Успішно!

біхелсі

Столичний джазмен відіграв у стінах Луцького замку концерт

Поціновувачів джазу зібрав на свій концерт-презентацію джазмен, композитор, аранжувальник та піаніст, викладач Національної музичної академії ім.П.Чайковського (м.Київ) Олександр Саратський.

У камерній атмосфері художнього музею у Луцькому замку звучала фортепіанна музика – реґтайм, і не тільки реґтайм, як і було зазначено в афіші. Незвичайний формат заходу включав також живе спілкування майстра з публікою, записи творів Ігора Стравінського та Луї Армстронга на тлі музейної експозиції та ілюстрацій до реґтаймів, зокрема, Скотта Джопліна.

Розпочав свій виступ пан Олександр з екскурсу в історію джазу – від музики духових оркестрів, так популярної у США, через релігійні протестанські гімни та спірічуалс, вуличні ансамблі чорних африканців та шоу менестрелів (чорні пародіюють білих, що зображають чорних з їх музикою, співами та танцями) до блюзу та сучасного модерного джазу. Цікаво, що напрямок, який зародився як вулична музика, однаково зрозуміла й популярна серед білого й кольорового населення Америки, з часом став мистецтвом обраних – вишуканим, вимудруваним, елітарним.

Свою творчість Олександр Саратський визначає як неформат: на запитання слухача з усмішкою поділився, що академічні музиканти вважають його джазменом, а джазові – серйозним філармонічним музикантом. За його словами, унікальність джазу саме в його неповторності. Кожен виступ – це унікальне поєднання настрою музиканта, атмосфери залу, контакту з публікою. На відміну від «серйозної», класичної музики на джазових концертах прийнято виявляти свої емоції відкрито, просто по ходу виконання п'єси. Сам пан Олександр дуже вітає активність залу. Так, значну частину виконуваних творів скадали авторські аранжування українського фолку, тож слухачам було запропоновано аплодувати, коли (або якщо) вони впізнаватимуть відомі мелодії.

Композицію «Ой чий то кінь стоїть» музикант присвятив пам'яті Небесної сотні та загиблих на Сході воїнів. На це у нього є особиста причина. Тогоріч, у лютому, коли пролунали перші постріли на Майдані та загинули перші герої, саме тривав концерт у Київській філармонії. І виконував артист саме цей твір. А «Чом ти не прийшов» пролунало для прекрасних волинянок.

Публіка отримала також унікальну нагоду після того, як «Мозес» пролунав у виконанні Луї Армстронга, підспівати та підтанцювати під цю композицію у живому виконанні Олександра Саратського. Залишилися взаємно задоволеними і слухачі, і столичний гість.

Автор: Ольга ДОРОШЕНКО