Твори Емми Андієвської з фондів Музею Корсаків покажуть у Тернополі

11 Червня 2020

Друга «післякарантинна» виставка у рамках всеукраїнського проєкту «Дифузія», ініційованого Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків, відбудеться у Тернополі.

Вже 16 червня, о 16:00, Тернопільський обласний краєзнавчий музей (площа Героїв Євромайдану, 3) радо запрошує на відкриття унікальної виставки творів талановитої українки з діаспори – живої легенди зі світу мистецтва Емми Андієвської. Вхід вільний!

Виставка під назвою «Космос Емми Андієвської» є частиною масштабного проекту «Дифузія», який після послаблення карантину відновив Музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Мета проєкту – сприяння розвитку мистецтва у різних регіонах України та посилення взаємодії і співпраці між музейними інституціями.

В експозиції, яка триватиме кілька тижнів, будуть представлені близько півсотні живописних робіт із колекції Музею Корсаків.

Нагадаємо, проєкт національного масштабу «Дифузія» присвячений 30-річчю відновлення Незалежності України. Це серія гостьових виставок, які мають на меті продемонструвати світові актуальність, високу професійність та автентичність українського мистецтва, талановитість і творчий потенціал української нації.

Термін «дифузія» в перекладі з латини означає поширення, розтікання, розсіювання, взаємодія.

На думку фундатора МСУМКа Віктора Корсака, саме через гостьові виставки розшириться аудиторія поціновувачів сучасного мистецтва як в Україні, так і за її межами.

Керівна партнерка Музею Леся Корсак зазначає, що ініціатори мають на меті збільшити доступність сучасного національного мистецтва для кожного мешканця держави і сприяти розвитку мистецтва в різних регіонах, представляючи провідних художників.

До слова, перед вжиттям карантинних заходів проєкт «Дифузія» успішно реалізували вже тричі: у Львові з виставками творів Миколи Кумановського та Емми Андієвської, та у Івано-Франківську з її ж творами.

Перша ж «післякарантинна» виставка стартувала у Хмельницькому на початку червня. Зібрала вона чимало поціновувачів сучасного українського мистецтва і залишила незабутні спогади після відвідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МУЗЕЇ КОРСАКІВ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ПЕРШОЇ ПОСТКАРАНТИННОЇ ВИСТАВКИ. ФОТО

Цікаво:

Емма Андієвська народилася 19 березня 1931 року в м. Донецьку. Від 1943 року перебуває за межами України. Американська громадянка. Мешкає в Німеччині. Членкиня ПЕН-клубу, Спілки професійних митців Німеччини, Національної Спілки письменників України, лауреатка Міжнародної літературної премії «Тріумф» (2003 р.) та премії «Тетяни та Омеляна Антоновичів» (2018 р.).

У 2018 році Емма Андієвська отримала Національну премію ім. Тараса Шевченка в номінації «Література». Мистецтво художниці прикрашає колекції провідних музеїв світу.

У 2019 році великий обсяг творів нею передано до Музею Сучасного Українського мистецтва Корсаків.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter