Успішно!

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків вразив Європу на престижній конференції EMYA 2025. ФОТО

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків вразив Європу на престижній конференції EMYA 2025

Представники музеїв з різних країн оцінили високий рівень Музею Корсаків.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків став номінантом престижної премії European Museum of the Year Award 2025. Луцький музей змагається за одну з найпрестижніших нагород у музейному світі – EMYA 2025. Її щороку присуджує Європейський музейний форум (EMF). 

На щорічній конференції EMYA 22 травня, яка передує великому фіналу премії, виступила директорка Музею Корсаків Тетяна Репницька. Своїми враженнями вона поділилася на фейсбук-сторінці.

Як розповідає Тетяна Репницька, після виступу вона відчула силу мистецтва у сучасному світі, силу Музею Сучасного Українського Мистецтва Корсаків, силу і вплив української культури та України на Європу.

«Я відчула гордість! Гордість за унікальність і високий світовий рівень Музею Корсаків, за наші реалізовані за 7 років проєкти і неймовірну команду! Я відчула повагу і підтримку!», – розповідає очільниця Музею.

Тетяна Репницька зізналася, що після виступу ніяк не могла зателефонувати засновнику Музею Віктору Корсаку, адже її ніяк не відпускали інші учасники конференції, які увесь час підходили та висловлювали своє захоплення. 

Представники музеїв з Франції, Австрії, Норвегії, Литви, Польщі, Боснії, Іспанії та інших країн дивувалися, наскільки високого рівня є луцький МСУМК:

  • «браво!»
  • «ми захоплюємось!»
  • «це справді в Україні?»
  • «у вас такі проєкти, що навіть в Європі не кожен може реалізувати!»
  • «чим вам допомогти???»
  • хочемо з вами щось зробити спільне!»
  • «а цей Корсак існує? він реальний?»
  • «ви – Національний музей?»
  • «це що, одна людина за свої кошти створила музей світового рівня????»

«І ми розказували, показували, дарували буклети і сувеніри від Музею Корсаків – і нас просто обіймали, дякували, підтримували, робили фото. Віктор Корсак – вас чекають усі!», розповідає Тетяна Репницька.

Разом із представниками МСУМКу в панелі виступали також суддя EMYA Фрідріх фон Бозе, представники Foundation Museum Ovartaci (Данія), Serralves Museum (Португалія) та Istanbul Museum of Modern Art (Туреччина).

Тетяна Репницька також подякувала за підтримку і допомогу амбасадору музею Орисі Харитонюк.

«Я поки все намагаюсь усвідомити важливість, рівень, масштаби. Це лише другий день конференції – працюємо далі, ще три дні», – зазначила Тетяна Репницька.

Додати новий коментар