Славік, кава з приколами та рука джазмена: «фішки» джазового клубу «Цитра». ФОТО

15 Травня 2019

Текст: Лада ДИМНА

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

У Луцьку вже працює новий джазовий клуб «Цитра». «Таблоїд Волині» відвідав нову атмосферну місцину та вже готовий ділитися з читачам враженнями. Екскурсію закладом журналістам провів співзасновник «Цитри» Роман Домбровський.

У джаз-клубі – дві зали. Знизу – прохолодна затишна місцина для обіду, побачення чи роботи. Дизайнери придумали створити тут «жовтий ліс». Понад столами – гілочки дерев, пофарбовані у жовтий, також там є яскрава канапа. Зверху ж – локація для виступів, барна стійка, кілька столів та ніші «джаз» і «блюз», де можна заховатися від інших. У цій частині залу переважають блакитний колір та темне дерево, саме тут і барна стійка.

Кожен стіл в «Цитрі» має свою назву. Тут є «Славік», бо над ним фото Мирослава Кіруєва, також стіл «Мікрофон», стіл «Вішак», стіл «Барабан», біля якого була барабанна установка в День джазу. Тут і стіл «Канапа», «Рука», «Радіо», «Софа», «Жовтий ліс», «Куліси». На стінах – фотографії з джазових фестивалів, які були в Луцьку, а також є унікальна ретро-афіша джазової події в місті. Тут колекційні журнали рідоведучого Сергія Ткачука, плетений саксофон від Лагідної Майстерні, касети від Юрія Войнаровського. А також тут є «щаслива» струна Олега Каданова. Гітарист «пробував» звук під час візиту в Луцьк і порвав 5-ту струну, що практично неможливо. Тепер вона стала трофеєм «Цитри», який можна потерти на щастя. Гості також можуть побачити унікальну котокартину від студії Partyzan, що розробляла автентику та дизайн джаз-клубу.

Є у «Цитрі» й своя легенда. Якщо ви прийшли сюди без компанії, то можете випити з першим луцьким джазменом. Ну, точніше з його рукою. Зліпок руки з келихом – «фішка» закладу, його, кажуть власники, відшукали, досліджуючи історію джазу в місті, проте називати, хто ж цей джазмен, не хочуть, тож треба приходити в «Цитру», аби з ним познайомитися. Музика в закладі грає з справжнього ретро-програвача з цікавим хрипінням, створюючи особливий затишок.


В «Цитрі» всі стільці антикварні, їх команда збирала по всій Україні, тому вони всі різні і створюють таким чином атмосферу старих будинків. Також столи в залах кожен може переставляти, аби сидіти максимально зручно. Можна сісти на барний стілець і просто послухати джаз, або ж «впасти» на канапу та смачно повечеряти в камерній атмосфері. Затишок тут – у всьому. Вам пропонують не соромитися, а спілкуватися, знайомитися, фотографуватися, подивитися ближче на фортепіано чи поспівати в ретро-мікрофон. До слова, й мікрофон тут з історією, в нього вже співали імениті музиканти, які раніше бували в «Майдані».

Меню для закладу розробляв Юрій Хазіпов. Все готується «з-під ножа», тобто всі страви готують одразу після замовлення, все свіже. В меню – 18 коктейлів, кава з приколами, безалкогольне вино та безалкогольні напої. Серед вин є французькі та українські.

Роман Домбровький розповідає, що в закладі є закарпатське вино «Gorobchiki», в Луцьку такого більше ніде не знайти, хоч в Європі цей напій поважають та полюбляють. Обіцяють, що голова не болітиме після вин і джазу. Вино Жана Поля Шене з легендою теж можна випити під звучання джазу.

Легенди свідчать, що одного разу вино було подано до столу Людовика в «кособокій» пляшці, він же звернув увагу на дивну форму горлечка. Кмітливий творець, покликаний до відповіді, нітрохи не зніяковівши, заявив, що посудина схилилася в знак поваги перед царською особою. Король оцінив кмітливість підданого і зажадав, щоб у подальшому, всі напої подавалися в аналогічній упаковці. А ще на пляшці є «вм’ятина», яка означає нібито кількість жінок, з якими Людовік провів ніч.

У «Цитрі» ми зустріли і ще одного засновника Віктора Грисюка. Він розповів, що хотів зробити місце, де можна було б зустрітися з друзями, показати його джазменом та відпочити під улюблену музику. А Віктор добре знається на джазі, адже він організатор джазових подій у в місті вже 11 років, зокрема й фестивалю Jazz Bez.

Можна прийти сюди й на обід або попрацювати тут з ноутбуком. Щодня тут пропонують смачний суп, пасту, салати та смачну каву. Заклад працює на вулмці Богдана Хмельницького 1б.


**

Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

13

Читати ще

Коментарі

Ігор

Нічого собі. НЕ очікував шо таке колись буде у Луцьку. Зайду

Катя

Тепер один з найулюбленіших закладів

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter