Реставрація за 100 тисяч гривень: як у МСУМКу «воскресили» рояль. ФОТО, ВІДЕО

02 Вересня 2019

У луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків з'явився новий «інтерактивний експонат» – відреставрований рояль преміум-класу німецької компанії «August Förster».

Історію про «воскресіння» 50-річного музичного інструменту «Таблоїду Волині» розповіла співробітниця Музею Корсаків – художниця Катерина Михайлюк.

«Його знайшли на OLX. Чоловік, який його продавав, сказав, що працював на великому заводі на Рівненщині, коли розвалився СРСР. З часом завод почав «згасати», рояль стояв в актовій залі. Тоді протікав дах приміщення, і його хотіли викинути на смітник, та цей чоловік вивіз його в село (в стару батьківську хату). Там він і простояв до грудня 2018 року. Щоб вивезти рояль з будинку, довелося зрізати декілька дерев і розібрати паркан», – розповіла Катерина.

Механіка інструменту – клавішно-молоточковий механізм – перебувала у жахливому стані, і спочатку ніхто з майстрів не хотів братися за ремонт. Зрештою, рояль погодився «воскресити» професіональний реставратор – Володимир Гумен зі Львова. Ремонт інструменту тривав майже 4 місяці і коштував більше, ніж 100 тисяч гривень.

Фахівець з великої літери Іван Йохнер займався прилаштування реставрованого клавішно-молоточкового механізму до рояля.

«Він, фактично, прожив в музеї чотири дні, замінив декілька струн і налаштував інструмент», – зауважила Катя.

Тепер відвідувачі, які вміють грати, зможуть спробувати його «у дії» та стати частинкою історії цього роялю.
4

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter