У Луцьку відбулись події, присвячені дню народження славетної волинянки. ФОТО

22 Лютого 2023

У понеділок, 20 лютого, у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки відбулось театралізоване дійство «Леся, театр, листи…» з нагоди дня народження видатної, всесвітньо відомої українки, Лесі Українки.

Студенти режисерської спеціалізації Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І.Ф. Стравінського Волинської обласної ради представили театралізоване дійство «Леся, театр, листи…» у постановці викладача коледжу, режисера Віталія Герасимлюка.

У своєму творчому спадку Леся Українка залишила вражаючі поеми, прозові твори, понад 270 віршів, публіцистичні статті, а також неперевершені переклади світової класики. Унікальну драму-феєрію «Лісова пісня» літературознавці називають шедевром української і світової літератури та драматургії, у якому відчувається глибинний зв'язок із стародавніми поемами, що входять у творчу спадщину людства.


У неділю, 21 лютого, працівники відділу краєзнавчої роботи бібліотеки провели літературну годину «Високе світло імені та слова». До участі в заході були запрошені Марія Лукашевич – керівник гуртків, методист Волинського центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства, керівник творчої дитячої студії «Боривітер», Алла Дмитренко – кандидатка історичних наук, доцент кафедри музеєзнавства, пам’яткознавства та інформаційно-аналітичної діяльності ВНУ ім. Лесі Українки. Їх змістовні захопливі розповіді про творчість Лесі Українки, про життя всієї родини Косачів відкрили багато нового та цікавого.



Проникливо-щиро зі сцени лунали слова про Лесю Українку, не лише, як про геніальну письменницю, талановиту мисткиню, а й як про непересічну жінку в житті якої була щира дружба, кохання, захоплення, бажання, мрії та сподівання, всупереч труднощам, перепонам, випробуванням. також було представлено багато прекрасної поезії, музики українських композиторів та уривків з листів, що додали нові штрихи до портрета всім відомої і водночас ще такої невідомої Лесі. Присутні мали унікальну можливість почути голос самої Лесі Українки, записаний на фонограф у 1908 р., подивитись рідкісні фото, ознайомитись з архівними документами та листами.

Гості події також з цікавістю переглянули документальний фільм «Тепер я вдома», знятий у родинній садибі Косачів в Колодяжному та відеозапис, де лунали вірші про Лесю Українку в авторському виконанні відомої письменниці, членкині Національної спілки письменників України Ніни Горик. В актовому залі бібліотеки була організована книжкова виставка, присвячена творчості Лесі Українки, яку по праву називають красою і гордістю нації, духовним вождем української інтелігенції.



«Леся Українка - наша слава та гордість, наша “сіль землі”. Її твори треба читати, бо їх треба читати, вони завжди відкриваються по новому, змушують думати й переосмислювати» – резюмувала директорка книгозбірні Наталія Граніч та щиро подякувала шановним гостям, які долучились до проведення заходу, за їх багаторічну працю присвячену дослідженню та популяризації творчості Лесі Українки та за те, що їх розповіді про Лесю були сповнені любов‘ю та захопленням.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter