У Луцьку розкажуть про дошлюбні сексуальні практики наших предків

26 Червня 2017
Книгарня «Є» та видавництво «Інтелектуальна книга» запрошують на презентацію перевидання книжки Марка Грушевського та Зенона Кузелі «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу».

Ініціаторка репринтного перевидання 1906 року етнологиня Ірина Ігнатенко. Захід відбудеться 26 червня, о 18.00 за участю кандидатки історичних наук, доцентки кафедри документознавства і музейної справи СНУ ім. Лесі Українки Алли Дмитренко та етнологині, фольклористки Олександри Кондратович.

Ця книжка є унікальною збіркою першоджерельного матеріалу, зібраного священиком, етнографом, єпископом УАПЦ Марком Грушевським наприкінці ХІХ ст., та упорядкованого вченим-етнологом, академіком Зеноном Кузелею. Вперше видання побачило світ у Львові в 1906-му році, проте довгий час лишалося недоступним для широкої аудиторії.

Перша частина праці, яка запропонована до уваги читачів, присвячена докладному висвітленню тем, що довгий час були закриті для обговорення: народні уявлення про статеве життя, вірування в те, як утворюється й розвивається плід у лоні жінки, інформація про засоби, за допомогою яких намагалися уникали вагітності, дошлюбні сексуальні практики та їх наслідки тощо.

Все це та багато іншого — на сторінках цієї унікальної розвідки, що є класикою української етнографії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. Видання розраховане як на фахівців – етнографів, фольклористів, істориків, педагогів, медиків, так і на всіх охочих дізнатися більше про справжню народну культуру українців.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter