У Луцьку вчилися вишивати за схемами родини Лесі Українки

12 Березня 2020

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва провели майстер-клас з вишивання, під час якого змогли оволодіти техніками, зібраними родиною Лесі Українки.

Відома майстриня-вишивальниця Тетяна Ведмедюк з Ковеля привезла до Луцька не лише багаторічний досвід і знання старовинних технік вишивки, але й колекцію вбрання, вишитого за мотивами узорів Олени Пчілки. Майстриня теж одягла дещо зі свого особливого гардеробу: унікальну сорочку, прикрашену багатьма техніками, та розшите яскравими нитками пальто.
Майстриня розповіла, що її речі поєднують сучасні елементи зі старовинними, яким вона прагне дати друге дихання. Крім цього, на подібних майстер-класах пані Тетяна шукає тих зацікавлених, яким зможе передати усі свої дослідження етнічного одягу та особливі техніки.


Для дев’ятикласниць Липинської загальноосвітньої школи майстер-клас став одним із заходів в рамках тижня української мови. Крім цього, вчитися вишивати прийшли студентки педагогічного коледжу та охочі працівники бібліотеки.У веселій компанії дівчата кілька годин працювали над спадщиною сестер Лесі Українки: відтворенням вишивки з рушника Ізидори та візерунків, зібраних Ольгою Косач-Кривинюк.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

2

Читати ще

Коментарі

хтось

дуже гарно!

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter