я не вірив, що пройду, але подав анкету. Проходив всі етапи – і пройшов. Навчання в Сокиричах проходив.
Чому вам хотілося сюди?
Я, як і всі тоді, бажав змін.
А зараз це бажання залишилося?
Звісно,що так. Я би інакше не працював. Рік я був інспектором, потім – заступником командира роти. Вже два роки я командир роти.
На самому початку від поліції дуже багато чекали. Бажання змін було не тільки у вас, але і в українців загалом. Чи відчуваєте, що виправдали ці сподівання? Чи розвивається поліція так, як того чекають люди?
Звичайно, що розвивається. Ми самі розвиваємося, вдосконалюємось, навчаємося. Зрозуміло, що важко було спочатку, бо все було новим. До того я проходив тільки строкову службу тоді ще у внутрішніх військах. А всі одразу хотіли, аби ми все вміли. Досвід прийшов з часом.
До речі, ще кілька років тому поліцейських фотографували на вулицях, тисли їм руки. Дехто навіть називав їх «селфачами». Ще збереглося таке до вас ставлення?
Я особисто від самого початку таким не був. Я не любив всіх цих фотографій, бо знав,що коли виходиш на лінію, то є робота і треба працювати. Ми відпрацьовували від «А» до «Я».
Це дуже важко, повірте: і добре працювати, і встигати фотографуватися. Ніби й здається, що зараз я вже командир, і мало би бути легше. Але я сказав би, що це найскладніша посада в управлінні. Тому що у мене у роті 50 осіб. За ними треба слідкувати, дивитися, правильно і швидко комунікувати. Також треба підтримувати зв’язок з головним управлінням, з луцьким міськвідділом.
Потрібно бути дуже зосередженим. Скільки годин в день ви проводите на роботі?
Якщо це денна зміна, ми заступаємо в сім ранку, і працюємо до сьомої вечора. Нічна зміна навпаки – з семи вечора до семи ранку. Але я приходжу на роботу в шість або й без двадцяти шість. А йду близько десятої. Бо є безліч різних звітів, які треба робити. І ще я маю чекати, поки всі екіпажі повернуться на базу. Ще жодного разу не вийшло, аби рівно о сьомій всі повернулися. Бо хтось іще на виклику, хтось щось доопрацьовує, складає протоколи, оформляє ДТП.
На місяць у мене 15 робочих днів, і 15 – вихідних. Але все рівно, навіть у вихідні мені часом доводиться робити багато «паперової» роботи.
З таким графіком вам вистачає часу на особисте життя?
Ніби й вистачає, але хотілося б більше.
Чи маєте дівчину?
Маю. На щастя, вона ставиться до моєї роботи з розумінням. Звісно, що їй також хочеться, аби ми більше часу проводимо разом. Хлопці, які мають сім’ї, теж кажуть, що жінки сваряться через те, що ми постійно на роботі. Але що зробиш? Така в нас робота.
Які свої життєві принципи ви втілюєте на службі?
Я намагаюся бути чесним і справедливим. Люблю тварин. Мені коти і собаки подобаються. Дуже мрію про алабая. Думаю, якщо все буде добре, то заведу весною.
Але ж собаці також треба буде багато уваги. Хто з ним гулятиме?
Я живу в приватному будинку, і він зможе гуляти сам на території. Згоден, у мене замало часу. Але що зробиш?
Загалом, як бачите своє майбутнє? Це буде поліція?
Так. Я бачу, що тут є можливості кар’єрного росту. Я не хочу зупинятися на цій посаді. Хочеться рухатися кудись вище.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЛУЦЬКІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИХОВУЮТЬ ПАТРУЛЬНУ КІШКУ. ФОТО
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].