Музей Корсаків відкриває оновлену основну експозицію
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків запрошує на відкриття оновленої основної експозиції «Генеза сучасного українського мистецтва».
07 Березня 2024
Успішно!
Митець Олекса Фурдіяк приїхав до Луцька спеціально, аби створити особливий арт-об’єкт.
Він стриманий і серйозний, занурений у власний світ, але щойно починає розповідати про своє мистецьке дітище, в кутиках очей проблискує усмішка.
Митець Олекса Фурдіяк приїхав до Луцька спеціально, аби створити особливий арт-об’єкт. Знаний львівський майстер перформансу привіз лучанам ідею інсталяції «Вверх-вниз», яка поповнить колекцію МУЗЕЮ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ.
«Ідея суто людська. Вверх- вниз… Людина розпочинає з чогось і чимсь закінчує. Йде горизонтально, росте егоїстично чи соціально до закладеного успіху, а потім все рівно доходить до етапу, коли залишає щось по собі. Якщо в модерний час митці шукали образ висловлення, форму, то зараз ми просто користуємося цим. Взагалі постмодернізм говорить іронічно, це вже навіть не форма, для якої підбираємо зміст, і не зміст, якому необхідна правильна форма, це ідея передусім», – ділиться пан Олекса.
Формою вираження нової ідеї митець обрав трикутник, інсталяція буде виконана у матових чорних тонах. Каже, може, то занадто похмуро, але насправді немає жодної дрімучості, лише філософія буття.
Олекса переконаний, що всі митці говорять про одне і те ж, просто обирають для цього різні способи вираження і форми. А ще багато залежить від людей, які займаються інженерними конструкціями, бо ідея без втілення нічого не варта.
«Критики ще не знайшли слова паралельного чи еквівалентного постмодернізму, адже важко означити вербально процеси, які зараз відбуваються в арті. Було б дуже знаково, якби ми ще дожили до цього зламу стилів і напрямів, змогли побачити щось якісно нове. Втім, є тенденції, і можливо через рік або через 10 років критики визначать за певними критеріями, що саме зараз відбувалося зародження чогось принципово іншого», – розповідає пан Олекса.
Свою творчість митець називає нонконформізмом, ідеальним у мистецтві вважає симбіоз «емоціо» того, хто приносить ідею, і «раціо» того, хто її втілює.
«Найголовніше для мене, щоб люди прийшли в галерею, побачили мою інсталяцію і не знаючи ідей, тем, мотивів, склали для себе власне уявлення і бачення. Бо людину насправді може зворушити будь-що з побуту, сучасне покоління не сприймає арт довше хвилини. Саме тому важливо ті думки та емоції, які з’являться в першу хвилину погляду на арт-об’єкт», – переконаний художник.
Ідеї до Олекси приходять нізвідки, але разом з тим він вважає, що не буває не талановитих людей, а часи, коли митець був напівбогом, давно минули. Навіть навпаки – все актуальнішою стає концепція про те, що кожна людина здатна стати творцем прекрасного.
«Зараз митець – це швидше психоаналітик, який допомагає докопатися до себе і зрозуміти про себе щось більше. Якщо раніше були важливі поетичність, ірраціоналізми, метафори і приховані сенси, які глядач обов’язково мав розшифрувати, то зараз варто, аби мистецтво допомагало знайти себе. Дуже вразив мене фундатор Музею Віктор Корсак, який раптом відчув, що хоче створити арт-об’єкт. Уявляєте, звичайна людина стає скульптором, стає митцем! Це така готовність внутрішня зробити не кітчову річ, зрозумілу усім, а передати те, що в нього всередині», – ділиться митець.
Оскільки арт-об’єкт один з великих, то роботу над ним розпочали уже зараз. Загалом же, доповнювати арт-простір планують поступово, поки відбувається ремонт на площі близько 2600 квадратних метрів, де будуть сучасні інсталяції, унікальні виставки з несподіваних ракурсів, 3D анімація та різні інтерактиви. Наразі уже зібрана колекція робіт понад сотні сучасних українських митців та майже півтисячі арт-об’єктів, які експонуватимуться у луцькому мистецькому просторі.
Відкриття МУЗЕЮ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА КОРСАКІВ заплановано на 24 серпня.