Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
У луцькому Експериментальному театрі «Адреналін» актори Театру імені Леся Курбаса показав лучанам поетичну виставу «Формули екстази».
У луцькому Експериментальному театрі «Адреналін» актори Театру імені Леся Курбаса показав лучанам поетичну виставу «Формули екстази».
Показ відбувся у неділю, 29 жовтня, пише Район.Культура.
«Формули екстази» – це поєднання поезії Богдана-Ігоря Антонича, співу та музики.
Антонич – відомий львівський поет 30-х років ХХ століття. Актори за допомогою його віршів переносять глядачів у Львів того часу. Вони звертаються до тем природи і урбаністики, любові та романтики, мистецтва та філософії життя.
Поетичні тексти звучать під акомпанемент різних музичних інструментів – це фортепіано, гобой, барабан, акордеон, гітара та інші. Актори один за одним переймають партії.
Виділяється серед інших один із найстаріших духових інструментів світу – австралійський диджериду. Грає на ньому курбасівець Олег Онещак.
Майстерна декламація віршів поєднується з музикою Богдана Весоловського, лемківськими піснями, а також львівськими романсами.
Актори не просто доносять вірші поета, кожен із них – окремий персонаж: хтось романтичний, хтось трохи божевільний.
Протягом усієї вистави увагу глядачів приковує до себе ошатний чоловік, який сидить майже нерухомо у кріслі та виконує роль мовчазного спостерігача. Він записує усе, що відбувається на сцені на камеру.
Лише у кінці він встає та промовляє один вірш Богдана-Ігоря Антонича:
О, життя все має тисячі принад,
навіть і тоді, коли сумне й тверде,
та зате
в кожній радості ховає безліч зрад.
О, життя різноманітне в однині,
о, життя тисячобарвне в сірині,
та зате в найбільшім щасті є на дні
лиш полин.
О, поезіє щоденних наших справ,
о, романтико звичайних людських прав,
та зате нудьги і гіркоти набрав
келих вин.
О, життя все має тисячі принад,
навіть і тоді, як сіре і сумне,
лиш одне:
в божій винниці збирати виноград.
Ці слова звучать під символічну для усіх українців «Пливе кача».
До слова, вистава з'явилася у 2009 році, задовго до подій Майдану та Революції гідності. Спершу цю роль виконував режисер-постановник вистави Володимир Кучинський. Нині у Луцьку спостерігача зіграв керівник театру та актор Олег Цьона.