«Жертвопринесення» заради свободи у Луцьку

10 Грудня 2015
Текст: Анастасія Тітова
Фото:
Богдана Стельмах, Тетяна Карпів

Продовжуються покази документального кіно в рамках мандрівного фестивалю Docudays UA на Волині. Перегляд стрічки «Жертвопринесення» відбувся в середу, 9 грудня, у кав’ярні «Coffein».

[caption]
Відбувся кінопоказ стрічки «Жертвопринесення»[/caption]

Фільм «Жертвопринесення» знятий британським режисером Тео Гессінгом та розповідає про самоспалення 130 тибетців. Розповідь ведеться від імені тибетського мандрівника, що втікає до Індії, але згодом повернутається на батьківщину. Таке рішення він приймає після промови Далай-Лами до тибетського народу, що живе під гнітом китайського уряду. Заборона культурної самоідентифікації – історична проблема багатьох націй. Самоспалення – кардинальна і відчайдушна форма протесту . «Крик», який, на превеликий жаль, так і залишився непочутим світовою спільнотою.
Головною думкою фільму є те, що кожен із нас має обов’язок перед своїм народом. Аби вшанувати пам'ять померлих, на столах увесь вечір палахкотіли свічки.

[caption]
Аби вшанувати пам'ять загиблих - запалили свічки [/caption]

Після кінопоказу відбулося обговорення на тему свободи та жертовності. На скільки виправданими та дієвими є такі методи боротьби? Які їх наслідки? Що українці кожного дня кладуть на вівтар боротьби за власну свободу і переконання? Про це розмовляли із політологом та учасником АТО Тарасом Літковцем, журналісткою, переселенкою з Луганська Оленою Черенковою та журналістом Данилом Агеєвим.

[caption]
Викладач-політолог Тарас Літковець розповідав про історичні випадки самоспалення на Україні[/caption]

[caption]
Журналістка Олена Черенкова із власного досвіду знає, чим жертвують переселенці[/caption]

[caption]
Журналіст Данило Авдеєв також долучився до обговорення[/caption]

Закриття фестивалю Docudays UA на Волині уже завтра – останній показ відбудеться о 17.00 в Галереї мистецтв (Лесі Українки, 8). Показуватимуть фільм «Звідки з'являється пил і куди зникають гроші». Не пропустіть нагоди відвідати ексклюзивний кіноперегляд!
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter