У Луцьку – новий театральний простір. ФОТО

27 Вересня 2023

Експериментальний театр «Адреналін» у Луцьку – нове місце для вистав, перформансів та інших театральних видовищ. Його створили на базі кінозали в культурно-розважальному центрі «Адреналін сіті», але зберегли й першочергову функцію приміщення, тому простір – багатофункціональний. Театр має й інші особливості, які відкривають нові можливості для розвитку театрального мистецтва у місті.

Журналістка Район.Культура відвідала Експериментальний театр «Адреналін» напередодні відкриття, аби подивитися як виглядає простір, дізнатися, що передувало створенню нової локації в культурно-розважальному центрі, для кого розрахований цей простір та що у ньому відбуватиметься найближчим часом. А також поспілкувалася з акторами Молодого театру, які першими протестували сцену та відкрили дебютний театральний сезон.

Ідейником створення театру є голова Ради директорів VolWest Group та фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктор Корсак. Керує новоствореним простором Ольга Волкова. В «Адреналіні» кажуть, що готові до будь-яких експериментів, рішень та співпраці.


«В межах проєкту "Космогонія" ми запрошували театри в Музей Корсаків і лучанам сподобались такі покази. Почали просити: привезіть нам ще театр. Був Театр Курбаса, Перший театр... Квитків не вистачало. Тож у Віктора Івановича виникла ідея створення постійної театральної зали», – розповідає керівниця проєкту Ольга Волкова.

Для створення театрального простору вирішили переформатувати Синю залу кінотеатру. Для цього запросили різних луцьких театралів, аби вони поділилися своїми ідеями та думками. За словами керівниці проєкту, консультували: в.о. директора театру ляльок Вадим Хаїнський, режисерка та акторка драмтеатру Світлана Органіста та Руслана і Павло Порицькі з театру «ГаРмИдЕр».

«Ми послухали їхні ідеї та втілили все тут», – каже Ольга Волкова.


Оскільки театр – експериментальний, планують запрошувати сучасні театри. Але, за словами керівниці простору, не відмовляються й від класичних постановок. Пізніше планують розширити репертуар та додати вистави для дітей.

«На жовтень заплановані гастролі трьох театрів: Львівський національний театр імені Лесі Українки, Львівський академічний театр імені Леся Курбаса. Театр «Колесо» привезе виставу «У Києві на Подолі», – це класична постановка», – розповідає Ольга Волкова.


Особливістю простору є його багатофункціональність. Хоч залу реорганізували під театральну, у ній залишилась можливість показувати фільми. Також екран дає можливість показувати сучасні постановки з використанням різних проєкцій.

«Екран ми зберегли. Коли в нас не буде вистав та театру, тут продовжуватиме функціонувати Синя зала кінотеатру. Чорна велика завіса розсовується, і можна дивитися фільми. Також зараз багато театрів використовують сучасні технології у постановках, тому екран можна використовувати в постановках. У жовтні вже будуть театри, які питали за екран і використовуватимуть проєкції у своїх виставах. У цьому ми функціональні. Ми можемо робити і чорний кабінет, і відкривати екран та показувати будь-яку проєкцію», – розповіла Ольга Волкова.


Ще однією перевагою театру є можливість надання якісного майданчика та комфортних умов для театрів з інших міст України, а з часом і з-за кордону.

«Наразі – це гастролюючий театр, постійної трупи акторів ми не маємо. Але в майбутньому ми розглядаємо створення власної команди або театральної школи», – ділиться керівниця.


У розпорядженні запрошених гостей – професійна сцена, дві гримерки та репетиційний майданчик, який з часом планують переформатувати або у камерну сцену, або ж організувати театральну школу. Також для театралів надають житло у готелі, організовують харчування у ресторані, а також знайомлять з єдиним в Україні музеєм сучасного українського мистецтва, які знаходяться на території «Адреналін Сіті».


Місія першовідкривачів

Місія – відкрити перший театральний сезон Експериментального театру «Адреналін» у Луцьку пала на Київський національний академічний Молодий театр шекспірівською виставою з українським контекстом – «Сон літньої ночі». Саме їхній команді довелося вперше випробовувати техніку, налаштовувати світло та «оживити» сцену та гримерки.


«Мені тут абсолютно комфортно. Є все необхідне. Камерна така, маленька сцена. Приємно», – каже актор театру Роман Новак.

Артисти Молодого театру багато гастролюють, тож виступали у різних театрах та імпровізованих просторах України. Новостворений театр у Луцьку їм сподобався.

«Ми достатньо часто підлаштовуємося під різні сцени. Ця ж сцена – адекватна, тому тут не буде проблем. Краща навіть за деякі сцени театральні, де ми вже були», – зауважує Ілля Чопоров.


Акторка Руслана Петрякова відзначила комфорт «всього на місці».

«Комфортно, коли все під рукою. Комплекс дуже красивий. Єдине, суто наше – віддаленість від центру, щоб вийти та побачити місто, адже ми вперше в Луцьку», – зауважила артистка.


Ілля Чопоров каже, що вистава «Сон літньої ночі» – легка, у ній використане символічне оформлення: купальський обряд, ляльки та мова тіла.

«Це комедія, вона легка. В ній є приємні і нескладні символи, які може зчитати будь-хто. Її можуть зрозуміти з будь-якого міста, і навіть з будь-якої країни. Вона ставилась таким чином, щоб її можна було зрозуміти навіть без слів. Мені дуже хочеться, щоб це був приємний досвід для лучан, що вони отримають легкі, приємні та позитивні емоції», – промовив із надією актор.


На відкриття нового театру та на виставу «Сон літньої ночі» 25 вересня зібралася повна зала поціновувачів театрального мистецтва. Київський театр зустріли оваціями, дякували за виступ. Тож очікування Іллі Чопорова збулися.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter