У Музеї Корсаків чоловік освідчився своїй коханій. ФОТО
Вітаємо закоханих! Бажаємо багато любові!
21 Листопада 2024
Успішно!
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків представив черговий виставковий проект, повністю оновивши експозицію другого поверху. Цього разу поціновувачів мистецтва знайомлять з творчістю киян – подружжя Анастасії Подерев’янської та Олександра Смирнова.
Текст і фото: Аліна ХОЛБАН
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків представив черговий виставковий проект, повністю оновивши експозицію другого поверху. Цього разу поціновувачів мистецтва знайомлять з творчістю киян – подружжя Анастасії Подерев’янської та Олександра Смирнова.
Дует Подерев’янська-Смирнов – представники мистецької генерації 90-х. Активні учасники всеукраїнських і міжнародних виставок та члени Національної спілки художників України представляли свої роботи в Німеччині, Нідерландах, Македонії, Польщі.
«DOCUMENTO ESSE» – це знаки епохи, задокументовані у шкільних щоденниках, родинному чаюванні, випадкових дописах… В емоційних творах Анастасії та естетських скульптурах Олександра кожен глядач знаходить щось особливе для себе, проте дискурс цих двох молодих митців однаково приголомшує оригінальною виражальною мовою та несподіваними стилістичними жестами.
«Мене давно зацікавила робота з папером. На ньому вишивати непросто, це складніше, ніж текстиль. Але я поставила собі завдання опанувати саме цей матеріал і, сподіваюся, я з цим впоралась. Дуже цікаво спостерігати за асоціаціями людей, коли вони дивляться ці роботи – багато хто бачить в них щось своє, особисте», – розповідає Анастасія Подерев’янська про серію своїх робіт. Художниця зазначає, що третім співучасником виставки став їхній син Тимур – саме його шкільні зошити та щоденники стали частиною дивовижних панно мисткині.
Олександр Смирнов зазначив, що Музей Корсаків – це унікальна фундація, яка дозволяє побачити українське мистецтво в його різних проявах.
«Наша серія робіт – це певні запитання до самого себе. Життя наповнене безліччю сенсів та епізодів, які спонукають до рефлексій. Але художні роботи – це не кінцева відповідь, а лише споглядання життєвих ситуацій», – пояснює скульптор.
В рамках урочистого відкриття проекту, що відбулося 21 червня, мистецьке подружжя привітала керуюча партнерка МСУМК Леся Корсак. Вона зазначила, що Музей Корсаків з великою приємністю зустрічає таких креативних та позитивних і талановитих митців, і, що пишається, адже саме Луцьк презентує їхню колекцію українському глядачеві.
Одним із центральних об’єктів скульптурної частини виставки стала колиска, яку Олександр створив для свого сина. За словами художника, зараз вона перетворилася на «сімейний артефакт».
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].