Ветерани протестували «Пузату хату» у Луцьку. ВІДЕО
У Луцьку ресторан «Пузата хата», що на 5-му поверсі ЦУМу, відвідали ветерани війни, які внаслідок отриманих травм пересуваються на кріслах колісних.
09 Липня 2024
Успішно!
Подорожуючи до Луцька на запрошення Музею сучасного мистецтва Корсаків журналістка «Української правди» мала змогу подивитись на створення найбільшої у світі картини «Космогонія», яку з минулої осені малює в просторі Музею Корсаків митець з Горлівки Петро Антип.
Подорожуючи до Луцька на запрошення Музею сучасного мистецтва Корсаків журналістка «Української правди» мала змогу подивитись на створення найбільшої у світі картини «Космогонія», яку з минулої осені малює в просторі Музею Корсаків митець з Горлівки Петро Антип.
Арт-об’єкт має сягнути 2 тис. квадратів. Окремі яскраві полотна зображують міфілогічні, релігійні сюжети про створення світу, зародження життя, а на останньому Антип обіцяє візуалізувати майбутнє людства.
Масштабний простір приватного Музею сучасного мистецтва Корсаків, який сягає 12 тис. квадратних метрів, зараз зайнятий двома великими проєктами. Окрім постійної експозиції, є декілька великих виставок, зокрема, «Український абстракціонізм: танець неокортексу», де представлені роботи понад 40 українських художників, та виставка графіки «Україна у чорно-білому: графічні діалоги». Окрему частину займає меморіальний музей Миколи Кумановського.
Частина нових об’єктів прямо або опосередковано стосується війни. Так, на третьому поверсі музею в центрі – дерев’яний танк-теплиця Сергія Григоряна «Зимове садівництво» – всередині пишно зеленіють хатні рослини.
Журналістка застала один проєкт «суто про війну», він займав основну частину першого поверху. Здебільшого це емоційні артоб'єкти, які мають естетичну складову і радше закликають до рефлексії, аніж спричиняють ретравматизацію.
До слова, подружжя відвідувачів, яких зустріла, привели на перший «воєнний» поверх хлопців років 6 і 10.
«6-річний відвідувач, споглядаючи арт-об’єкти з іграшковими солдатиками й міні-технікою, голосно сказав: "Задовбала ця війна" і тут же зупинився біля невеличкої скульптури "Рашист", де ворог поданий в образі мавпоподібного створіння з колючками. "Рашист" – вголос прочитав хлопець і, ще раз роздивившись, резюмував: "Точно. Схожий», – передає авторка.
Ще один важливий вайб, який зчитала журналістка в музеї в Луцьку – відчула музей як хаб, де всі вдома. Художник Петро Антип, як розповіли «з порогу» – живе в музеї. Насправді має майстерню навпроти, вона зайнята новими скульптурами, книжками, ескізами і навіть постерами на стінах.
Митець, який народився і виріс у Горлівці, жартома називає себе «бездомним». Вони поговорили про три його втрачені майстерні: в Донецьку (у 1990-х, коли Антип був у РУХу), Горлівці (з початком війни на Донбасі) та на Київщині – від атак ворога на початку інвазії.
Антип – у музеї і консультант фундатора, і окрема принада, адже щодня він на другому поверсі малює частину «Космогонії».
«Фішкою» Корсаків колись став локальний принцип: тут фігурує окрема історія митців Одещини, Харкова, Херсонщини, Києва, Львова, Закарпаття. Цікаво, що з початку повномасштабної війни цей принцип Музею з одного боку оприявнився, а з іншого – нівелювався. За словами фундатора Віктора Корсака, з весни 2022 тут побували митці з різних регіонів, про них лишився цілий пул історій, які, між іншим, можуть вдало обігувати, демонструючи картини, які є в колекції.
Журналістка пише, що заключною частиною «Космогонії» обіцяють візію майбутнього людства, про яку, за розповідями самого митця, запитують в Німеччині, де Антип має майстерню.
«А в тому, що перфоманс має тривати ще цілих довгих шість місяців ("доооооовгих" – тут тягну, розтягую, смакую). Тобто, я – як глядачка – можу бути впевнена: є план на завтра – завтра-за тиждень-через місяць Антип малюватиме свою "Космогонію". А далі її повезуть Європу дивувати масштабами й українськими символами, а тоді в США. Та куди б не повезли – головне, що Show must go on», – пише журналістка.