Ніяких претензій до гурту: «Волинська Стефанія» з обкладинки пісні Kalush Orchestra розповіла про фото

05 Червня 2022

Писанкарка та мисткиня Леся Мартинюк із Володимира стала «обличчям» відомої пісні «Стефанія» гурту Kalush Orchestra. Саме її світлина прикрашає обкладинку переможного хіта.

Про історію світлини, чи автори питали дозволу на використання фото, про свою діяльність володимирчанка розповіла інтернет-виданню «Буг».

Зі слів Лесі Мартинюк, вищезгадане фото на обкладинці до відео “Стефанія” впізнав її чоловік. Він одного вечора, переглядаючи музичні новини, натрапив на заставку до пісні, яка є переможницею цьогорічного міжнародного конкурсу “Євробачення”. Запитав дружину, чи їй це нічого не нагадує.

Родина не відразу наважилася розповісти про світлину на широкий загал. Але після певних роздумів, все ж опублікували і порівняли світлини, адже Лесі Георгіївні було приємно, що обрали саме її зображення. Світлина ж належить їй, автором фото є брат жінки, Роман Яківчук.

Вона каже, що в дизайнера, який серед тисяч світлин, вирізнив фотографію мисткині, чудовий художній і естетичний смак. Адже там кожна деталь і реквізити мають свою історію і значення. Світлина оформлена під гуцульський стрій: домотканий килим на фоні, хустина — зав’язана за буковинськими мотивами, а сорочка – подільська, одна в єдиному екземплярі, жінка особисто складала її схему, включили туди жовто-блакитні братики. Та й сама пані Леся – є берегинею культурних традицій і українського фольклору, вона входить до спілки народних майстрів та є відомою писанкаркою України.

Також її роботи продавали й дарували в різних країнах світу. Навіть відомий український проєкт “Ukraїner” приїжджав до мисткині у Володимир минулого року знімати ритуал написання писанок, який до речі, Леся Мартинюк не розпочинає без одягання хустини та читання молитви.

Тому, зазначає жінка, їй шкода, що менеджери “Калуш оркестра” не звернулися до неї за дозволом, адже вона б могла ще й доповнити образ матері Стефанії. Проте, пані Леся додає, що їхньої слави і грошей не хоче, бо їй вистачає своєї, тим більше не хоче скандалів і розбіжностей у теперішній воєнний час. Тому ніяких претензій до гурту виставляти не буде.

Після інтерв’ю вона додала, що до неї і її брата, Романа Яківчука, який є автором уже відомої світлини, все ж написали організатори з вибаченнями. Вони запропонували підписати угоду, згідно з якою авторське право збережеться за фотографом.

Також говорили з респонденткою і про роботу у період війни, адже жінка є ще й викладачкою місцевого Педагогічного коледжу. Більше про широкогранну особистість Лесі Мартинюк та історією з фотографії мами Стефанії, дивіться у відеоінтерв’ю БУГу:

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter