РанОК: літературний мурал, який став туристичною принадою

24 Квітня 2019

Якщо вуличні художники вишукують покинуті будівлі та старі поїзди як мольберти для своєї незвичайної творчості, то данський вуличний митець Ян Іс де Ман ( Jan Is De Man) обрав інший шлях – він своїми творами поєднує місцеві спільноти людей. Пише сайт «Тутка».

Його мета – створення таких проектів, де “кожен може себе проявити”, до створення яких він активно залучає своїх знайомих. Найсвіжіша робота Яна – химерна 3-ярусна книжкова полиця-зорова ілюзія на стіні одного з будинків у місті Утрехт, Нідерланди. В роботі йому допомагали друг, теж вуличний художник Деф Фід (з котрим працювали ще над одним муралом) та співвласник місцевого тату-салону.

Ян розповів, що ідею для створення цієї краси подало саме життя. “Я прекрасно знаю мешканців першого поверху. Вони давно хотіли, щоби я щось для них намалював, просили вигадати дещо чудове для цілого кварталу. Спочатку я планував зобразити великого смайла, що усміхався, величезного: люди, побачивши таке зображення, стануть ще щасливішими. Однак ця ідея була дуже простою, не досконалою”.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter