У Луцьку пройшла «Ніч Музеїв»

14 Травня 2016
У п’ятницю, 13 травня, пройшла масштабна міжнародна акція «Ніч музеїв» у Художньому музеї Луцька. Цьогорічний захід був присвячений творчості Лесі Українки.

Про це повідомляє Район.Луцьк.

Організатори дійства на чолі із завідувачем музею Зоєю Михайлівною Навроцькою стилізували інтер’єр та екстер’єр приміщення під мотиви «Лісової пісні». Гостям та учасникам акції пропонували пройти через арку, так звані «Чарівні двері», які символізували вхід у загадковий світ Лесі Українки.Підсилював атмосферу також музичний супровід із записом щебетання птахів, що передавало відчуття присутності у справжньому лісі.

Зустрічали відвідувачів працівники музею та прикріплювали значки із емблемою цьогорічного заходу. За словами Зої Навроцької, це символ того, що Леся Українка знаходиться у серці кожного, хто завітав на «Ніч музеїв».Серед запрошених гостей був і мер Микола Романюк, який щорічно із сім’єю долучається до цієї міжнародної акції. Загалом дійство відвідали близько сто гостей, а це, зазначають співробітники музею, значно менше, ніж минулого року.Зоя Навроцька розпочала захід із представлення портрету Лесі Українки у виконанні Софії Караффи-Корбут та герба родини Косачів під багатозначною назвою «Косач». Ще однією приємною несподіванкою для гостей та співробітників музею став показ портрету гетьмана Івана Виговського, який подарував луцький художник Геннадій Юр’єв.

У ході програми виконали твори Людвіга ван Бетховена та Фридерика Шопена, які найчастіше полюбляла слухати Леся Українка. Допомагали відчути атмосферу життя великої поетеси та її любов до фортепіано заслужений працівник культури Ірина Циганкова та її учні Дарина Зубчук і Мікаел Гюлазян.

Гостям також запропонували подивитися виступ заслуженої артистки України Людмили Данильчук із представленням творів Лесі Українки: листа-сповіді «Твої листи завжди пахнуть зов’ялими трояндами», «Розмови» та уривка із «Одержимої».

До слова, ТМ «Театр у кошику» на чолі із режисером Іриною Волицькою уже не вперше були запрошені на урочистості з нагоди «Ночі музеїв», що проходить у Художньому музеї Луцька.

По закінченні концертної частини відвідувачам надали унікальну можливість переглянути тимчасову експозицію творів Софії Караффи-Корбут. Про ілюстрації до «Лісової пісні» гостям розповідала сама завідувачка музею Зоя Навроцька.

Опісля усіх охочих запросили на фуршет із нагоди святкування міжнародної акції «Ніч музеїв».

Фото Романа Домбровського0

Читати ще

Коментарі

Дарина

Було гарно. Спасибі

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter