У МСУМКу відбулось відкриття виставки «Буча: Втрачений рай». ФОТО

06 Жовтня 2022

Текст та фото: Ксенія Степанюк

У Музеї Корсаків відбулося відкриття проєкту «Буча: Втрачений рай» Едуарда Бельського та Олександра Заклецького. Подія відбулась у середу, 5 жовтня.

На відкритті був присутній фотограф та журналіст, пресофіцер ЗСУ Олександр Заклецький, який поділився історією виникнення цього проєкту:

«Ми їхали з Іспанії, де в мене в мене відкрився цього року проєкт (...) "Відбитки", теж, звісно, присвячений війні. По дорозі ми заїхали до Едуарда заночувати і він каже: "В мене в Бучі лишились роботи, дізнайся, чи вони вижили, чи можна їх врятувати". Питання в тому, що всі ці роботи, вони висіли в Бучі весь час окупації і деякі з цих робіт, вони навіть були написані в Бучі, де-не-де це портрети мешканців Бучі».

Таким чином картини художника з Волині, Едуарда Заклецького, об'єдналися в проєкті з документальними фото-свідченнями російського терору в Бучі, Олександра Заклецького. Портрети як свідки війни і світлини як наслідки війни – важкий та вкрай важливий синтез, який відображає нашу реальність.

На відкритті також була присутня Вікторія Батуєва, яка в березні цього року була змушена покинути свою домівку в Бучі та тимчасово переїхати до Луцька. Вона подякувала усім небайдужим людям за допомогу, а також наголосила на важливості висвітлення цих жахливих подій: «Великі слова подяки тим людям, які показують ці безумства війни, тим людям, які намагаються привернути до цього увагу, тому що говорити про це треба. І як би це не було важко, але, на жаль, це сталося, на жаль, це є в нашому житті і тому про це треба говорити. Треба, щоб світ про це знав».

Як відбувалось відкриття проєкту – дивіться на фото:

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter