Як у Луцьку зустрічали «Санітарочку Раю»

17 Вересня 2015
Уже вкотре Олександр Ірванець, визнаний метр сучасної української літератури (хоча він вперто стверджує, що «метр вісімдесят») відвідав Луцьк. Він називає місто другим після рідного Рівного і першим серед улюблених. Чи то лучанам подобається таке визнання, чи поезія його до смаку, але зали завжди збираються повні.

Олександр Ірванець завітав до серця Волині 16 вересня на запрошення мистецького об’єднання «стендаЛь» й провів відразу дві презентації збірки нових-старих віршів «Санітарочка Рая» від видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Перша зустріч відбулася в Інституті філології та журналістики СНУ імені Лесі Українки, а друга – у кав’ярні «Друзі Forever». Місця для усіх шанувальників творчості поета не вистачило, та постояти під улюблені вірші не гріх.

Розпочав Ірванець з вірша, звичайно ж, про оту славнозвісну санітарочку – «Травнева балада», який уже давно став хітом. Також до збірки увійшли вже відомі читачам поезії. А також ті, що були написані зовсім недавно. Видав книжку Іван Малкович в серії книг «Українська Поетична Антологія» («УПА») видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Почалася серія із видання збірок Ліни Костенко й Тараса Мельничука, а на сьогодні до неї вже входять книги Юрка Позаяка, Віктора Неборака, Назара Гончара, Юрія Андруховича та багатьох інших. Збірка Ірванця є тринадцятою у цьому списку.Книжечки в автора розійшлися «на ура». Після університету лишилося 5 збірок, тому на вечірній презентації розкупили й «Пісні війни» – вірші, написані під час Майдану.

Серед гостей заходу були голова Волинської спілки письменників поет Петро Коробчук, організатор культурних заходів та концертів в Луцьку Ігор Семенюк, віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Ельжбета Зелінська. На зустрічі вкотре можна було побачити меншканців Рожища, які відвідують майже всі заходи від «стендяЛю».

В результаті – всі щасливі. У «Друзях» відбувся по-товариськи теплий поетично-іронічний вечір з віршами, розмовами та кавою. Усе, як любить Олександр Ірванець.
Автор: Елла ЯЦУТА
0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter